kategoria: CDTV
[#1] CDTV - brak obrazu.
Po rozebraniu sprawnej CDTV i złożeniu do kupy, przestała wyświetlać obraz. Natomiast zdaje się działać normalnie:
- gry się ładują
- można chodzić po menu - słychać dźwięki wciskanych guzików pilota
- odtwarza normalnie płyty CD.

Co mogłem zepsuć, czego nie podłączyć, co podłączyć źle?

Próbowałem podmieniać Denisa, Gayla, Agnusa, Kickstart - wszystko na nic... dalej ciemność widzę...

jakieś pomysły?
[#2] Re: CDTV - brak obrazu.

@zmiennik, post #1

podłączyłeś modulator? sprawdź czy dobrze siedzi
miałem cdtv w którym ktoś przy demontażu złamał pcb modulatora

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 07:55:03 przez Kilos
[#3] Re: CDTV - brak obrazu.

@Kilos, post #2

Wygląda na strzał w 10... :(



Dzięki.

p.s. Do czego służy ten przełącznik na tym modulatorze tak z ciekawości..?



Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 11:44:34 przez zmiennik
[#4] Re: CDTV - brak obrazu.

@zmiennik, post #3

PAL G lub I
Najpierw wyciągamy modulator, a potem płytę
Będzie hulać tylko trzeba teraz połatać ścieżki
[#5] Re: CDTV - brak obrazu.

@zmiennik, post #3

Też to przerabiałem, ścieżki można połatać:)
[#6] Re: CDTV - brak obrazu.

@Kilos, post #4

Nie podejrzewałem, że to odpowiada też za RGB... z tych wyjść antenowych nigdy nie korzystałem, a nie odkręciłem, bo... raz, że nie mogłem, bo śrubka się zjechała...a dwa, że nie wiedziałem, że zrobię kuku. Teraz mam nauczkę, którą dobrze zapamiętam

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 11:52:56 przez zmiennik
[#7] Re: CDTV - brak obrazu.

@zmiennik, post #6

Odpowiada, bez modulatora nie ma obrazu też na RGB.
[#8] Re: CDTV - brak obrazu.

@alt_, post #7

Żeby mieć obraz na RGB bez modulatora trzeba zrobić kilka zworek na złączu modulatora. Sygnały RGB i synchro są mostkowane przez płytkę modulatora. Kolejny patent Commodore, w którym nie wiadomo "co autor miał na mysli".
[#9] Re: CDTV - brak obrazu.

@djludek, post #8

W miejsce modulatora można wsadzić genlock i pomieszany obraz z genlocka trafia na RGB - to autor miał na myśli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem