[#91] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@barbaramazurek, post #90

Przepraszam z góry że dołączam się do tego wątku z jakąś prywatą, ale jest największa szansa że właśnie tutaj znajdę pomoc.
W moim 1084S-p1 wystąpił problem (pewnie ze starości) z przełącznikiem SK4 *) - jeden z kolorów stracił kontakt w położeniu "linear". Tymczasowo zwarłem odpowiednie punkty lutownicze, ale wolałbym wymienić na sprawny, ale niestety nie wiem jakiego typu jest ten przełącznik, a szukanie w ciemno po obrazkach byłoby pewnie bardzo długie i nie gwarantujące sukcesu. Czy ktoś z Was zna konkretny model i producenta tego przełącznika, lub jego zamiennik?

*) http://www.vintagecomputer.net/fjkraan/comp/divcomp/doc/CBM1084S_schema.pdf

Pozdrawiam,
S.
[#92] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@sq7bti, post #91

Dzisiaj widocznie jakiś taki dzień, bo w moim białym zaczął się dzisiaj zacinać
[#93] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@Duracel, post #92

Dobra, jestem. Przepraszam wszystkich którzy tyle czekają ale trochę mi się ostatnio dużo spraw naraz zebrało i od pewnego czasu nie mam się kiedy podrapać po... głowie. Mieszanka spraw rodzinnych, zawodowych, życiowych i domieszka Amigowych. Jako przyprawa moje zaangażowanie w samorząd miasta i skądinąd suchy okres wakacji okazuje się być kompletnym zabójcą czasu. Dodam tylko, że o urlopie w tym roku nie ma mowy a i tak z wieloma terminami będę głęboko w krzakach.
Dziś (piątek) z rana zbieram wszystkie adresy do kupy (te, które do mnie dotarły; ogólnie źle zorganizowaliśmy zbiórkę bo nie poprosiliśmy o adresy OD RAZU, stąd nie wszystkie je dostałem). Osoby, które przesłały adres do wysyłki jutro będą miały wysłaną paczkę, do której postaram się wrzucić jakiś upominek w ramach rekompensaty.

U mnie nic nie ginie (chyba że moje, to przepada zanim stracę z zasięgu wzroku).

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 01:40:44 przez alt_
[#94] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #93

27 zeta i pół roku czekania
Zrobiliście interes zycia

Ciekawe czy jeszcze mają link
Raczej wątpliwe.


Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 15:08:40 przez djludek

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 15:09:15 przez djludek
[#95] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@djludek, post #94

Dziś wyłączniki do mnie doszły :)
[#96] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@robertos231, post #95

Do mnie też dzisiaj dotarły. :)
[#97] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@Amigo-A1200-040, post #96

Wysłałem 7 paczek - do wszystkich, którzy przesłali mi adres.
[#98] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #97

Do mnie też? ;)
[#99] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #97

Jesteś szybszy niż ci od Vampire
[#100] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #97

Do mnie też dzisiaj dotarły! Dzięki.
[#101] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #93

Potwierdzam, że paczka przyszła. OK Ale bez upominku, buu... Chyba że pocztmistrz wydłubał, bestia...
[#102] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@recedent, post #101

Kurna faktyczne, tak sie spieszyłem ze zapomniałem :/

Mam mały zapas naklejek "powered by Amiga", chciałem każdemu wrzucić po jednej :/
[#103] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@sq7bti, post #91

Dla potomnych: jest to przełącznik 4-sekcyjny (ISOSTAT) z 12 pinami o rozstawie pinów ok 3mm x 2 na 3mm x 6. Klawisz 3mm x 3mm wystaje ok 12mm/15mm od najbliższych pinów i ok 4mm od płytki drukowanej.

s.
[#104] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #97

Wyłącznik otrzymałam .Dziękuję.
[#105] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #97

Potwierdzam, do mnie też dotarły. Dziękuję i pozdrawiam.
[#106] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@rs2008, post #105

Nie przypuszczałem że jeszcze tyle monitorów jest w użyciupomysł
[#107] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@alt_, post #102

Chciałem tylko uściślić, że włączniki nie do końca pasują do Philipsa - rozstaw nóżek jest OK, ale "blaszka" przy końcówce nieco się różni od oryginału i nie wchodzi w otwory w płytce. Rozwiązaniem okazało się zdemontowanie "blaszki" z oryginalnego przełącznika i zastąpienie "altowej". Wymaga to szczypiec uniwersalnych ("kombinerek") i odrobiny zręczności.
[#108] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@recedent, post #107

Tak bo to są wyłączniki do monitora 1084S
[#109] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@recedent, post #107

To trochę nie na temat ale gdzie można kupić przycisk do Philipsa
analogule TTL
nie mam pojęcia jak to się nazywa
po przełączeniu kolory wariują muszę go delikatnie ruszyć żeby wróciły do normy
[#110] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@Dorian3d, post #109

Może wystarczy przeczyścić KONTAKTEM w sprayu?
[#111] Re: Wyłączniki do 1084 - zbiórka

@Amigo-A1200-040, post #110

Pomogło dzięki
użyłem IPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem