[#1] A500+ usterka
Cześć, podczas montażu Viper 520 byłem zmuszony żeby odgiąć układ podłużny tuż przy "Video Outpout:, zaznaczyłem element na zdjęciu:

link

Niestety, uległ on uszkodzeniu, pin z tego układu wyszedł na zewnątrz. Sprawdziłem działanie Amigi, wszystko jest OK (chyba). Pytanie moje brzmi, do czego służy ten układzik? Mam się o co obawiać?



Masakra, zawsze coś... dziwi mnie dlaczego nie był prosty tylko skrzywiony wcześniej, skoro Amiga nie była otwierana...
[#2] Re: A500+ usterka

@BomberMAX, post #1

układ ten nazywa się HY1
i przypisane są do niego takie info ze schematu:
asst 5 Video Hybrid
[#3] Re: A500+ usterka

@BomberMAX, post #2

[#4] Re: A500+ usterka

@groovebox, post #3

Przyjrzałem się w świetle dziennym, pin wyszedł z jednej strony konkretnie od strony klawiatury, druga strona nietknięta, a na niej znajduja się wtopione układy, zauważyłem też że ten pin to 2 w jednym, dla każdej ze strony po pinie... jak myślicie coś się mogło poważnego stać? Patrząc od strony klawiatury, to pierwszy pin z lewej jak na zdjęciu:

link
[#5] Re: A500+ usterka

@BomberMAX, post #4

Pin nr 1, wg schematu to sygnał CCK_C (to zegar koloru). Bez niego nie będzie działał np. modulator A520 ale dla zwykłego RGB-SCART nie jest potrzebny. Niestety nie mam pojęcia do czego on jest potrzebny w układzie hybrydowym.
[#6] Re: A500+ usterka

@djludek, post #5

Dzięki! To już coś!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem