kategoria: A600
[#1] A600, problemy z dźwiękiem
Witam,
mam w swojej Amidze taki problem, że prawy kanał dźwięku gra zdecydowanie za cicho, wręcz niesłyszalnie. Sprawdzane na złączach cinch, przez RF gra w miarę, chociaż i tak odnoszę wrażenie (może to tylko wrażenie), że troszkę za cicho. Dodatkowo pojawia się charczenie/szumienie, przez kabel antenowy jest tego więcej.
Ktoś, coś? Jakieś pomysły? Może na kondensatory przyszedł czas?
Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam :)
[#2] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@raster, post #1

[#3] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@raster, post #1

Wymień je to się przekonamy czy problem ustąpi :)
[#4] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@mikser, post #3

Wymienić trzeba będzie, ale wolałbym jakieś potwierdzone info. Boję się trochę ruszać SMD ;)

Widziałem wątki, nie tylko te, ale żaden mi nie pomógł, dlatego założyłem kolejny. Proszę o informacje, co sprawdzić, czym, postaram się to zrobić :)
[#5] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@raster, post #4

Nie no bez przesady, takie SMD to raczej się lutuje bez strachu. Trzeba podnieść LF'a, zebrać starą cynę na którą wylał się kwas z kondensatorów, posprawdzać przejścia położyć nową cynę i położyć układ.
[#6] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@raster, post #4

Kondensatory musisz wymienić na początek bo jeśli są oryginalne to po tylu latach na pewno nie trzymają pojemności. A jeśli po wymianie nadal będzie słaby dźwięk to w następnej kolejności do sprawdzenia wzmacniacz U15. Jeśli nie dasz rady to możesz podesłać do mnie ta płytę.
[#7] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@raster, post #1

Oprócz wymiany wszystkich kondensatorów, dobrze się przyjrzyj zwłaszcza tym w okolicy wzmacniacza.
Miałem bardzo podobny problem i elektrolit zrobił trochę szkód, m. in. przy którymś rezystorze nagryzł pad lutowniczy. Efekt był taki, że prawy kanał nie grał czysto, charczał po wygrzaniu amigi, cichł, było słychać w nim trzaski, itp.
[#8] Re: A600, problemy z dźwiękiem

@raster, post #4

Dla potomnych. Amiga naprawiona. Kondensatory wylane trochę zjadły ścieżki pod układami. Poza tym uszkodzony wzmacniacz audio. Po wymianie i wyczyszczeniu płyty z resztek elektrolitu wszystko działa.OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem