kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 - błędy w grafice
Witam,

pewna sprawa mnie niepokoi, otóż w demie Nexus7 Andromedy mam taki oto efekt w jednym miejscu:
link
Tydzień temu jeszcze błędy w grafice miałem w grze Rick Dangerous WHDLoad, ale po ostatnich moich eksperymentach z tapetami problem ustąpił. Poza tymi dwoma zgrzytami, to Amiga stabilna, Memcheck i Aanalyzer błędów w pamięci nie znajdują.

Dlaczego się niepokoję? Bo klon Amigi na WinUAE z tą samą kartą CF błędów nie pokazywał. Mam się martwić?

Config:
- A1200
- Karta CF (Ale z HDD było to samo)
- Elsat 8MB Fast
- System i ROM 3.0 + BetterWB + NewIcons + drobiazgi
- kondensatory niewymienione, dopiero zabieram się za temat.

Pozdrawiam serdecznie.
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@infboras, post #1

Max transfer na partycjach ustawiony i zatwierdzony enterem?
[#3] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@Fest3r, post #2

Dziękuję,

0x1FE00 rozwiązało problem. Nie znałem tego wynalazku :)
[#4] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@Fest3r, post #2

Witam
Czasem w grach też mam przekłamania w grafice na podobnej konfiguracji z tym że mam system na dysku twardym 3,2GB. (FFS) np cywilizacja AGA raz się załaduje i jest ok a innym razem dziwne kolory albo kwadraty. - czy możecie mnie uświadomić o co chodzi z tym transferem? System chodzi OK. Co ciekawe na drugim dysku 40GB mam os 3,9 classicWB i też tak reaguje cywilka.

Jestem początkującym i tak testuje dwa systemy i różne konfigi.
Pozdrawiam
[#5] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@Lukasz1977, post #4

Szczerze mówiąc, to nie wiem o co chodzi :) wpisałem na pałę to co znalazłem. Dla kart CF i niektórych HDD transfer dużych ilości danych je uszkadza i trzeba zmniejszyć rozmiar chunka, coś w standardach IDE się pozmieniało na przestrzeni dziejów. Są elaboraty na sieci, wpisz 0x1FE00 Amiga w google. Jak to zrobić:

1. WORK->Tools->HDToolBox->Partition Drive

2. Dla każdej partycji:
- Advanced options
- Change
- Max transfer = 0x1FE00 E N T E R!!
- OK, OK
- Save changes to drive
- reboot
- wchodzisz ponownie i upewniasz się czy wartości się zapamiętały.

Problem jak ręką odjął.
[#6] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@infboras, post #5

Dzięki
właśnie tak mam 0x0001FE00
zmieniłem też na 0x0000FE00 jak ktoś gdzieś pisał ale nie pomogło.
Cywilizacja nadal się kaszani.

Może wiesz jakim programem przeskanować dysk?
[#7] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@Lukasz1977, post #6

Ludzie to polecają:
link
mi parę błędów naprawił.
[#8] Re: Amiga 1200 - błędy w grafice

@Lukasz1977, post #6

Bo problem polega na tym że dane które masz na dysku przed zmianą "efek" w hdtoolbox ,są już uszkodzone i zmiana ich nie naprawi.

Po poprawnym max transfer trzeba dane nagrać jeszcze raz,choć zdarzają się wyjątki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem