kategorie: A500, Sprzęt
[#31] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@poweredjj, post #30

Napisałem jakie znam opcje, które to umożliwią (zarówno to z A1200 jak i to z bootselektorem). Tej akurat jaką znalazłeś nie znałem. Super, że się dało zrobić i działa.
Co do tego typu rozwiązań to kwestia osobistych preferencji. Ja osobiście nie przepadam jak "bebechy" wystają na zewnątrz. Przez krótki czas miałem taśmę goteka wyciągniętą na zewnątrz i jak dla mnie wyglądało to paskudnie.
[#32] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@poweredjj, post #28

możesz udokumentować zdjęciowo jak to masz zrobione?

ponoć można gdzieś dostać takie taśmy fabrycznie bez przeplotu. Widział kto gdzie takie?
[#33] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@softiron, post #32

Mogę zrobić zdjęcia tej modyfikacji, gdy podłączę wszystko na gotowo.
[#34] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@softiron, post #32

Na allegro ale po co kupować jak można samemu zrobić? Wystarczy w sklepie elektronicznym kupić taśmę 34 żyłową i odpowiednie końcówki. Potem tylko zaciskamy końcówki w imadle albo w ostateczności kombinerkami i sprawdzamy czy działa.
[#35] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@softiron, post #32

Udało mi się mniej więcej zainstalować to na gotowo.

Tutaj są zdjęcia, jak to wygląda przed i po zamknięciu. Przełączniki są od kickstartów.
https://www.dropbox.com/sh/iciutg44ldsa0gz/AADM7V2JRv9cOmeFN_dJp8B5a?dl=0

Taśma danych stacji dyskietek okazała się za krótka, w przyszłości zamienię ją na dłuższą. Kabel molex z kilkoma końcówkami i przedłużaczem też jest rozwiązaniem prowizorycznym, ale spełnia swoje założenia (powinien być prosty kabel molex - zasilanie stacji). Żeby założyć ekran, musiałem odgiąć metal nad stacją dyskietek. Zrezygnowałem z montażu niewielkiej części ekranu, która jest na złączu krawędziowym.
Tak czy inaczej - obudowa nie została w żaden sposób zmodyfikowana / uszkodzona, a wszystkie dodatki bezinwazyjnie wyprowadziłem bokiem. Nagrody za estetykę wykonania takie rozwiązanie nie wygra, ale mi się podoba :D.
[#36] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@poweredjj, post #28

Ja to będę robić trochę inaczej: przełącznikiem będę zamieniać DF0 z DF1 i odwrotnie. Tylko sygnały ze zwykłej stacji dysków muszę wyprowadzić, w goteku jest to na zworkach, też nie ma problemu, ale z powodu zastosowania wyświetlacza LCD 2x16 obie stacje zapakuję do jednej obudowy, wtedy będzie "zewnętrzna podwójna stacja z możliwością zmiany kolejności napędów". Albo wszystko do środka - do wyświetlacza LCD i 3 przycisków (łącznie z select) zrobię taką nakładkę na kratkę w Amidze, przepuszczę płaską taśmę do tego przez szczelinę w górnej części obudowy, wtedy obejdzie się bez robienia dziur w obudowie, wtedy gotek będzie schowany z pendrive w bocznym porcie z lewej stronie Amigi 500. W A600 takie rozwiązanie już się nie uda.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 10:09:01 przez Adinfo
[#37] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@Adinfo, post #36

A nie lepiej zostawić oryginalną stację w Amidze? Szkoda byłoby ją wywalać...
[#38] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@poweredjj, post #37

Chciałem jakieś optymalne rozwiązanie uzyskać, aby dodatkowo w prosty sposób dało się zamieniać sygnałami goteka i stację wewnętrzną. W A500 nie ma problemu z bootselectorem. w A600 już będzie gorzej.
[#39] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@Adinfo, post #38

Kiedyś udało mi się zmusić stacje df1 i Gotek df0 do działania na jednej taśmie.
Fakt w systemie widoczny był tylko Gotek ,ale w Xcopy po włączeniu wszystkich stacji df1 uaktywnia się.
Można wtedy kopiować dyskietki.
[#40] Re: Gotek i stacja dyskietek na jednej taśmie

@Norbert, post #39

Ale po co tak kombinować, skoro można odpalić XCopy z DF0 i kopiować gry z Goteka na DF1?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem