[#1] Rozszerzenie A1200T
Witam.
Chciałbym przyśpieszyć moją A1200 Tower płyta Rev 1d4.Mam na stanie kartę Elboxa 030 ale ona nie ruszą z tą amigą:-/ Możecie mi doradzić która karta zgra się z płytą 1d4?Najlepiej coś 040
[#2] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #1

Dlaczego nie rusza?
Może karta uszkodzona?
[#3] Re: Rozszerzenie A1200T

@Norbert, post #2

Nie raczej nie,na drugiej Amidze śmiga aż miło,tylko tam jest płyta 2B
[#4] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #3

Sprawdzasz na samej płycie w towerze. Dysk nie jest podpiety ?
Do bootmenu możesz wejść?
[#5] Re: Rozszerzenie A1200T

@Norbert, post #4

Amiga wcale nie startuje gdy mam wpiętą kartę.Wypiąłem nawet do próby dysk twardy,stacje dysków i CD i nic,ciemny obraz.Bez karty startuje bez problemu
[#6] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #5

Na moje oko problem jest z płytą główną, przydałoby się podpiąć jakąkolwiek inną kartę i to zweryfikować.
[#7] Re: Rozszerzenie A1200T

@alt_, post #6

Hmmm no o tym nie pomyślałem,tak czy tak muszę mieć kartę...
[#8] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #7

Skąd jesteś? Najprościej byłoby zgadać się z kimś z okolicy na piwko i test karty.
[#9] Re: Rozszerzenie A1200T

@alt_, post #8

nie wiem dlaczego skasowała mi się wizytówka:-/ Sosnowiec.Faktycznie chyba nie ma co kupować karty w ciemno skoro to może wina płyty
[#10] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #9

Podepnę się pod wątek bo problem mam podobny.
Zachciało mi się zmian w mojej towerce i postanowiłem wymienić płytę z 1d4 na 2b oraz wymienić zasilacz na nowy. Liczyłem na to, że w końcu zacznie mi to dobrze chodzić z medkiem, a zamiast tego teraz już mi nic nie działa.
Jak mam samą ami bez medka i turbiny to startuje bez problemu.
Jak podłączę mteca1230 bezpośrednio to jest różnie, raz działa, a innym razem mam żółty ekran, w zależności jak poruszam kartą.
Tu dodam, że czyściłem wszystkie złącza krawędziowe i podginałem styki w kartach.
Jak podłączę apollo1260 to też jest różnie, raz działa, a innym razem mam czarny ekran, w zależności od tego jak poruszę kartę.
Obie karty w innej ami działają bez problemu.
Jak podłączę do ami tę przejściówkę od medka (bez znaczenia czy z medkiem czy bez) i w nią wepnę turbiacza, to co bym nie robił zawsze na mtecu mam żółty ekran, a na apollo czarny.
Jak podłączę medka ale bez karty turbo to mi go nie pokazuje w earlystartup. Czy tak powinno być? Czy mediator jest wykrywany przez ami tylko jak jest jakieś turbo podpięte?
Co może być problemem? Czy jakiś zimny lut na którymś układzie specjalizowanym, czy może gdzieś pękła jakaś ścieżka prowadząca do złącza krawędziowego (czy jest to w ogóle możliwe, czy ktoś już słyszał o takim przypadku)?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 21:26:44 przez dolek
[#11] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #9

Na ślunsku sporo amigowców, na pewno się ktoś znajdzie :)
[#12] Re: Rozszerzenie A1200T

@alt_, post #11

Nawet w Sosnowcu:)
[#13] Re: Rozszerzenie A1200T

@bacus10, post #12

Sosnowiec spory wiec może i tu ktoś się znajdzie;)
[#14] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #13

Koło Plejady jednego masz:)
[#15] Re: Rozszerzenie A1200T

@bacus10, post #14

ooo jak miło to słyszeć/czytać:)Kolega ma może kartę Turbo do 1200 pożyczyc??:>
[#16] Re: Rozszerzenie A1200T

@dolek, post #10

Jak podłączę apollo1260 to też jest różnie, raz działa, a innym razem mam czarny ekran, w zależności od tego jak poruszę kartę.
Obie karty w innej ami działają bez problemu.
Jak podłączę do ami tę przejściówkę od medka (bez znaczenia czy z medkiem czy bez) i w nią wepnę turbiacza, to co bym nie robił zawsze na mtecu mam żółty ekran, a na apollo czarny.


Mam analogiczny problem w swojej 1200, tyle że u mnie jest o tyle dobrze że z przejściówką medka działa jakoś. U mnie akurat jest Blizz 1260, na pierwszy ogień chcę przelutować przejściówkę medka, potem złącze w Blizzku. Liczę na to że na którymś z nich jest jakiś zimny lut który łapie jak poruszam kartą. Zdarza się żółty ekran czasem, ale sporadycznie.
[#17] Re: Rozszerzenie A1200T

@codi, post #16

Gdyby nie to, że obie karty działają z drugą ami to bym właśnie je podejrzewał, a tak pewnie jest tak jak alt_ pisze, czyli wina płyty. Tylko gdzie szukać problemu, od czego zacząć? Który układ jest najbardziej podejrzany?
Czy jak uruchamiasz ami z medkiem ale bez turbo to Ci go pokazuje w earlystartup?
[#18] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #1

Dziwne

Z mojego doświadczenia wynika, że 2B i 1D4 to jedne z najlepszych płyt z którymi większość rozszerzeń działa OK.
[#19] Re: Rozszerzenie A1200T

@wolf1128, post #15

Witam.

Mi tak kiedyś padła płyta główna A1200 - w 2002 lub 3 roku. Miałem Apollo i wszystko było OK. Pewnego razu przestało być. Czyli jak wkładałem Apollo to komputer się nie uruchamiał. Jak wyjmowałem to działał bez problemu. Myślałem że to padła karta Apollo, jednak jak całość sprzedałem, to się okazało że jednak płyta główna padła a karta Apollo z inną działała bez problemów.

Więc ja obstawiam, że uwalona jest płyta główna.
[#20] Re: Rozszerzenie A1200T

@gilban, post #19

No tak, tylko co w niej padło ?
[#21] Re: Rozszerzenie A1200T

@dolek, post #17

Tak, mam w early startup zawsze 2 karty. Nie mniej jednak dzisiaj już przez medka Blizzek nie idzie. Na pierwszy ogień daje do przelutowania przejściówkę mediatora, jak nie pomoże trzeba będzie przelutować gniazdo w medku. Liczę że to nic poważniejszego.
[#22] Re: Rozszerzenie A1200T

@dolek, post #17

Mały update, podłączyłem na krótko z pominięciem mediatora i mój blizzard wstawał jak chciał. Oddałem go w dobre ręce, aby przelutować złącze, dzisiaj założyłem śmiga od strzału. Nie ma żadnego problemu z wieszaniem się czy brakiem powtarzalności startu. Śmiga idealnie, także te złącza mogą być problemem, wiem że takie usterki się zdarzają.
[#23] Re: Rozszerzenie A1200T

@codi, post #22

OK
[#24] Re: Rozszerzenie A1200T

@codi, post #21

Udało mi się w końcu odpalić Amigę ale nie jestem pewien, czy już wszystko jest w porządku. Jeśli dobrze Ciebie rozumiem to, bez podłączenia karty turbo, w early startup masz 2 pozycje? U mnie jest tak, że bez karty turbo w early startup nie mam nic, a z kartą turbo mam 3 pozycje (2 to mediator i 1 to karta turbo). Czy tak to powinno wyglądać z mediatorem 1200TX?
[#25] Re: Rozszerzenie A1200T

@dolek, post #24

Tak.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem