[#1] mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...
Chciałem zobaczyć jak chodzi mtec 030 dla A500... ile ma mips i czy generalnie działa...
Przygotowałem dyskietkę (z pomocą tu kolegi) z sysinfo na pokładzie, no i po uruchomieniu zastałem taki napis:




po czym pokazuje mi taki wynik:



Czy to wynik w normie dla mteca 030@ 14mhz z fpu, czy coś jest nie tak?

a jeżeli to drugie, to jak go przetestować porządnie, niestety nie mam kicka 3.1 ani dysku twardego...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 19:04:04 przez zmiennik
[#2] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@zmiennik, post #1

Wynik słaby.
Dodales pamięć FAST za pomocą ADDMEM?
Kick3.1 można mapowac programowo za pomocą Skick czy MKick
[#3] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@zmiennik, post #1

Wynik całkowicie normalny dla Amigi bez Fastu. Jak dodasz te 4MB, co są na pokładzie powinieneś lekko wyprzedzić 68020/14MHz.
[#4] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@zmiennik, post #1

Koledzy już napisali o dodaniu pamięci .

U mnie na A1000, też widziałem chyba taki komunikat jak na twoim pierwszym zdjęciu. Też nie wiem jeszcze dlaczego - bo się nie przyglądałem kiedy się pojawa a kiedy nie. Hmmm... strzelam, a może to kwestia nie dodanej pamięci? SysInfo widzi rozszerzenie, ale Exec nie widzi, bo nie dodałeś?

Sam już nie pamiętam czy kiedyś w A500 też był taki komunikat przy nie dodaniu pamięci czy to coś innego... poprzedni raz jak uruchamiałem tę kartę to było w A500 i w CDTV w latach dziewięćdziesiątych . A w A1000 na razie podłączałem kilka razy, żeby posprawdzać :).

Do tego M-teca była dołączana dyskietka m.in. z programem Add32bit, która dodaje pamięć. Jak nie masz, to jeśli to ta karta jak moja, to DMS jest tutaj:

http://amiga.resource.cx/exp/mtec530

Dodatkowo na tej dyskietce jest komenda SetCPU Dave'a Hayniego, możesz za jej pomocą włączyć wszystkie cache, co dodatkowo przyśpiesza, oraz jak już dodasz pamięć, możesz za jej pomocą zmapować przez MMU kickstart z romu, z dyskietki (jak do A1000), albo z pliku.

Aha, na tej dyskietce od M-teca jest też SysInfo, to się nazywa full-serwis


Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 17:29:31 przez APair
[#5] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@zmiennik, post #1

Ten komunikat wynika z tego, że kick 1.3 nie rozpoznaje CPU>020 oraz FPU>881. W bazie exeka będzie zapisane jako CPU020 a jest 030. Prawdopodobnie rozkaz SetCPU koryguje to pole. Pod kickiem 2.0 już jest ok.
[#6] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@cholok, post #5

Dzięki wszystkim za odpowiedzi... chwilowo mam ograniczone pole działania, bo nie mam w tej A500 klawiatury... :( Mam po prostu samą płytę, a stację dysków przekładam z A1200.

Wszelkie operacje jestem zmuszony wykonywać na A1200, a tu jedynie patrzyć na rezultaty, więc przygotowana przeze mnie dyskietka musiała bootować do Sysinfo od razu.

Macie racje nie dodałem pamięci, bo nigdy się nie bawiłem w rozszerzenia bez autokonfiguracji i nie wiem jak to zrobić - tym bardziej bez klawiatury...

Dzisiaj wsadziłem kickstart typu 2w1 3.1 / 1.3, ale nie współpracuje z tym mtec-kiem...
Nie mam pojęcia dlaczego... jak wkładam oryginalny kickstart 1.3 od razu pokazuje się łapka z dyskietką, jak wkładam ten 2w1 to nic sie nie dzieje gdy siedzi mtec... a jak wyjmę go i włożę sam procek, to odpala... cuda niewidy, małpy na kiju...

Nie wiem, może przydałby się normalny kick 3.1 bez przełączników i udziwnień... albo jakoś zmapować jak mówił Norbert, ale też nie bardzo wiem jak to zrobić i czy się da bez klawiatury...
[#7] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@zmiennik, post #6

Kick 3.1 czeka na urządzenia IDE. Daj mu 20-30 sekund.
[#8] Re: mtec 030 na A500 z ks1.3 bez hdd, a mips...

@zmiennik, post #6

Na aminecie jest program umożliwiający obsługę klawiatury PC poprzez port równoległy.
Wymaga min kick 2.x.
Mapowanie kick by pomogło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem