[#1] Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1
Z racji niewątpliwej wygody takiego rozwiązania, w swoich Amigach używam adapterów USB (Tom, Jerry) i myszek, które jak na dość nowe gryzonie przystało, mają dodatkowe przyciski (nawet rolki). I tu pojawia się naturalne pytanie - czy, i jeśli tak to jak, można wykorzystać dodatkowe przyciski pod WB3.1?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 21:34:44 przez perinoid
[#2] Re: Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1

@perinoid, post #1

Pamiętam, że PageStream wykorzystuje trzeci przycisk w Amidze. Generalnie sam system to nie, tylko niektóre programy.

Z rolki jako takiej nic nie korzysta. Jednak do adaptera myszy PS/2 Cocolino Elboxu jest dodatkowy sterownik, który pozwala na poruszanie kółkiem w oknach i programach góra, dół oraz jak mysz ma 2 kółka to również na boki. Choć ja już dawno nie widziałem myszy z 2 kółkami.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 22:44:33 przez gilban
[#3] Re: Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1

@perinoid, post #1

Na Aminecie jest jedno commodity MMB_CX.
[#4] Re: Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1

@perinoid, post #1

Kiedyś czytałem, że jakieś gry wykorzystują. To było chyba w ACS, chyba jakaś strategia i Polanach.
[#5] Re: Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1

@gilban, post #2

Sterownik do adaptera Mroochek też obsługuje rolki.
[#6] Re: Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1

@PopoCop, post #5

Dzięki wszystkim. Czyli nie ma tak różowo - myślałem, że może się uda tak "system-wide", w końcu rolka to przydatna sprawa.
Te rozwiązania programowe, o których piszecie, to są pod konkretny hardware? W zasadzie to może nie być dziwnym, że pozostałe klawisze nie są użyteczne, skoro sygnał idzie po standardowym porcie...
[#7] Re: Trzeci (i kolejne) przyciski myszy a WB 3.1

@perinoid, post #6

Amiga sprzętowo obsługuje trzeci przycisk myszy, tylko Workbench z tego nie korzysta.
Za to jest wiele programów na Aminecie, które to rekompensują.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem