kategoria: Karty CF
[#1] Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500
Mam problem. Mam A500 z masą dyskietek które powoli siadają (a może to stacja?), w końcu zainwestowałem i zamiast gotka, kupiłem sobie Akcelerator ACA500. Super, ale nie mam pojęcia jak zrobić obie karty. Pierwsza jest Boot a druga HDD. Nie znam się na tym kompletnie, i życie rodzinne zawodowe nie pozwala na zgłębianie tematu zbyt wiele. Ma ktoś w tym doświadczenie? Czy ktoś z amigowych braci pomógłby mi zrobić obrazy image tych kart? Bardzo proszę PM.
[#2] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@Kagaster, post #1

Jedna jest dla kart CF sformatowanych w FAT32, do przenoszenia danych a do drugiej wpinasz CF-kę z systemem. Cała filozofia

Chyba, że nie wiesz, jak postawić system. Proponuję ci ClassicWb w tej wersji.

Albo tu masz gotowy - odpal to pod UAE, razem z podpiętą swoją kartą CF. Zrób na niej partycje, jakie tam sobie chcesz, sformatuj i przegraj po prostu ten system na jedną z nich pamiętając o ustawieniu flagi "Bootable" w HDToolboksie. Powinien ruszyć.
[#3] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@_arti, post #2

Można do Uae podpiąć kartę CF przez USB?
[#4] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #3

A czemu nie ? Ja tak robię poprzez czytnik kart.
[#5] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@Architect1200, post #4

Chciałam przenieść ten fajny Workbench Clasic co polecał Arti na kartę CF podłączoną przez USB ,Win UAE widzi tylko PC dyski co tam trzeba zaznaczyć?.
[#6] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #5

No to dobrze, że widzi. Wybierz jakiś PC-dysk pod WinUAE, odpal HDToolboxa z parametrem uaescsi.device i go sformatuj jako amigowy.
[#7] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@_arti, post #6

Na tych dyskach mam system i dane to po formacie je chyba stracę?.Win UAE odpalam WB3.1 Clasic z rozszerzeniem hdf a przez USB wkładam kartę CF i emulator nie widzi tej karty CF tylko dyski PC i Amigowy.
[#8] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #7

Jaki system plików masz na CF?
[#9] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@km-l, post #8

Fat
[#10] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #7

A Windows ją widzi?
[#11] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@_arti, post #10

Widzi
[#12] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #9

To zaznacz "Include removable drives" w zakładce CD & Hard drives.
[#13] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@km-l, post #12

No strzał w dziesiątkę tego trzeba było jak by było po polsku to może bym zaptaszkowała.Wielkie Dzięki dla kolegów.
[#14] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #13

Nie ma róży bez kolców ,w HD Toolbox w Win UAE nie mogę zmienić device SCSI na IDE nie mam zapisz.
[#15] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #14

Ja tam przekładam kartę CF z systemem Amigi do czytnika CF na usb (oczywiście Pc jej nie widzi). Odpalam AmiKit , zaznaczam dodaj dysk, zaznaczam tą Cf-kę (read/write -też) i po resecie mam dostęp do danych amigowych z tej karty CF. Oczywiście mogę na nią kopiować również dane z pc-ta.


Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 12:44:39 przez AndrECHO
[#16] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@AndrECHO, post #15

Ja kartę CF podłączoną przez przelotkę USB CF chcę zrobić na PC pod W UAE i Hd Toolbox nie widzi dysków bo trzeba za radą kolegi zmienić SCSI na IDE i nie mam funkcji zapisz w Wb31 clasic w Hd Toolbox informację co proponował Arti.
[#17] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #16

a opcja read/write zaznaczona ?
ewentualnie zmienić sterownik obsługujący dodatkowe dyski w WinUae (jest tam kilka do wyboru - jestem w pracy i nie mam dostępu do AmiKit)



Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 12:53:37 przez AndrECHO
[#18] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #16

_arti napisał, żebyś zmieniła na uaescsi.device, o IDE chyba nic nie wspominał. Żeby założyć na CF amigowy system plików musisz uruchomić WinUAE z prawami administratora i dodać przejściówkę USB z CF w zakładce "CD & Hard drives" wybierając "Add Hard Drive".
[#19] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #16

nie rozumiem... masz kartę CF sformatowana na fat (system pc-etowy) i chcesz zmienić w HDToolBox-e tooltypes z scsi na ide ?... to nie ma sensu. Karta w formacie fat jest tylko do przenoszenia danych. Nie da się z niej zabootowac amigi. a może ja się nie znam :)
[#20] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@AndrECHO, post #19

Chcę ten fajny Wb3.1 przenieś na kartę CF pod Win UAE
[#21] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@km-l, post #18

uaescsi.device mam zmienić w Toolboxe ?
[#22] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #21

Idę do sklepu po zakupy bo od rana siedzę przy komputerze .
[#23] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #21

Parametr SCSI_DEVICE_NAME zmień na uaescsi.device.
[#24] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #20

Ja to zrobiłem formatując Cf-kę na prawdziwej Ami, następnie ściągnąłem i rozpakowałem "ten fajny system Wb 3.1" na pc-ecie (do jakiegoś katalogu). Następnie (pod AmiKitem) zawartość katalogu przeniosłem na Cf-kę (sposób jej podłączenia opisałem wyżej). Niech koledzy wytłumaczą jak to zrobić tylko i wyłącznie pod winUae, dla mnie to za skomplikowane ;)
Jeżeli chodzi o ide.device to ten sterownik tyczy się tylko tego urządzenia (ide68k) nakładanego na procek w Amidze 1000,500, 2000, CDTV.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 13:34:36 przez AndrECHO
[#25] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@km-l, post #23

Może kolega napisze jak to zrobić krok po kroku bo jak pisałam w HdTolbox po edytuj nie mam zapisz by zmienić na uaescsi.device.
[#26] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #25

Bo tego nie zmienia się w samym programie. Zaznacz ikonę HDTools`a następnie prawy przycisk i z menu wybierasz informacje, tam znajdziesz linię SCSI_DEVICE_NAME i tam zmień na uaehf.device
[#27] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@nostrum666, post #26

Wszystko ładnie tylko po edytuj nie mam przycisku zapisz który w Amidze jest na dole a tu w emulatorze kończy mi się ekran .
[#28] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@barbaramazurek, post #27

zmień rozdzielczość wyświetlania emulatora na większą

zakładka display z menu głównego emulatora i tam zmień opcję FULLSCREEN na wyższą rozdzielczość a opcja NATIVE najlepiej na FULLSCREEN

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 18:43:03 przez nostrum666
[#29] Re: Potrzebuję pomocy z kreacja karty CF. Aca500

@nostrum666, post #26

Wreszcie zrozumiałam korzystałam jako dysk Hd:0 system ten ładny Wb3.1 clasik chyba jest zabezpieczony przeciw kradzieży oprogramowania ,wgrałam mój dysk Hd:0 przegrany z oryginalnych dyskietek i Hd Tolbox ma zapis.Dziękuję wszystkim kolegom za pomoc .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem