[#1] Drukowanie po sieci
Czy próbował ktoś skonfigurować Amigę (@WB 3.1) tak, aby dało się drukować po sieci? Moja A1200 ma MiamiDX i z siecią elegancko gada. Chciałbym jakoś się dostać teraz do mojego HP 1320n, który sobie w tej samej podsieci jest. Umie LPR i drukowanie przez HTTP (ale to raczej odpada). No i drukuje PS-y. Teraz potrzebuję odpowiednio skonfigurować Amigę, która wydaje się umieć drukować do PS, ale co z siecią?

Kolejny etap to jakiś sensowny procesor tekstu (z obsługą języka polskiego na poziomie co najmniej czcionek przy założeniu, że system ma zainstalowane fonty i układ klawiatury ISO). Ale to już temat na inny temat - chyba, że ktoś podrzuci przetestowane propozycje tutaj.
[#2] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #1

Próbowałeś netprintera ? link
[#3] Re: Drukowanie po sieci

@HanSolo, post #2

Dzięki za namiar. Właśnie spróbowałem. System (3.1) nie widzi mi aplikacji do ustawiania preferencji (nie wyświetla ikonki w oknie), a próba ręcznego uruchomienia powoduje zwis systemu.
[#4] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #3

Witaj,

Dla mnie najbardziej sensownym programem w którym można pisać tekst w trybie znakowym jest AmiTekstPro. Lepszego nie znam. I choć sam program pracuje w oparciu o AmigaPL to czcionkę do pisania ustawić można sobie dowolną.

Ja kiedyś dawno temu gdy mamuty po ziemi biegały i miałem drukarkę igłową to STAR ZA-200, to ta bardzo szybko kartki wypluwała.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 21:46:20 przez gilban
[#5] Re: Drukowanie po sieci

@gilban, post #4

Gdzieś to można kupić? Widzę, że program komercyjny, a jako, że polski to warto dobry produkt nagrodzić.

A co do drukowania - próbuję nakłonić do współpracy lpr-dev (z aminetu).
[#6] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #5

Na efunzine.com, jest wersja Gold za niecale 25 zl.
[#7] Re: Drukowanie po sieci

@SuperBuster, post #6

Już nie ma. Zamówiłem
[#8] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #1

Pod 3.1 testowałem kilka aplikacji, które miały drukować po TCP, ale żadna nie działała. Również używam MiamiDX.
[#9] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #3

Skasuj sam plik .info. Jest w png wiec pewnie nie masz go obslugiwane. Po drugie te preferencje wymagaja mui. Jak nie masz to sie nie uruchomi. Pod morphosem dziala wszystko bez problemu. Jesli twoja drukarka obsluguje PCL5 to polecam nabycie turboprinta7.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 22:15:05 przez michal_zukowski
[#10] Re: Drukowanie po sieci

@michal_zukowski, post #9

Mam MUI. A drukarka to HP LaserJet 1320n, PCL obsługuje ale w jakiej wersji to nie wiem.
[#11] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #10

Ta drukarka obsługuje języki:

PCL 5e, PCL 6

Emulacja PostScript poziom 2
[#12] Re: Drukowanie po sieci

@gilban, post #11

Ja drukuję do Postscriptu. Z Linuksa tak najwygodniej.
[#13] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #12

Jakby ktoś był ciekawy - zainstalowałem lpr-dev i zwykły tekst się wydrukował bez problemu. Co prawda, również bez polskich znaczków, ale to już kwestia czcionek w drukarce. Natomiast grafiki ciągle nie wydrukowałem żadnej bo... nawet nie wiem, jakiego programu użyć

AmiTekst niestety nie do dostania - ta jedna kopia co była po tym, jak ją wyklikałem okazała się być niekompletna i została zdjęta z oferty Znalazłem jakieś inne procesory tekstu. Muszę tylko któryś zainstalować i sprawdzić.
[#14] Re: Drukowanie po sieci

@perinoid, post #13

Uzyj Deluxe Paint czy Personal Paint
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem