kategoria: A600
[#31] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #1

Panowie, sorki za OT ale może zaprzęgniemy do produkcji folii jakiegoś rodzimego producenta, jest ich kilku na rynku np: http://www.qwerty.pl/firma.html, kiedyś robili folie do atari i commodore.
Już jedno podejście było w tym wątku /klik/, ale prawdopodobnie mała ilość ich zniechęciła.
Istnieje szansa, że gdyby zamówienie wysłał sklep np.:http://retroami.com.pl/ to coś by się ruszyło.
[#32] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@Robii_k, post #31

Pewnie masz rację, ale zdobycie schematu lub odtworzenie z aktualnego wzoru i przeniesienie go na produkcję, testy to czasochłonne zajęcie. Koszt i czas oczekiwania raczej przegrana na dziś jeśli my potrzebujemy reaktywować już teraz nasze sprzęty. Folia np za 40zł , brał bym :D!
[#33] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@barbaramazurek, post #23

0. winder - niebieska x1 + zielona v. b x1
1. ryshard - niebieska
2. fazior - zielona 56C471B x1
3. Sidroff - zielona 56C471B dokładnie ta 1x
4. wojtek9989 - zielona 56C47B -jedna sztuka
5.barbaramazurek zielona 56C471B dla mojego kolegi bo wyjechał na 2 tyg.
6. philipo - zielona 56C471B 1x
[#34] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@philipo, post #33

Ja się jeszcze zastanowię czy zielona czy niebieska. Dam znać pod wieczór, bo nie mam klawiatury pod ręką.
[#35] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #34

Nie ma edytuj, po głębszym zastanowieniu biorę zieloną, klawisze wybielę.
0. winder - niebieska x1 + zielona v. b x1
1. ryshard - zielona 56C471B x1
2. fazior - zielona 56C471B x1
3. Sidroff - zielona 56C471B dokładnie ta 1x
4. wojtek9989 - zielona 56C47B -jedna sztuka
5.barbaramazurek zielona 56C471B dla mojego kolegi bo wyjechał na 2 tyg.
6. philipo - zielona 56C471B 1x
[#36] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #35

A tak trochę OT, ma ktoś może biały zatrzask do złącza klawiatury ?
[#37] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #36

Na AmiBay człowiek sprzedaje kompletne złącza. Ja sobie kupiłem właśnie dla zatrzasku, bo ten, który miałem w Amidze był połamany.
[#38] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #1

Podziękowania dla kolegi za wyśmienitą obsługę zamówienia membrany do A 600.
[#39] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@adammis56, post #38

Dotłaczam się do podziękowań, wszystko przeprowadzone bardzo sprawnie OK
[#40] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@winder, post #22

I ja również dziękuję za pozytywne załatwienie sprawy . Zabezpieczenie paczki pierwsza klasa! OK winder szeroki uśmiech

Jak na złość jest lato i nie chce mi się grać gdy już mam klawiaturę kompletną ;D

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 19:37:59 przez Sidroff
[#41] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #1

tak z ciekawości, bo sam myślę o takiej folii... udało się wynegocjować jakąś obniżkę przy większym zamówieniu?
[#42] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@charliefrown, post #41

niestety nie, angol napisał, że 'większa ilość' to powyżej 20sztuk.
[#43] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@winder, post #42

No i mam pecha. Założyłem nową membranę, a połowa klawiszy nie działa. Pomierzyłem opór na "młoteczkach" i na jednych, które działają jest opór około 300 ohm. Na tych co nie działają jest ponad 2k. W sumie sam sobie winien, bo zapisałem się na niebieską, którą mam, a zamówiłem zieloną do drugiej, której nawet nie testowałem. Jest jakaś metoda na te "młoteczki"? Czy przyjdzie się zamawiać niebieską, zamiast zamówić tą i tą od razu. Niebieska wydaje się być solidniejsza, jest na gumkach, pokrywa jest grubsza i śrubki mają większą średnicę.
[#44] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #43

widziałem amigowe klawiatury z cienkimi paskami folii aluminiowej podklejonej do młoteczków od spodu. Nie wiem jak ze skutecznością tej metody...
[#45] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #43

U mnie też na początku nie działało parę klawiszy np. help .Pomogło delikatne potraktowanie denaturatem. Ale niestety brak jest połączenia z prawym klawiszem Amiga .Będę reklamował tą membranę .


Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 21:23:36 przez wojtek9989
[#46] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@wojtek9989, post #45

No nie wiem, może poszoruje ołówkiem po nich, ale to chyba na krótką metę. Szkoda że wcześniej nie rozebrałem zielonej i niebieskiej razem, teraz bym się nie zastanawiał i brał niebieską.
[#47] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #46

A może tak nowe zapisy, teraz wziąłbym niebieską, mogę odsprzedać zieloną, raz zakładana.
[#48] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #47

U mnie były podobne problemy, nie cholery nie działał mi kursor "góra". Potraktowałem "młoteczek" lakierem grafitowym i działa jak złoto, polecam.
[#49] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@fazior, post #48

Gdzie kupiłeś ten lakier ? Możesz dac linka lub zdjęcie jak to cudo wygląda ?
[#50] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@Blady, post #49

Np taki
[#51] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@fazior, post #50

W sklepach motoryzacyjnych są w takich niby próbówkach już wymieszane, dobrze się nakładają. Będę miał czas to sprawdzę na swojej. Póki co popluje się w brodę dlaczego miałem kupić niebieską, a kupiłem zieloną.
[#52] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #51

z mojego doświadczenia z przerwaną ścieżką na płytce z LEDami w A1200:

- lakier grafitowy techniqol (?) w ogóle nie zadziałał, mimo licznych prób, aplikacji kilku warstw cena 20 zł
- ołówek grafitowy 7B pomógł od pierwszego użycia, cena 2 zł





Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 09:35:08 przez charliefrown
[#53] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@fazior, post #50

Tylko uważaj żeby tym lakierem nie pomazać folii bo rozpuszcza, przez co musiałem wymienić swoja folię na nową. Podobnie jest z lakierami na bazie srebra (taki kupiłem w samochodowym za 25zl). Różnica jest taka, że grafit się skruszył, a i w sumie nie przewodził a lakier (srebrzanka) trzyma i przewodzi.
[#54] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@Sidroff, post #53

Jednak to nie tylko młoteczki. Ten brak białego zatrzasku też zrobił swoje. Jak wkładałem kawałek kartonu to nie wszystko kontaktowało. Wczoraj wyciąłem kawałek plastiku ze starego dowodu osobistego i ruszyło. Wcześniej pomierzyłem młoteczki, wychodzi że trzeba mi ze 12, szkoda że ich nie założyłem, bym pospisywał opór, bym wiedział do jakiego oporu klawisz działa. Generalnie jak któryś miał ponad 300 ohm to już nie zakładałem. BTW, słabe konektory ma ta taśma. Kilka wyjęć-włożeń i trzeba będzie podcinać, jak podcinanie się skończy zamawiać nową. Radzę raz założonej nie wyciągać. Ja swoją będę rozbierał dla młoteczków nie odpinając z płyty.
[#55] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #54

Sorry, że odgrzeje swój post. Pisałem w dziale giełda ale nikt się nie odezwał. Ma ktoś może ten biały zatrzask do złącza klawiatury? Może jest gdzieś do kupienia całe gniazdo, bym kupił i pokombinował może z jakąś przedłużką, bo w tym który mam kaleczy mi ciągle taśmę i kolejna folia mi nie działa.
[#56] Re: Zamawianie membrany klawiatury

@ryshard, post #55

Całe gniazda klawiatur są do kupienia na Amibay.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem