[#1] ShapeShifter + 060
Odkrywam na nowo "moc" Amigi z 060 i odpalam wszystko, co wymaga więcej pary (nie mylić z węglem). Zainstalowałem ShapeShiftera, a w sieci znalazłem do niego plikopartycję z systemem 7.5. Niestety żadna gra nie chce się odpalić, ponieważ "Sorry. This program requires the Thread Manager Extension or System 7.5".
Poza tym pamiętam, że dawno temu na 040 chodził mi ten emulator znacznie szybciej niż teraz na 060-tce, i to pomimo zewnętrznego sterownika TurboEVD z Aminetu (chyba że pamięć mnie zawodzi, albo... ten system jest do bani).

Czy może się ktoś podzielić wiedzą (i ew. plikami), jak skonfigurować ten emulator, jakich programów użyć - zarówno po stronie Amigi jaki i Maca - żeby to w miarę dobrze chodziło?
[#2] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #1

Przede wszystkim Fusion. Na AGA jest szybszy. Wypróbuj też tę plikopartycję (~800MB). Ja jej z powodzeniem używałem na 060.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 12:57:26 przez _arti
[#3] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #2

Wielkie dzięki, Arti cmok. Już zapuszczam na moim ślamazarnym necie...

[Edit]
Skąd ściągnąć iFusion, bo na Aminecie nie ma?
I jakiego ROM-u używać na tym? Posiadam Q605, Centrics650, Quadra 950e. Czy może jakiś inny?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 13:04:13 przez Umpal
[#4] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #3

Nie iFusion a Fusion. Wyślę ci na priv.

--
Piotr.
[#5] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #4

Dostałem OK

Mam problem. Fusion nie chce wystartować, dostaję komunikat:

Emulation Startup Error!
Low memory not reserved!

Wiem, że ma to związek z komendą RsrvWarm, ale na niej mi się wiesza komp. Mam ją wpisaną jako pierwszą w s-s, a mimo to się wiesza (to samo, jeśli odpalę bez s-s i wpiszę z CLI). Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?
[#6] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #5

RsrvWarm >NIL: jako pierwsze w S-S... lub jakieś FusionReserve jako moduł w BlizKicku. Nie wiem, co tam masz. Może być też PrepareEmul z ShapeShiftera.


Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 13:52:45 przez _arti
[#7] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #6

PrepareEmul nie wiesza mi kompa, ale z Fusion nie działa (z ShapeShifterem tak). Tak to wygląda u mnie (nie da się nic ustawić dla Emulation Memory):



Jak ustawić/włączyć FusionReserve w Apollo?
[#8] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #7

A któreś z poniższych?
PrepareEmul A1200
RsrvCold >NIL:

Poza tym, jak chcesz wybrać pamięć, to musisz najpierw kliknąć w którąś na liście

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 14:37:10 przez _arti
[#9] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #8

Od początku mam PrepareEmul A1200, ale na nim Fusion nie działa.
RsrvCold nie próbowałem, za moment to sprawdzę.

Oczywiście klikam na listę i w ten sposób pozwala mi przypisać ilość pamięci Fast, ale Chip pozostaje na 0.
[#10] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #9

CHIP ci nie jest potrzebny i tak.
[#11] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #10

Z RsrvCold jest jakaś zmiana, ale tym razem dostaję komunikat:

Unable to open AmigaDOS device!

O co tym razem mu chodzi?
[#12] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #11

Zainstalowałeś poprawnie FUSION? Wygląda tak, jakby brakowało mshf.device w DEVS:
[#13] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #12

Mam. Podczas instalacji dałem wszystko, niczego nie pomijałem (z wyjątkiem języków).
[#14] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #13

Tę plikopartycję ode mnie wybrałeś w ustawieniach?
[#15] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #14

Jak najbardziej.
[#16] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #15

To nie wiem
[#17] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #16

Podejrzałem pod SnoopDosem, że szuka MSHardFile1, więc zmieniłem na taką nazwę i poszło! OK

Tylko mam straszeczne puzzle na ekranie. Jakiego sterownika użyć najlepiej?
[#18] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #17

Zależy do czego - najszybszy będzie AmiDirectXL - ale to tylko dwa kolory. Do pozostałych zastosowań - AmiRefresh - maks 256 kolorów... i chyba też obsługuje 15/16bit jako HAM8.
[#19] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #18

Już grasz w Prince of Persia 2?
[#20] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #18

Jest już normalny obraz (na razie bootuje i zabiera to trochę czasu).
Jak usunąć jakiś sterownik z listy? Nie widzę takiej możliwości, a po kliknięciu na wybrany otwiera się tylko okno właściwości.

[Edit]
Mam na myśli sterowniki grafiki, o które wcześniej pytałem.

[Edit2]
@Arti, podaj mi proszę sumę kontrolną tej plikopartycji, bo system podczas bootowania marudzi o Divided by Zero.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 16:06:28 przez Umpal
[#21] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #19

Arti, pytanie do Ciebie jako specjalisty od jabłkowej emulacji:
060 + CyberVision64/3D na Z3 -> co będzie szybsze - SS czy Fusion? Sterownik zewnętrzny czy jakiś natywny na cgx/p96?

(bezczelnie podpinam się pod temat, ale zawsze mnie męczyło, a luźno wiąże się z waszymi wypowiedziami wyżej, stąd pytanie :) )

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 16:18:00 przez baderman
[#22] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #20

Usuwasz albo z SHIFTem albo z ALTem którymś.
Skąd mam wziąć tę sumę kontrolną?
[#23] Re: ShapeShifter + 060

@_arti, post #22

Utworzyć jakimś programem (np. Total Commander ma to wbudowane). Obojętne, czy to będzie MD5 czy SFV, ale widzę, że mi się źle skopiowało na dysk amigowy. Muszę to zrobić jeszcze raz...
[#24] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #23

Dzieją się cuda. Plik kopiuje się poprawnie na dysk Amigi, później wykonanie sumy kontrolnej zgadza się z tym na PC, ale wystarczy, że raz uruchomię Fusion (wyskakuje wspomniany błąd) i gdy ponownie sprawdzam sumę pliku, to się nie zgadza
Nie wiem, czy to mi FastATA serwuje takie zmiany, czy system plików (MaxTransfer?), a może sam dysk, ale do tej pory nie miałem z nim problemów. Być może tak wielki plik przerasta FFS. Wieczorem sprawdzę na innym dysku z PFS3...
[#25] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #20

Jak usunąć jakiś sterownik z listy?


Trzymając wciśnięty SHIFT klikasz na sterownik grafiki, który Ci nie pasuje.
[#26] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #24

A może podczas uruchamiania macos coś na dysku zapisuje i stąd zmiana sumy kontrolnej?
[#27] Re: ShapeShifter + 060

@Umpal, post #24

Ponieważ Fusion modyfikuje plikopartycje.
Ustaw dla tego pliku tylko bit protekcji R (read) i suma kontrolna nie zmieni się
[#28] Re: ShapeShifter + 060

@BULI, post #25

Trzeba dodac ze jest to lewy shift
[#29] Re: ShapeShifter + 060

@Norbert, post #27

Ale MacOS raczej nie wstanie z takiej partycji. Mylę się?
[#30] Re: ShapeShifter + 060

@Norbert, post #27

No tak, o tym nie pomyślałem.

@Arti, podaj plis tę sumę kontrolną dla świętego spokoju. Jeśli będę miał pewność, że plik ściągnął się poprawnie, to będę dalej walczył z innym nastawieniem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem