kategoria: CDTV
[#1] Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie
Witam, mam problemy z działaniem dysku w CDTV, kontroler z tego wątku: link ,wygląda tak: link

Problem jest następujący: system bootuje bez problemu, za każdym razem, partycje są widoczne. Mogę uruchamiać aplikacje systemowe. Natomiast próba uruchomienia jakiejkolwiek gry czy dema z WhdLoad kończy się GURU, tak samo próba przekopiowania plików pomiędzy partycjami. Tak to wyglada w kolejności wystąpienia: link
I teraz ciekawostka: wystarczy po uruchomieniu systemu uruchomić SysInfo, nic nie robić, wyjść z programu, i wszystko śmiga, mogę kopiować, WhdLoad działa. CUDA?
Moja konfiguracja jest następująca: CDTV ze zmodyfikowanym Kickstartem 3.1 umożliwiającym bootowanie z tego kontrolera, sterownik ide.device, testowałem z dyskiem 2.5", adapterem SD i adapterem CF z dwoma różnymi kartami. Max transfer ustawiony na 0x1fe00, maska na 7ffffffc - ale testowałem też inne ustawienia tych parametrów. Partycja systemowa DH0 ponizej 500MB, dwie partycje z danymi DH1 i DH2 poniżej 2GB.
Na module kontrolera są tylko dwa układy, dla pewności wymieniłem je na nowe, efekt taki sam.

Miał ktoś taki problem?
[#2] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #1

Mam ten kontroler, ale nie mam cdtv. U mnie siedzi w a500 z płytą 8.1A i 2 mb chipram. Nie zauważyłem problemów, a jeśli wystąpiły to w związku z brakiem fastu w whdload. Jeśli coś zauważę podobnego, dam znać. Pzdr
[#3] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #1

Czy bez s-s sprawdzales?
Sprawdź snoopdosem czego potrzebuje sysinfo do uruchomienia
[#4] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #2

jakiego używasz systemu i setpatcha?
u mnie kopiowanie poprzez przeniesienie ikon sprawia kłopot, a za to z cli lub opusem 4 już można kopiować, ale pliki za duże już wywalają guru.
podmieniałem ide.device z mizernym skutkiem, na ide.device 2.31 potrafi mi partycje z kontrolera pokazać jako ndos.
Do niczego sensownego nie doszedłem, a walczyłem na A2000 z 1 mb chip i 8 fast jak i A500 0,5 chip i 0,5 fast lub A500 z 1mb chip(tu są największe problemy)
[#5] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Risc, post #4

Na chwilę obecną mam link na
bazie WB 3.1. W wolnej chwili sprawdzę to, o czym piszecie. Stawiałbym, że w weekend. Testuję teraz inną A500, która do mnie dzisiaj dotarła. Też płyta 8A, tyle że golas.
[#6] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Risc, post #4

WB3.1
Niestety nie mam klawiatury do CDTV, więc pewnych rzeczy na razie nie zrobię, nie sprawdzę więc kopiowania z CLI. Tak samo nie uruchomię bez s-s. SnoopDos mam zainstalowany, jutro muszę się nauczyć jego obsługi i dam znać.
Zapomniałem też napisać, że mam Bootroom 2.3
Trochę wstyd się przyznać, ale o co chodzi z tym setpatch'em?
[#7] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #6

Podłącz klawiaturę PC (din lub ps/2) pod port rownolegly
ParKeyboad

Wystarcza tylko proste połączenie, żadnej elektroniki.
W archiwum jest program do aktywacji klawiatury.
[#8] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #2

2 MB chip ram jak to kolega uzyskał?
[#9] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@barbaramazurek, post #8

Uzyskałem kupując płytę 8.1A z 2 mb chipu Szczegółów technicznych nie zdradzę Na dniach pokażę płytę koledze, który może wytłumaczy mi na czym to polega i podzielę się spostrzeżeniami. Mogę jedynie zdradzić, że to jest ta płyta link
[#10] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #9

Myślałam że trzeba kupić rozszerzenie 1 MB od A 500+
[#11] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@barbaramazurek, post #10

Są różne rozwiązania. Można np. dolutować 512 kb i włożyć 512 kb pod klapkę, uzyska się wówczas 1,5 mb chipu, albo włożyć 1 mb pod klapkę i będzie 2 mb chipu. Ja mam akurat takie rozwiązanie jak na zdjęciach aukcji. Chyba jest najwygodniejsze.
[#12] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #11

Przy tym co kolega ma pod klapkę już nic nie da się wsunąć?
[#13] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@barbaramazurek, post #12

Już nie.
[#14] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@barbaramazurek, post #12

2 mb to maksimum co można uzyskać. Nie przeszkadza to natomiast w dołożeniu innego rodzaju pamięci. Idealnie jak dla mnie będzie posiadać płytę z 2 mb chipu i np. savynę. Jak ten kontroler zostanie rozbudowany o fast to też będzie miodzio.
[#15] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@barbaramazurek, post #12

Tutaj masz wyjaśnione po krótce na czym to polega.
[#16] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #1

Hej, a masz podłączone sygnały int2 i ovr z płyty głównej do kontrolera ?
[#17] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@twardy, post #16


Nie, a powinienem mieć?
Czy te sygnały nie powinno się podłączać w wersji z pamięcią?
[#18] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@twardy, post #16

Moim zdaniem, to nie powinno mieć znaczenia, jeśli po uruchomieniu sysinfo, wszystko działa już poprawnie.
[#19] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Risc, post #4

Co oznacza
ale pliki za duże już wywalają guru
wg Ciebie? Czy adf o długości 900 kb to duży plik? Pytam pod kątem testowania.
[#20] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #17

Powinieneslink

It is necessary to connect two signals from the adapter board to the Amiga mainboard to get it to emulate A600's Gayle IDE behavior. One is /INT2 interrupt request signal, and the other one is /OVR, which is used here in an "unsupported" way: to disable address decoding by Gary, when address range $DExxxx is accessed. In A500 this is a mirror of the custom chip set addresses, but in A600 it is for special functions in Gayle, e.g. to detect presence of the IDE-interface of the Amiga 600. /OVR and /INT2 signals can be found next to each other at the 86-pin expansion connector. /INT2 can also be found at pin 21 of U7 8520 CIA (ODD CIA "A") in the Amiga 500, and /OVR at pin 29 of U5 Gary. /int6 is at pin 21 of the EVEN CIA "B", U8 in A500.
/OVR and /INT2 are available on the top side of the 86-position card-edge. Number one is a ground contact, and so is the next one beside it.
[#21] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@twardy, post #20

To nie jest IDE68k i nie ma tutaj miejsca na te sygnały. Schemat: link
[#22] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #19

Duże przy których wywala guru to takie mające więcej niż ram. pliku 8mb już nie przekopiuje na mojej A2000 z 8 mb fast
[#23] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Risc, post #22

może to kwestia menagera plików, zdaje mi się, że Directory Opus 4 kopiuje pliki w czasie rzeczywistym (bez buforowania całej wielkości pliku w ram).

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 18:09:12 przez AndrECHO
[#24] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Norbert, post #3

Zrzut z SnoopDos:



Ide.device jest (o ile dobrze rozumiem) odczytywany z Kickstartu, nie mam go w devs jako pliku. Po co jest otwierany trzykrotnie?
[#25] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #24

bo może masz 3 partycje?
[#26] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@AndrECHO, post #25

Pewnie masz rację :)

Jak załadować to samo ręcznie, bez uruchamiania SysInfo?
[#27] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #26

Wydaje mi się ze masz jakieś ide.device na dysku.
Zrób taki test.
Odpal Amigę z dyskietki i sprawdź kopiowanie miedzy partycjami i czy działa whdload.

Pokaz tez jak wygląda s-s , u-s, i co masz w wbstartup

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 22:04:21 przez Norbert
[#28] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Norbert, post #27

ide.device nie mam na dysku, tylko w kickstarcie. A przynajmniej nie ma go w Devs. Wbstartup pusty, pliku user-startup nie ma, zrzut z startup-sequence:

To jest czysty, dopiero co zainstalowany system.

Amiga odpalona z dyskietki WB3.1 widzi partycje, ale próba przekopiowania kończy się guru.
[#29] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #28

Też z tym bojuję, ale kopiowanie z cli działa, chyba ze plik jest większy niż około 6 mb.
kombinowałem też z podmiana ide.device przez loadmodule i loadrezident, bez efektu.
[#30] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Risc, post #29

U mnie A500 8,1A (2MB)+WBClassic, po uruchomieniu dodatkowo DOpusa4 zostało 400/500 kB. Przekopiowałem plik 14 MB z partycji na partycję i obyło się bez GURU. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pożyczka innego (tego typu) kontrolera i sprawdzenie. Może w/w urządzenie ma problemy z CDTV.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem