kategoria: A500
[#1] HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500
Hej,
Czy ktoś może korzystał z tej instrukcji ?
link

W moim przypadku wszystko działa pięknie (kick 2.05) a jedyny problem jest w managerze HxC który usilnie próbuje załadować plik CFG z DF0 i tylko z DF0.

Oczywiście nie jest problemem przygotować dyskietkę z cfg i na czas uruchamiania managera takową wkładać do napędu ale może by się udało jednak zmusić soft do próby wczytania z DF1.

Moja prośba skierowana jest do osób które programują(sam nim nie jestem więc za chwilę mogą padać herezje :)) . Soft jest open source więc pogrzebałem trochę w githubie i wydaje mi się, że dokopałem się do "procedury" w której zaczytywany jest plik CFG. Czy wystarczy że na sztywno ustawię ścieżkę a później skompiluje ? A może moje wyobrażenie świata jest zbyt idealne ;)

Z góry dziękuję na pomoc.

link do repozytorium i plik "gdzie mi się wydaje" (linia 456) - link
[#2] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@Creep, post #1

nawet jakby udało Ci się zmusić managera do ładowania z DF1 i zamontować obrazy dyskietek, to i tak spora cześć softu się nie uruchomi, bo też będą się odwoływać do DF0:

Pomyśl może o boot-selektorze. Akurat w A500 montaż jest całkiem prosty i problem rozwiązany.
[#3] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@zmiennik, post #2

Oczywiście, bootselector to ostateczność. Czekam jeszcze może odezwie się koleś którego tutek wykorzstałem.

Jesli chodzi o soft to caly ładuje się do ramu i nie ma potrzeby odwoływania się do napędu. Jedyne odwołanie to do pliku cfg (z ktorego pobiera stan slotow, ustaiwenie kolorów, czy emulować dźwięk, kiedy wygasić wyświetlacz itd)

Może kogoś ze społeczności ppa zainteresuje temat modyfikacji apki :) Po cichu licze na to :)
[#4] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@Creep, post #3

Apka dziala poprawnie jesli hxc zamontowany jest jako zewnetrzna stacja df1.
Tutaj problemy stwarza Twoje nietypowe zamontowanie emulatora.
Autor selektora nie przewidzial tego.
Mysle ze wystarczyloby dodac opcje z jakiego napedu "domyslnie" ma być czytany konfig.
[#5] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@Norbert, post #4

W celu zamknięcia sprawy :
Udało mi się zagadać Jeffem (autorem HxC). Po przedstawieniu sytuacji z przyjemnością dopisał ficzerek w postaci sprawdzania obecności cfg we wszystkich aktywnych df. Przez jakiś czas było to dostępne w zamkniętej becie teraz już w oficjalnym release.

Wszystko pięknie działa.
[#6] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@Creep, post #5

Jaki ma numer ten oficjalny release, bo nie wiedzę żeby był dostepny

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 21:51:52 przez Norbert
[#7] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@Creep, post #5

A co się stanie jeśli ktoś będzie miał podłączone dwa Gotki?
[#8] Re: HxC (DF1,DF2) i wewnętrzna stacja (DF0) razem w Amidze 500

@Norbert, post #6

Norbet,
Proszę tu jest (nie pamiętam numeru wersji) plik z 17.05 link
a tutaj link do źródeł link

Dość "gruntownie" został przemodelowany (lepsze sterowanie, zarządzanie i ilość slotów)

Jeśli chodzi o Twoje pytanie o Gotek. Masz na myśli dwa bez wewnętrznej stacji czy 2 z wewnętrzną stacją ?
W przypadku pierwszego warunku myślę że bez problemu. Co do drugiego chyba nie. Niestety nie mam tego jak sprawdzić...

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 09:56:19 przez Creep
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem