[#1] Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?
Mam taki problem sprzętowy. Ułamał mi się fragment pinu z wtyczki zasilacza i został w gnieździe w komputerze. Niestety nie cały, a tylko malutki fragment, tak z 1mm bieżący. Z jakiego powodu się ułamał nie jest teraz zupełnie istotne, ważne, że tam tkwi. Co powoduje, że nie jestem w stanie poprawnie podłączyć zasilacza - brakuje +12V i nie działa np. dysk twardy. Zasilacz dalej nadaje się do użytku bo to tylko malutki fragmencik pinu (inna A500 działa bez zająknięcia), ale muszę jakoś usunąć ten felerny fragment, który został w gnieździe. Tylko nie mam żadnego pomysłu, jak to zrobić :-/ Ciasno tam jak cholera, nie ma szansy podejść jakimikolwiek szczypcami. Macie może jakiś pomysł?
[#2] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@perinoid, post #1

wylutować gniazdo i rozebrać
[#3] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@Kilos, post #2

No tak... Może coś mniej inwazyjnego? Od lutownicy staram się trzymać z daleka, bo mam ogromną łatwość w psuciu delikatnych rzeczy za jej pomocą. Jeśli nie będzie innego pomysłu to pewnie tak się skończy, ale może ktoś coś wymyśli
[#4] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@perinoid, post #3

Zrób dziurkę i wypchnij
[#5] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@Hellena, post #4

Może klej na ciepło? Albo cos co jest plynne a potem zastyga?
[#6] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@Stoopi, post #5

Może da się od tyłu wypchnąć cienką igłą. Chociaż do tego najwygodniej byłoby wylutować gniazdo, bo zaraz za nim jest dławik i przeszkadza.
[#7] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@Krashan, post #6

No właśnie przeszkadza. A to jest pin od bodajże +5V, więc ten na dole, przy płycie, i jeszcze trudniej do niego podejść. Klej raczej nie da rady, za ciasno tam jest i groźba całkowitego zaklejenia jest sbyt duża.
Myślę, czy jakbym wziął magnes i drut stalowy z cienkim końcem, t nie dałoby się tego wyciągnąć magnetycznie. Wrócę do domu to sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 11:11:18 przez perinoid
[#8] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@perinoid, post #7

A może dałoby się wypchnąć w stronę dławika (skoro to mały fragment) albo od środka jakimś pokrzywionym drutem?
[#9] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@misiek2, post #8

W stronę dławika raczej nie pójdzie. Styk w takich gniazdach to najczęściej kawałek blaszki rozwidlający się na dwa. Próba siłowego popchania dalej skończy się co najwyżej wyrwaniem styku z gniazda i możliwym uszkodzeniem płyty Amigi.
[#10] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@Krashan, post #9

W stronę dławika nie ma szansy. Gniazdo jest prawie lite z tamtej strony, nie ma żadnej dziurki. Można jedynie wciąć blaszki (które mają kształt takich widełek o dwóch ostrzach i rzeczony ułomek tkwi właśnie w miejscu rozwidlenia.
[#11] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@perinoid, post #7

Sprawdziłem i to jest pin Shield, czyli w gnieździe prawy dół, patrząc od tyłu komputera. Jakby nie patrzeć, fatalne dojście, najgorsze możliwe :-/
[#12] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@perinoid, post #7

Też o tym pomyślałem. Spróbuj namagnesować ten drut - trudno powiedzieć czy pomoże, zależy jak duży to fragment, powodzenia!
[#13] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@APair, post #12

Jeśli jest to kawałek pinu wtyku, to najprawdopodobniej jest to miedź lub coś w tym stylu i niczego nie namagnesujesz.
[#14] Re: Ułamany fragment pinu w gnieździe zasilania A600 - jak usunąć?

@jarob, post #13

Podszedłem do sprawy dość ekstremalnie. Próbowałem wypchnąć ten felerny kawałek od tyłu wciskając igłę w szparę obok blaszki, ale nie udawało mi się. W końcu wziąłem cienkie wiertło 1mm i nawierciłem otwór tuż obok blaszki. I dzięki temu udało się przeszkodę usunąć. Co nie zmienia faktu, że coś dalej nie łączy, tym razem chyba na płycie. Bez lutowania się na dłuższą metę nie obejdzie, ale to po Pixel Heaven.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem