kategoria: A600
[#1] Wymiana gniazda PLCC68 w Vampire
Cześć.

Czy jest tu jakiś spec lub ktokolwiek, kto ma źródło na odpowiednie gniazda PLCC68? Moja Vampire siedzi wybitnie luźno na procesorze i powoduje wybitną niestabilność systemu (pod Furią Ami chodzi jak złoto). Chciałbym je wymienić, oczywiście nie za darmo i na moją odpowiedzialność :)

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 10:04:37 przez Jedras
[#2] Re: Wymiana gniazda PLCC68 w Vampire

@Jedras, post #1

Podstawki plcc68 przewlekane to ciężki temat, prawie wszystkie są badziewne, musisz szukać dobrej made in usa
[#3] Re: Wymiana gniazda PLCC68 w Vampire

@Jedras, post #1

Przelotki na tej karcie są tak małe że w nowych podstawkach trzeba piłować piny żeby pasowały w otwory. Wymiana do najprostszych też nie należy, bo to laminat 4L i trzeba być cierpliwym i ostrożnym. Ja to robiłem dodatkowo na podgrzewaczu IR.
Ogólnie trochę zabawy jest.


Na zdjęciu nowa podstawka o zwiększonej sile ścisku.
[#4] Re: Wymiana gniazda PLCC68 w Vampire

@Architect1200, post #3

Dlatego nie chcę brać się za to samemu. Brak mi zarówno wiedzy i umiejętności/wprawy, jak i bardziej profesjonalnych narzędzi. Polutować potrafię co najwyżej wyświetlacz w Goteku, czy przedłużacz w domu....

Gniazdek na własną rękę też nie szukam, bo z tego co widzę, poszczególne modele różnią się ułamkami milimetrów, co w tym przypadku ma chyba dość spore znaczenie.

Na szczęście, forumowicz Kilos zgodził się pomóc :)
[#5] Re: Wymiana gniazda PLCC68 w Vampire

@Architect1200, post #3

da się



ta podstawka trzyma się lepiej niż "fabryczna", ale wymiana w istocie jest nieco bolesna, głównie obróbka...

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 21:13:17 przez Kilos
[#6] Re: Wymiana gniazda PLCC68 w Vampire

@Kilos, post #5

Pisałem do Majsty żeby zrobił większe otwory pod socket, ale szkoda gadać.
Niestety tu rzeźbienia nie unikniemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem