kategoria: CDTV
[#31] Re: Skup - sprzedaż - ciasno z kasą - farsa

@Canga, post #28

Nie widzę powodu by kogokolwiek wybielać. Punkt dla Ciebie, że skojarzyłeś to i "obnażyłeś" cwaniakowanie. Niezależnie od tego - forumowicz poprosił o informację to ją otrzymał i nie ma dla mnie znaczenia czy pyta bo faktycznie go ciśnie czy na handel. Wycena jest taka sama. A że podjął ryzyko i chce na tym zarobić? Nie moja sprawa - jeśli będzie dobra cena vs stan sprzętu to chętny się znajdzie. Przy takim podejściu to w ogóle nie powinniśmy nikomu nic wyceniać czy podpowiadać bo a nuż to handlarz i próbuje nas naciągnąć.

Jeśli do "jechania po" - masz na myśli selura albo lekarza_med - ja się ich nie czepiam. Nie podobają mi się głównie ich "agresywne" (tj. dążące do konfrontacji) odpowiedzi. Każdy ma prawo do swojego zdania czy się z tym kimś zgadzamy czy nie.
Jeśli już czepiamy się tematu "handlowania" to popatrzcie na ostatnie ogłoszenia na giełdzie - gołe albo prawie gołe A600 za 700PLN? Kiedy realnie można je taką kupić za jakieś 300 PLN (wyniki z licytacji alle)? Czy to znaczy że mam hejtować tych Sprzedających, że cwaniakują? Nic mi do tego - ktoś będzie chciał wyłożyć tyle kasy to kupi. inny będzie szukał okazji.
[#32] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@zmiennik, post #30

Ponowię moją odpowiedź. Jeśli każdego będziemy "z góry" traktować jako "podejrzanego handlarza" to wszystkie wątki o kwotach najlepiej od razu zamknąć a pytających banować. Tak swoją drogą handlarzowi też poleciłbym zostawić sobie taki zestaw bo nieczęsto się trafia.
[#33] Re: Skup - sprzedaż - ciasno z kasą - farsa

@jimmy, post #31

Dlatego jestem za tym, żeby tępić wszelkie próby cwaniakowego handlowania sprzętem tu na forum. Do tego zakaz umieszczania ogłoszeń w giełdzie dla osobników mających poniżej 80-100 wpisów na forum. W większości świeżaki rejestrują się tylko po to żeby coś "pocisnąć". Jak chcą handlować to wypad na alledrogo i szukać szczęścia. Wiem, że podejście mamy takie anie inne, ale w tym wypadku dla nich to "obiekty na handel" a dla nas "perełki". O temacie kłamstw podczas handlu to nie wspomnę. Widać, że to ta sama amiga, tylko wyczyszczona i to wcale nie dokładnie.
[#34] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@jimmy, post #32

Ale to nie chodzi o traktowanie "podejrzanego handlarza" a o uczciwość handlującego.
Jeżeli mam coś do sprzedania piszę o tym otwarcie, a nie było jeszcze ani jednego ogłoszenia na żadnych forum z moimi ofertami, gdyż uważam, że już wystarczy Allegro, ebay, olx by nie zaśmiecać forum sprzętem.
Wracając do tematu - gdyby napisał wprost mam na sprzedaż, czekam na oferty - luzik, wiem, że kupił chce zarobić - "życz a będzie Ci życzone", lecz gdy czyta, że ma braki w kasie, liczy na wycenę itp. to nieczyste zachowanie w stosunku do forumowiczów, na co od razu zareagowałem. Ban nie za handel a za nieuczciwość. Na dodatek pomimo, że podaje się jak na tacy że sprzęt dopiero co kupił stara się od tego wykpić - to jak dla mnie kolejny powód do tego by dać ban na tydzień dla przykładu.
Później jeździcie po handlarzach jak po najgorszych, właśnie po takiego typu zachowaniach. Wkładacie innych (jak mnie) do tego samego wora, jak jakiegoś wyzyskiwacza, krętacza (pomimo VAT, Faktur, Gwarancji itp).
Gdzie jak gdzie, ale forum (obojętnie na którym jestem) traktuję bardziej prywatnie i osobiście.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 17:50:36 przez Canga
[#35] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Canga, post #34

Nie rozumiem co ma dać limitowanie giełdy wg postów. Nie dyskutuję z tematem "kłamstwa" - to oczywiste i wszyscy się zgadzamy,że takie przypadki trzeba piętnować. Natomiast liczba postów użytkownika i tak jest dostępna po kliknięciu na link profilu w ogłoszeniu. Wiadomo, że jak ktoś ma mało postów to od razu trzeba zachować ostrożność. Przypadek użytkownika weromies sprzed paru miesięcy.

Natomiast te A600 sprzedają forumowicze z bardzo długim stażem - jak dla mnie przebitka jest zbyt duża nawet biorąc pod uwagę "pewniaka". I co w takim razie? Też powinni dla naszego forum dawać niskie ceny a z wysokimi iść na allegro? Jak by ktoś napisał prawdę, że chce sprzedać bo kupił okazyjnie i pyta za ile warto to ktoś by odpowiedział? Niedawno zapytałem czy jest sens naprawiać magnetofon do C16 (brakuje mu tylko kabelka do podłączenia) to nikt nie odpisał. Nie chodziło mi o to, żeby zarobić na sprzedaży (dostałem go w komplecie z innymi sprzętami i mogę oddać komuś potrzebującemu na zlocie) tylko chciałem wiedzieć czy jest sens ratować ten model (na allegro są głównie magnetofony do C64).
Ludzie jak widać kombinują, żeby ustalić coś co sami mogą ocenić po zakończonych aukcjach albo po prostu przez licytację. Jest to naganne ale cóż. Autor wątku już ma chyba skasowane konto, informację dostał zatem możemy chyba powoli kończyć dyskusję.
[#36] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@jimmy, post #35

Ale o czym tu w ogóle dyskutować?

Wątki "ile to jest warte" powinny z automatu być wypieprzane do kosza/banowane. Ewentualnie, w najgorszym razie, lądować w hyde parku.
[#37] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@jimmy, post #35

A - nie dał linka do aukcji na allegro o której mówił. Od razu widać było że coś tu nie gra. Namierzył ktoś ten sprzęt na allegro?
B - już praktycznie na początku dostał odpowiedź z wyceną więc swoje osiągnął i tym gadaniem teraz już se możemy...
C - konto usunął dlatego nick nie jest podlinkowany.
[#38] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Vato, post #37

AD. A
link
[#39] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@bacus10, post #38

oo, się forum ożywiło, ta cdtv ze zdjęć ładna sztuka
jak komuś nie pasuje niech nie kupuje, w czym macie problem? to że gość o ceny pyta?
dla mnie ta amiga warta 200zł a nie 1 tys :) piszcie tak a ceny same spadną :)
to tylko kolejny wątek który będzie za parę dni przykryty innymi.
Pozdrawiam Kolegę Canga bo trochę nie było Kolegi słychać
[#40] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@JacK_Swidnik, post #39

Najpierw sami pieprzycie, że ceny wysokie, że handlarze podbijają etc. a potem wyceniacie zestaw na 1100 zł gdzie okazuje się że warty był 600 zł. Pomarudzcie jeszcze trochę, to może swoja wystawię jak cena skoczy do 1500
[#41] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@JacK_Swidnik, post #39

Stęskniłeś się?
Wpadnij na SACP - będę z pewnością, odbierzesz w końcu monitor (drugi dla Pawła weźmiesz)
[#42] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@djludek, post #40

Trzy tysiunce pińcet!
[#43] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@JacK_Swidnik, post #39

Wiesz.. Ty zaś mówisz ile warta dla Ciebie. Tak patrząc to dla mnie 0zł warta bo po prostu nie chcę CDTVki.
Trudno wyceniać sprzęt rzadki i kolekcjonerski. Po to są właśnie aukcje.
Trafi na kolekcjonera po wypłacie to się sprzeda za 1500zł nie trafi to się sprzeda za 500 i tyle.
[#44] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Canga, post #41

z chęcią bym pojechał ale daleko i brak czasu,
najbliższe moje party to Amiga Eastern Meeting 2016 to moje okolice
trzymaj może się spotkamy na którymś, a Amigowisku byłem niedawno nie daleko Krakowa to bliżej. Do Wrocławia w czerwcu się wybieram na 2 dni to może
[#45] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Canga, post #41

na decrunch pewnie nie jedziesz? mozna by cos pohandlowac :) nadal spectrum kupie :)
[#46] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@JacK_Swidnik, post #44

@Jack_Swidnik: Nie jest w czerwcu decrunch? Może tam jedziesz? Może poproszę kogoś (Wojtka jakby maił miejsce) to by jakoś dwa monitory przewiózł dla Ciebie.
@Wojt_Gl: Wojtek moje obowiązki domowe niestety mi nei pozwolą na dalszy wyjazd.
Jakbyś jechał do wrocka to miałbyś miejsce na dwa monitory dla Jacka?
Już piszę PM do Was.

Przepraszam wszystkich za OT.
[#47] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Canga, post #46

.pw

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 20:27:11 przez JacK_Swidnik
[#48] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Canga, post #46

jade ale Jack chyba nie jedzie
nad oboma ubolewam ze Was nie bedzie :) ale jakos damy rade :)
zeby nie bylo calkiem ot to
kiedys do kolekcji (jeszcze zanim zaczalem moje wyprzedawac) to bym kupil nawet za 1,5k zebym nie musial szukac - bo tu caly zestaw byl
tym bardziej ze pojechal po emocjach - potrzeba kasy... ale ze kolega Canga przytomnie tu podzialal to bym nawet za 500 nie wzial.. bo nie lubie tak. jakby otwarcie powiedzial ze kupil i wyczyscil i sprzedaje biorac extra za czyszczenie - to co innego ...
dobrze ze sobie poszedl :)
[#49] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Vato, post #43

No i mamy come back naszej CDTV. Do 1500 już duzo nie brakuje
[#50] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@djludek, post #49

Nic się nie bój, na pewno kupi nick żony od tego sprzedawcy. A później nick żony wystawi za 1700, no i pierwszy nick kupi za 1900.
A jak kupi to zapyta znowu o cenę na PPA.OK

Tak jak mówiłem, cena dojdzie do trzy tysiunce pińcet.OK
[#51] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Andrzej Drozd, post #50

No to zaczynam skręcać swoją. Tylko brakuje mi jednego przycisku z przedniego panelu. Pewnie ze stówe trzeba bedzie dać.
[#52] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@djludek, post #51

Tok rozumowania sprzedającego przerasta moje mozliwości ogarniania.
W sobote wystawia za 1400, http://allegro.pl/commodore-cdtv-caly-zestaw-kompletny-unikat-okazja-i6210334318.html
zdejmuje,
wystawia w niedziele za 1200, http://allegro.pl/commodore-cdtv-caly-zestaw-kompletny-unikat-okazja-i6213398095.html
zdejmuje,
w poniedziałek wystawia za 1070 http://allegro.pl/commodore-cdtv-caly-zestaw-kompletny-unikat-okazja-i6216418339.html
[#53] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@djludek, post #52

normalnie nie pisuję w takich wątkach, ale mnie też ten serial zaczyna się bardzo podobać.
nie wiem czy tylko ja zauważyłem, że dodatkowo do tych zmian cen jakieś 1-2 tygodnie temu elementy tego zestawu były wystawiane każda oddzielnie...

czekam na następne odcinki :)
[#54] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@djludek, post #52

Według mnie sprzedawca jest niestabilny psychicznie.
Ubzdurał sobie, że ma jakiś rzadki towar. Tymczasem to nie
a4000 czy a3000 tower a normalna cdtv.
[#55] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@djludek, post #52

Miesiąc temu kupiłem CDTV na allegro za 700 PLN. Praktycznie identyczny zestaw, tylko z klawiaturą czarną. Więc cena trochę z kosmosu(nawet ta najniższa).
[#56] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Red, post #55

Ostatnie ceny

http://allegro.pl/amiga-cdtv-i6157480748.html
http://allegro.pl/commodore-cdtv-jak-nowe-komplet-i6182720654.html
[#57] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@Andrzej11, post #54

Takiego zestawu, w takim stanie nie widuje się często. Na zachodzie poszła by na pniu, jak sprawny golas bez osprzętu jest warty od 500-900pln. Nasze szczęście, że CDTV w Polsce była dość popularna, za granicą rzadziej ją można spotkać, a jednak to jest bardzo ładny sprzęt, który wrzuca się pod TV.
[#58] Re: Skup - sprzedaż - ciasno z kasą - farsa

@misiek2, post #29

" ... i poza wymienionymi wcześniej podobieństwami nie zauważy tak samo przerobionej klawiatury, która oryginalnie ma czarne klawisze "

Tak w ramach wyjaśnień, były modele klawiatur do Amigi CDTV z fabrycznie montowanymi szarymi i białymi klawiszami produkowane w Malezji. Sam mam taką. Można to łatwo porównać np. z klawiszami od Amigi 500. To dwa różne plastiki i kolory.

A sam wątek żenujący. Dzięki Canga za podzielenie się wiadomościami. Podzielam twoją opinię.

Pozdrawiam,

Azz
[#59] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@flops, post #57

Jak widać link kilka lat temu wypasiony zestaw w box-ie można było kupić za 200 zł.

Na zachodzie jak sprzęt się zestarzeje wywożony jest do krajów "trzeciego świata", z stąd większa ilość CDTV u nas.
[#60] Re: commodore cdtv wycena sprzetu

@robertos231, post #59

Podobnie przecież było z ZX Spectrum C64 i Atari. Teraz można kupić ten sam wysokiej klasy sprzęt co w USA czy Europie Zachodniej.

Pozdrawiam,

Azz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem