kategoria: A1200
[#1] Sum USB 1200 – problem
Używa Suma z klawiaturą Apple A1234. Podczas grania np. w Alien Bread 3D powstaje efekt cały czas wciśniętego klawisza aż do momentu kiedy znów go nie kliknę. Wy też tak macie ?
To normalny objaw ? W innych grach mam podobnie. Zainstalowałem najnowszy soft i czyściłem styki procesora na którym jest osadzony izopropanolem i nie pomogło. Testowałem na innej klawie od pieca i to samo.
[#2] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #1

Firmware ma problemy z niektórymi klawiaturami. Suma masz sprawnego.
[#3] Re: Sum USB 1200 – problem

@spidi, post #2

Ale na stronie producenta jest napisane ze współpracuje. jest na liście.
[#4] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #1

potwierdzam - problem występuje i w grach typu AB3D cholernie męczy :(
[#5] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #3

no napisz do producenta
[#6] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #1

Ja zaraz sprawdzę u siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 10:09:25 przez Dorian3d
[#7] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #1

ja nie mam tego problemu



[#8] Re: Sum USB 1200 – problem

@Dorian3d, post #7

Dorian a jaką masz rewizje płyty ?
Którego softu używasz ?
Jakiej klawiaturki używasz ( firm amodel )?
uff ...
widze ze testowałes na AB3D II wiec przeztestuje u siebie bo na tej gierce nie testowałem.
[#9] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #8

Dorian a jaką masz rewizje płyty ?


1D.4
Którego softu używasz ?

starego
Jakiej klawiaturki używasz ( firm amodel )?



Apple Pro Keyboard Usb Wired M7803



Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 12:15:36 przez Dorian3d
[#10] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #1

Z klawiaturą Apple A1234 nie testowałem Suma. Co nie zmienia faktu, że Apple i tak podchodzi po swojemu nawet do obsługi HID w klawiaturach ;)

Postaram się jeszcze pomęczyć klawiatury Apple z grami i mam nadzieję, że znajdę przyczynę i wydam nowy soft dla Suma.
[#11] Re: Sum USB 1200 – problem

@Dorian3d, post #5

Co się nabijasz, ze mnie
[#12] Re: Sum USB 1200 – problem

@spidi, post #11

taki żarcik

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 12:17:09 przez Dorian3d
[#13] Re: Sum USB 1200 – problem

@Dorian3d, post #9

dziwne bo ja na tej samej rewizji płyty mam problem "zacinania" sie klawiszy - zarówno na klawie miocrosoftu jak i na jakiś nonamach :(
[#14] Re: Sum USB 1200 – problem

@sunater, post #13

dziwne bo ja na tej samej rewizji płyty mam problem "zacinania" sie klawiszy - zarówno na klawie miocrosoftu jak i na jakiś nonamach :(

Masz wgrany najnowszy soft? Na nim nie powinno być problemu z zacinaniem.
[#15] Re: Sum USB 1200 – problem

@spidi, post #14

Właśnie wygrzebałem z pawlacza klawiaturę Apple M7803 . soft mam wgrany najnowszy . rewizja 1.D4 i nadal to samo
[#16] Re: Sum USB 1200 – problem

@viger, post #15

U mnie to wygląda tak:
Na firmware 20151017 w grze DynaBlaster przytrzymując klawisz kierunku ok sekundy lub dłużej dany kierunek zacina się i postać idzie sama do momentu zwolnienia klawisza i ponownego wciśnięcia tego samego klawisza.

Na firmware 20160619 w grze DynaBlaster przytrzymując klawisz kierunku postać porusza się tylko przez jakieś 0,5 sekundy i zatrzymuje się. Po zwolnieniu klawisza i ponownym wciśnięciu postać znowu porusza się przez jakieś 0,5 sekundy

Klawiatura Logitech K400 (bezprzewodowa)
Rewizja płyty 1D1
[#17] Re: Sum USB 1200 – problem

@Dorian3d, post #9

Mógłbyś podać konkretnie której wersji softu używasz?
Kupiłem specjalnie klawiaturę Apple M7803 i zacinają się kierunki w grach
Próbowałem wszystkich wersji, działa tylko na dwóch ostatnich.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem