kategoria: Sprzęt
[#1] Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz
Cześć.

Wczoraj wymieniałem całą płytę w monitorze. Umarł transformator wysokiego napięcia i tak po prostu było łatwiej. Niestety pojawiła się dziwna dolegliwość. Obraz podchodzi żółcią i nie działa drugie pokrętło od lewej (czwarte od prawej). Strasznie mnie to drażni. Nie ma białego koloru tylko żółty zupełnie jak gdyby na ekran nałożony był filtr polaryzacyjny zabarwiony na żółto. Pomożecie?
[#2] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@wilkwcieniu, post #1

Należało wymienić same trafo.

Być może rewizja płyty jest ciut inna. W tych monitorach były różne kineskopy, ja u siebie mam jakiejś mało znanej firmy.

Sprawdź czy dopiąłeś wszystkie wtyczki. Czy nie ma zimnych lutów na dziale elektronowym ?
[#3] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@Hubez, post #2

Nie wiem które to pokrętło nie działa. Musiałbyś wstawić zdjęcie z jego opisem na płycie. Na mój gust przegiąłeś niechcący jeden z dużych tranzystorów na tej płytce co się zakłada na kineskop i urwałeś środkową ścieżkę. To taka diagnoza na dzień dobry - za mało informacji podałeś. Chyba, że nie znasz stanu tej płyty którą zainstalowałeś.
[#4] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@Esio, post #3

Stanu płyty nie znałem. Skończy się prawdopodobnie na wymianie samego transformatora...
[#5] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@wilkwcieniu, post #4

Zawsze możesz podjechać do mnie. Popatrzymy, obadamy, naprawimy.
[#6] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@Esio, post #5

Esio. Dzisiaj monitor "umar"... Tzn co pewien czas znika obraz. Mam nadzieję, że nie spaprałem kineskopu tą podmianką płyty. Gdybym znalazł płaski monitor w wyświetlaniem kineskopowy to chyba przerzuciłbym się. Jest w ogóle coś takiego?
[#7] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@wilkwcieniu, post #6

Bez scandoublera nie ma chyba takiej opcji.
Będziesz chciał to naprawie Ci ten monitor jak Ci się nie pali. Kineskop raczej dobry. jest.
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz
[#10] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@Esio, post #7

Do czego służy pokrętło saturation? To to, które przestało działać w monitorze. Może tam jest regulacja tej "żółtości" ?...
[#11] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@wilkwcieniu, post #10

To jest nasycenie kolorów. Ale w przypadku RGB ono nie działa.
[#12] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@Hexmage960, post #11

Spieralbym sie, ze przed wymiana plyty dzialalo. No i ta zolc...
[#13] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@wilkwcieniu, post #12

Działało jak podłączałeś komodora przez czincza. Nigdy nie działa regulacja nasycenia w monitorach/telewizorach jeśli używamy sygnałów RGB. Saturacja jest elementem dekodera kolorów, który to nie jest używany przy sygnale RGB bo te sygnały jak nazwa wskazuje mamy podane na tacy do gniazda.
[#14] Re: Monitor Philips CM8833 żółtawy obraz

@Esio, post #13

Wierzę Ci ;)...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem