kategoria: Minimig
[#1] MIST wyjście VGA
Mam pytanie do użytkowników MISTA. Czy MIST da się podłączyć przez sterownik LVDS? Posiadam taki z wejściami VGA,HDMI i Composite i chciałem sobie zrobić mały monitorek 10" do MISTa.
Podłączyłem sobie wszystko i działa sam kontroler z matrycą 10"(testowane z RPi), ale z MISTa nic nie jest w stanie wyświetlić. Ktoś korzystał już z takiej lub podobnej konfiguracji?
[#2] Re: MIST wyjście VGA

@Red, post #1

Próbowałeś różne rdzenie ? Każdy rdzeń to inny sposób obsługi wyjścia VGA.
[#3] Re: MIST wyjście VGA

@Fenio, post #2

Sprawdziłem przed chwilą, core atari800 działa. Niestety core amigi, na którym mi zależy, nie działa.
[#4] Re: MIST wyjście VGA

@Red, post #3

Uruchomiłem core minimig-AGA ze sterownikiem LVDS. Okazało się, że sterowniki które same dobierają rozdzielczość, nie chcą za bardzo działać z MISTem(testowałem trzy różne). Wykorzystałem więc całkowicie ręcznie ustawiany sterownik i nie idealnie ale ruszyło.
[#5] Re: MIST wyjście VGA

@Red, post #4

od wczoraj uzywam MISTa z monitorem CRT i powiem tak, wczesniej na 3y monitory LCD:
- SONIC przenosny TV/monitor/etc - ekran dziala, ale jest efekt skali (dublowany pixel co jakis odstep)
- 2 rozne monitory IBMa - efekt ten sam, ale caly czas na wyswietlaczu OUT OF RANGE, ktorego nie da sie usunac i zaslania kawalek ekranu

i ostatecznie monitor CRT, stary pierwszy lepszy z szafy - obraz zyleta, nikt nie uwierzylby ze to nie Amiga :) jestem BARDZO zadowolony. z niecierpliwoscia czekam na obsluge neta przez minimiga :)

czy ktos ma moze jakas fajna konfiguracje atari st do zabawy?:) ew. cos innego ciekawego do polecenia do potestowania mista?
[#6] Re: MIST wyjście VGA

@juen, post #5

Tu masz różne cory do mista.
[#7] Re: MIST wyjście VGA

@Red, post #6

wszystkie niezbedne linki znam, bardziej chodzilo mi o to czy ktos moze polecic cos konkretnego, bo go to np urzeklo ;) i o gotowy system atari st np z jakimis demami starymi i nowymi
[#8] Re: MIST wyjście VGA

@juen, post #5

To co piszesz jest normalne na monitorach LCD gdy nie używa się rozdzielczości natywnej, tylko nie wiem, czy w taki sposób skaluje ci monitor czy też mist.
[#9] Re: MIST wyjście VGA

@sanjyuubi, post #8

Podepnę się pod wątek. Załatwiłem monitor dell 1908fp do Mista. Ma on cztery porty USB. Chciałbym zasilać Mista z któregoś z tych portów, ale nie wiem czy da radę, szkoda żeby coś się stało z Mistem. Danę techniczne nic mi nie mówią, dlatego pytam fachowców. Dzięki.
[#10] Re: MIST wyjście VGA

@exolon, post #9

Do Mista potrzeba 1,5-2A więc raczej port w monitorze odpada.
[#11] Re: MIST wyjście VGA

@exolon, post #9

ja bym po prostu sprawdzil :) jestem teraz w pracy, ale jestem raczej pewny, ze mam wpietego mista do slabszej ladowarki, pewnie 0,9A :) (moge sie mylic!)
[#12] Re: MIST wyjście VGA

@juen, post #11

Zmierzę dziś na zasilaczu serwisowym jaki ma pobór prądu praca/idle ale nie wydaje mi się żeby przekroczył 700mA.
Oczywiście MIST z podłączonym Joyem, myszką i wpięta klawiatura w USB.
[#13] Re: MIST wyjście VGA

@exolon, post #9

[#14] Re: MIST wyjście VGA

@Red, post #10

Spokojnie pod port w monitorze możesz podłączyć.
Sprawdzałem na CORE AGA (podłączona klawiatura bezprzeowdowa, mysz Amigowa oraz joystick) i wygląda to tak:

Start MISTA: 270-338mA
Załadowany system AGA: 336-341mA
Uruchomione demo AGA: 322-350mA
Gra uruchomiona z bezpośrednio z ADF podobnie jak demo.
[#15] Re: MIST wyjście VGA

@Architect1200, post #14

Kurna, czyli niepotrzebnie taki dwu amperowy kupiłem, mając ze 30 takich jedno amperowych w domu :) Sugerowałem się opisem z któregoś forum.
[#16] Re: MIST wyjście VGA

@Red, post #15

a jeszcze uzupelniajac temat - przeciez chyba nic nie ryzykujemy podpinajac zasilacz z mniejszym pradem? oprocz tego, ze urzadzenie nie zadziala?
[#17] Re: MIST wyjście VGA

@juen, post #16

Ryzykujemy o tyle, że przeciążony zasilacz może ulec uszkodzeniu. Trudno przewidzieć co się stanie, może się na przykład napięcie sieci przedostać do zasilanego urządzenia.
[#18] Re: MIST wyjście VGA

@Krashan, post #17

Dzięki wszystkim za pomoc, szczególnie dla Architect1200. Mist od dwóch dni chodzi non stop, moje chłopaki testują gry na różne platformy. Wszytko na razie stabilnie działa i chodzi bez problemów. Dzięki!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem