kategoria: A600
[#31] Re: Amig 600HD ze szrotów

@xtro, post #21

Woda to nie kwas, nie zeżre ci przez 5 minut ścieżek, ważne, żeby potem wszystko wysuszyć, najlepiej sprężonym powietrzem.
[#32] Re: Amig 600HD ze szrotów

@sanjyuubi, post #31

Pierwszy raz w zyciu uzylem odrdzewiacza do Amigi :)
Płyta nie wygląda tragicznie, zlacza to sama rdza. Gniazdo zasilania do wymiany a reszta wygląda dobrze.
Da się odwrócić proces ordzwiania? Czy tylko wymiana zlacz?
Blacha to sama rdza
Obudowa można powiedzieć stan dobry
Juz pomylem i poczyściem troche, jutro reszta i porobię foty.
[#33] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #32

Nie znam się, ale może taki wynalazek, który kiedyś mieliśmy na stacji paliw. Zaznaczam nie wiem, czy się nada, ale chyba bardziej niż odrdzewiacz?
[#34] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #32

Piaskowanie powinno pomóc, a jak nie chcesz iść w koszty to wyczyść i sam i pomaluj. Blach i tak nie widać a przynajmniej będą mieć jakiś kolor.
[#35] Re: Amig 600HD ze szrotów

@KM, post #33

Mam taki w domu, używam do styków, a wersji PR do potencjometrów. Usunie tlenki z miedzi, ale z rdzą raczej sobie nie poradzi. Lżejsza wersja odrdzewiacza to Cola/Pepsi, działa delikatniej - mniejszy nalot można czyścic szmatką nasączoną Cola.
[#36] Re: Amig 600HD ze szrotów

@codi, post #35

To płytę w coli mam moczyć? To dziala?
Jutro spróbuję a co mi tam : super OK!
[#37] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #32

Witam
A które konkretnie złącza są przeżarte rdzą?
Pozdrawiam
[#38] Re: Amig 600HD ze szrotów

@janekdrukarz, post #37

Wszystkie od lewej do prawej łącznie z modulatorem :)
Jutro będą foty to będzie widać.
[#39] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #38

tak wygląda obudowa i plyta po myciu, dodalem pare fotek do galerii
czym usunąć plamy na dolnej obudowie pozostalosc rdzy, plamy
widac tez zlacza na plycie
link

czym te plamy usunąc?
link

zlacza
link
[#40] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #39

Ta Amiga, jeśli wstanie, powinna dostać etykietę A600R - czyli Rusty
[#41] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #39

Odpala Ci ten komp?
[#42] Re: Amig 600HD ze szrotów

@mikser, post #41

jeszcze nie wiem, gniazdo zasilania roztrzaskane i jest do wymiany
co to znaczy A600R? jakaś inna wersja?
[#43] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #39

Blachy od ekranu dolna i górna raczej do wyrzucenia (na ebayu można kupić nowe za grosze), co do portów z tyłu amigi możesz spróbować - Multibond 94 500 ml płyn do usuwania korozji -odrdzewiacz. Plastik dolnej obudowy spróbuj CIF-em mleczko, albo zmywaczem do paznokci.

Sprawdź miernikiem czy nie ma zwarć na liniach zasilających względem masy.
[#44] Re: Amig 600HD ze szrotów

@janekdrukarz, post #43

Zmywaczem lepiej NIE bo może rozpuścić plastik, lepiej odrdzewiaczem. Zmywacz nie rozpuści rdzy. Złącza to ja bym wymienił, wg mnie za bardzo zardzewiałe.


Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 21:23:49 przez Amigo-A1200-040

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 21:24:46 przez Amigo-A1200-040

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 21:24:59 przez Amigo-A1200-040
[#45] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #42

Ja proponuję indestructible i Logo
[#46] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #42

Nie no, zgrywam się. R, tzn. Rusty, czyli zaRdzewiała szeroki uśmiech
[#47] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #32

Papier ścierny i biceps
Kiedyś kupiłem A1200 którą sprzedający dopiero co wykopał z ogródka, obudowa i płyta spoko, reszta rdza. Pierwszy raz wtedy rozebrałem FDD do imentu żeby wszystko wyczyścić, ekrany i obudowy złącz szyłem papierem ściernym przez 2 dni. Ami odratowana w przyzwoitym stanie odpoczywa teraz w szafie
[#48] Re: Amig 600HD ze szrotów

@Kilos, post #47

Pierwszy raz widzę tak dobrze dobrany avatar do projektu kolesia :)
Powodzenia!
[#49] Re: Amig 600HD ze szrotów

@Kagaster, post #48

Niom. Bo ja zlomiarz jestem. Od kilu juz miesiecy szukam amig na szrotachszeroki uśmiech a nie na znanym portalu
[#50] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #49

Stary podziwiam Cię. Jak Ami wstanie po tym wszystkim to będzie cud. Jakby co, to masz u mnie klawiaturę. Powodzenia.
[#51] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #49

Czy nie da się spłukać rdzy z obudowy karcherem, a blachy po zeszlifowaniu hammeritem ?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 20:30:17 przez Mikrobi
[#52] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #39

Złącza to moim zdaniem tylko nowe. Przylutować nowe zamiast bawić się w regeneracje starych pordzewiałych.
[#53] Re: Amig 600HD ze szrotów

@Tomski, post #52

Pracuje nad klawiatura I plyta. Dam Wam znac. Spoko dam rade tylko troche mi zejdzie Bo robie w wolnej chwili ktorej nie mam.
[#54] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #39

Wewnetrzne czesci obudowy wyczysc tak jak poradzil kolega drukarz mleczkiem CIV. Ja kazda moja amige wyczyscilem w ten sposob i jest git. Mozesz w zasadzie zewnetrzne powierzechnie tez tak wyczyscic tylko nie uzywaj zmywaka do garow bo porysujesz obudowe.
Aha no i uwazaj zeby nie polamac czegos, jednego razu tak sie zaparlem ze zlamalem gorna pokrywe od A500:(
No i tak jak ktos pisal nie uzywaj zmywacza do paznokci bo raz popelnilem to glupstwo gdy czyscilem klawiature od A2000 i to byl duuuzy blad!
[#55] Re: Amig 600HD ze szrotów

@Geeman, post #54

Ja polecam taki płyn
Czyści naprawdę super
[#56] Re: Amig 600HD ze szrotów

@KRISS, post #55

link
wywaliłem ten modulator, usunąłem uszkodzone gniazdo zasilania oraz wszytkie kondensatory, oczyściłem pady
gorzej mam z tym syfem co jest pod modulatorem, próbowałem umyć alkoholem izopropylowym trochę zeszło ale ciężko
na płycie jest nalot gdzie niegdzie takie szarawi czym to umyć?

gdzie ten płyn nabyć, w jakim sklepie?

jaką macie metodę na wylutowywanie gniazd tych szerokich? bo nie chce płyty uszkodzić

dodałem parę fotek do galerii link

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 21:16:13 przez JacK_Swidnik
[#57] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #56

gdzie ten płyn nabyć, w jakim sklepie?

U mnie w sklepie obokszeroki uśmiech

Jest na Allegro
Powinien być w sklepach z chemią
[#58] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #56

jaką macie metodę na wylutowywanie gniazd tych szerokich? bo nie chce płyty uszkodzić

Z płyty amigi 600 wylutowałem gniazdo mysz/joy, używając plecionki.
Gładko poszło.
[#59] Re: Amig 600HD ze szrotów

@JacK_Swidnik, post #56

No ale jest sens wymieniać? Może działają i wystarczy je jedynie trochę przeczyścić.
[#60] Re: Amig 600HD ze szrotów

@_Skiba, post #22

Z wanienką ultradźwiękową też trzeba uważać - źle dobrane parametry mycia mogą spowodować, że elementy SMD zaczną odpadać od płyty (niestety sam się o tym boleśnie przekonałem). Słodka woda nie jest zła - szczególnie z mydłem. Po wpadnięciu sprzętu w słoną, morską wodę, mycie w słodkiej to w zasadzie jedyny ratunek. Oczywiście jak wcześniej pisali koledzy - od razu trzeba wszystko wysuszyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem