kategoria: CDTV
[#31] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@AndrECHO, post #30

U mnie w konfigu jak u kolegi (również A500 płyta 8.1A 2MB i wbclassic wersja alien) i uruchomieniu Dopusa 4 zostało ok. 800 kb ramu i kopiowałem parę plików. Wziąłem na początek pliki 1mb, 1,5 mb, 2mb, 3, mb, 4 mb, 5,5 mb i wszystko poszło ładnie. Z dłuższymi pobawię się w kolejnej wolnej chwili. Może ilość chipu ma tu znaczenie?
[#32] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #31

W CDTV założyłem dodatkowe 1MB Chip Ram i nadal to samo :(

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 20:56:15 przez rj1307
[#33] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@AndrECHO, post #30

Kontroler to złącze IDE, podstawka pod procesor, dwa układy TTL - układy wymieniłem na nowe, tam nie ma co się zepsuć.
Tylko dlaczego uruchomienie SysInfo "naprawia" problem? Eliminuje to problem sprzętowy.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 20:56:49 przez rj1307
[#34] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #33

Może głupio myślę, ale może sysinfo ładuje coś do systemu czego brakuje w Twoim przypadku?
[#35] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@misiek2, post #34

No właśnie nie myślisz głupio, tylko co i jak to załadować "ręcznie"?
[#36] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #32

Na A2000 z 1 mb chip i 8 mb fast też się sypie.
[#37] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #32

2 MB Chip w CDTV... to możliwe ?
Jeżeli to nie jest problem uszkodzenie kontrolera to może spróbuj przełączyć CDTV w tryb A500 (jeżeli się da) i spróbuj ponownie.
[#38] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@AndrECHO, post #37

Da się, właśnie testuję prototyp (konieczna wymiana agnusa).
Cały czas pracuję w trybie A500 ze zmodyfikowanym kickstartem 40.063
[#39] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #38

Może kickstart "lekko wadliwy" mogło coś się tam źle zaprogramować, niestety czeka Cię żmudna robota eliminowania poszczególnych elementów tej układanki jaka jest Amiga:). Ja obstawiam ide.device.
ps. dodam jeszcze, że karta CF z której boot-ję ma 2GB... może masz niekompatybilną CF-kę?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 21:34:23 przez AndrECHO
[#40] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@AndrECHO, post #39

Sprawdzałem na HDD,CF i SD - to samo.
[#41] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@rj1307, post #40

Mam dokładnie ten sam objaw. CDTV z takim samym kontrolerem. Załadowanie SysInfo przed WHDLoad rozwiązuje problem. Dobrze wiedzieć, że u Ciebie jest taki sam objaw - mój konfig to standardowa cdtv z 8mb fast na złączu diagnostycznym. Skoro na innych cdtv jest tak samo, przynajmniej wiem, że cdtv jest ok:) Udało się jakoś rozwiązać problem?
[#42] Re: Kontroler dysku IDE w CDTV - dziwne zachowanie

@Hal, post #41

Niestety nie :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem