kategoria: A500
[#1] A500 ze szrotów ciekawa płyta
cześć
wygrzebałem ze szrotów śmieci taki egzemplarz
stan jak widać no i zabrałem się za renbowację
ciekawi minie ta wersja płyty 6A, ma procersor ceramiczny 010 i 1mb ramu na dzień dobry
ciekawostką jest też klawiatura, ma plastiki inne niż dotychczas widziałem i sprężynki
Amiga jest już po myciu i schnie, na tygodniu ją pokładam
po prawej stronie chyba są dwa rezystory uwalone te przy gniazdach myszy i joya
te płyty to takie były w oryginale?






[#2] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@JacK_Swidnik, post #1

Ja sądzę, że ktoś wymienił cpu, widziałem płytę
6A i był standardowy procesor 68k.
[#3] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@Andrzej11, post #2

Oraz dolutował układy pamięci.
[#4] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@RomanWorkshop, post #3

aha, ok, czyli już po modyfikacji pewne w tym serwisie co nalepka jest na obudowie
[#5] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@RomanWorkshop, post #3

Mam 2 a500 z plytą 6a jedna green led druga red led obie mają fabrycznie 0,5 mb z miejscem na dolutowanie. Chyba każda zwykła 500 wychodziła z fabryki z 0,5 mb , jak się myle to mnie poprawcie.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 22:09:45 przez Blady
[#6] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@JacK_Swidnik, post #1

Masz farta z Amigami.. ja nie moge ostatnio nic złapać na giełdach i szrotach :(
[#7] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@JacK_Swidnik, post #1

Ja też nie mam takiego szczęścia, żeby Amigi znajdować. Widzę, że Amiga przyjechała do Ciebie z Katowic ze sklepu BAKO KOMPUTER :) Sklep ciągle istnieje OK
Pamięci widać, że są dolutowane - inny producent.
[#8] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@Esio, post #7

Tobie Esio , jak widze po spisie kompów to chyba już nie trzeba 500 szukac :)
[#9] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@JacK_Swidnik, post #1

1. Procesor zmieniany - u kolegi w Amidze 500 ostatnio widziałem taki.
2. Pamięci dolutowne - tylko nie wlutował kondensatorów przy dodanych pamięciach.
3. Upalone rezystory Joya i myszy - zdarzają się jak Amiga była mocno eksplatowana - przegrzały się. Pytanie czy jak wymieniać te rezystory to na takie same, czy na więcej wat, aby się nie grzały?
[#10] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@_Skiba, post #6

Nic podobnego.
To kwestia dojścia do odpowiednich ludzi czy właścicieli na szrotach. Potem mozolne szkolenie i oczekiwanie na kontakt jak cos odloza.
Tak mi zajmuje pare miesięcy na jeden szrot żeby się dogadać.

W każdym większym miescie są szroty. W Lublinie to jest min 5
Musisz szukac, gadac i byc cierpliwym.
[#11] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@robertos231, post #9

Te rezystory palą się chyba ze starości bo w mojej a500 jeden strzelił po 20 minutach grania więc nie był katowany :P
[#12] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@mikser, post #11

Płyta jest sprawna. Widzi 1mb chip ramy.
Pomimo tych osmolonych rezystorów myszka dziala prawidłowo.
Czym czyscisie obudowy? Na razie umylem w plynie do naczyń
Ale po wysuszeniu zostały jeszcze plamy jakies inne, ślady po flamastrach i innych wynalazkach.
Moze benzynka przetrzeć?
[#13] Re: A500 ze szrotów ciekawa płyta

@JacK_Swidnik, post #12

W miarę bezstresowo można izopropanolem lub denaturatem. Benzynę rozpuszczalnikową najpierw wypróbuj na jakimś nieistotnym fragmencie, może lekko rozpuszczać plastik. Ostrzejszych rzeczy w stylu aceton, rozpuszczalnik karbamidowy, nitro zdecydowanie nie polecam. Co prawda zmyją Ci wszystko, ale razem z powierzchniową warstwą plastiku zostawiając paskudną „mazię”.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem