kategoria: Programy
[#1] ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.
Próbuję przenieść plik ADF zgodnie z instrukcją:

http://www.ppa.pl/programy/amiga-pc-przenoszenie-danych-2.html

ADF widzi Amigę, mogę wysyłać na nią pliki. Tylko nie mogę uzyskać na Amidze komunikatu "Break".
1) wysyłam plik "transwarplong"
2) według programu na PC plik dociera
3) Klikam na amidze Ctrl+C
4) Bez znaczenia czy na PC kliknę w oknie - czy wysłać kolejny plik - OK (i wyślę inny) bądź Anuluj na Amidze nie wyświetla się BREAK.
5) Idąc dalej wg instrukcji wpisuję ram:transwarp -w ser: -1 dostaję błąd - unable to load ram:transwarp. File is not an object module.

Klawisz ctrl wydaje się być sprawny, C jest na pewno. Jakieś porady co robię nie tak?
[#2] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #1

zamiast wciskać ctrl+c na Amidze spróbuj tak:
po przesłaniu pliku na PC kliknij OK i wybierz cokolwiek, dopiero teraz na Amidze wciśnij Ctrl+C. U mnie tak to działa, jak postępuję według kroków instrukcji też ctrl+c na Amidze nie daje efektu.
[#3] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@snajper, post #2

Niestety nie działa.
Wybrałem plik, zatwierdziłem wysyłanie i kliknąłem Ctrl+C podczas wysyłania.

Po uruchomieniu ADF ST i włączeniu - zielona kropka - mam log

Break Received
Break Received

Tak powinno być?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 20:18:26 przez Piecho
[#4] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@snajper, post #2

Po zwiększenia bufora do 8000 pojawia się break. Jednak po wykonaniu drugiej instrukcji ram:transwarp -w ser: -1 dostaję błąd - unable to load ram:transwarp. File is not an object module.
[#5] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #4

Po zmianie prędkości portu do 1200 - na PC i Amidze - w końcu ukazała się plansza:



Winny temu jest przewód czy może być sama Amiga? Co mam w niej sprawdzić i jak?
[#6] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #5

Jeżeli na 1200 bps działa, a na szybszych nie, to kabel. Za długi, albo źle połączony. Co prawda nie można też wykluczyć jakiegoś dziwnego uszkodzenia portu, ale to byłoby dość nietypowe.
[#7] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Krashan, post #6

Sprawdzałem omomierzem - przejścia są, jest teraz zlutowany jak być powinien. Ma może z 1,5 metra.

Wcześniej udało mi się uruchomić przesyłanie danych z większym buforem 8000, ale prędkością 19200. Pół dyskietki zdążyło się nagrać i wyskoczył czarno-czerwony ekran z napisem Software failure. Później doszedłem, że jeden z przewodów przerobionej stacji dyskietek podczas transportu się poluźnił. teraz jest zamontowany prawidłowo.

Czy taki przewód będzie dobry?

http://allegro.pl/kabel-null-modem-db25-f-db9-f-1-8m-wym-danych-i6342929151.html

Chciałbym kupić i mieć pewność, że będzie działać bez kolejnego kombinowania i lutowania.
[#8] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #7

Zajrzyj tu
[#9] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@makarsky, post #8

Dzięki, powinno być to samo co zalinkowałem, ale dla pewności kupię dokładnie ten jak twój, mam dość walczenia i niepewności, co tak naprawdę może tu działać.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 12:47:23 przez Piecho
[#10] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #9

mam dość walczenia i niepewności, co tak naprawdę może tu działać.


Szybko się poddajesz szeroki uśmiech

Ja kiedyś mordowałem się dwa pełne dni z AE i przyznam szczerze, że właśnie te dwa dni były piękne, później jak już wszystko działało zrobiło mi się tak jakoś smutno...

Życzę więcej wytrwałości szeroki uśmiech
Pozdrawiam
[#11] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Tomuś, post #10

No 2 dni się mordowałem i wszystko powinno działać - sprawdziłem rezystory na płycie, są sprawne. Przewód ma przejścia tylko tam, gdzie powinien. Jak pisałem, działało chwilę z normalnymi ustawieniami ( z wyjątkiem dużego bufora), później bardzo wolno a dzisiaj chyba wcale. Nie mam drugiego PC, żeby sprawdzić (na laptopie wcale nie działa), ale chyba płyty głównej bym nie uszkodził.
[#12] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #11

Może być tak, że poleciał ci układ CIA, wiem że to się zdarzało w Amigach.
Jeśli jesteś pewien swojego kabla, możesz w Amidze zamienić układy CIA i zobaczyć, czy transfer ruszy. Dla pewności lepiej to zrobić na sprawdzonym kablu.
[#13] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@makarsky, post #12

Jak mogę sprawdzić, czy CIA jest sprawne?
Nie wiem, jak wyjąć je bez uszkodzenia - wolałbym tego nie ryzykować, miernikiem nie sprawdzę?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 19:19:46 przez Piecho
[#14] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #13

wyjmuje się podważając lekko śrubokręcikiem płaskim z obu stron
[#15] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@snajper, post #14

Siedzą wyjątkowo mocno, zamówię przewód który zalinkowałeś i jeśli nie będzie działać wtedy będziemy się martwić. Wracam z urlopu za jakieś dwa tygodnie, do przeczytania : )
[#16] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #15

Dostałem przewód, niestety cały czas wyskakuje błąd:

unable to load ram:transwarp. File is not an object module.

Amiga chwilę wcześniej próbuje czytać z dyskietki zamiast z przewodu.

Czyli muszę ją komuś oddać, sam nie rozwiąże tego problemu?
[#17] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #16

W AE po wpisaniu:

RAM:Setup

też dostaję analogiczną wiadomość:

unable to load ram:setup. File is not an object module.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 13:20:39 przez Piecho
[#18] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #17

Próbuję na komputerze z Win98. Na nowszym PC miałem po włączeniu ADF ST i zielonej kropki:


Break Received
Break Received


Na tym komputerze tego nie ma - czy tak powinno być?

Przewód kupiłem dokładnie taki, jaki poleciliście. Tylko sprawdzam miernikiem i nie ma przejścia między 1,6 na wtyczce COM i 6,8 do Amigii zgodnie ze schematem. Mimo to, powinien działać?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 17:22:35 przez Piecho
[#19] Re: ADF Sender Terminal - brak BREAK na Amidze.

@Piecho, post #9

Przedzwoniłem mój kabel, w stosunku do kabla opisanego przez Cloanto występuje tylko jedna różnica, tj. brak połączenia 8-20 dla DB25 - DB25.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem