kategoria: Sklepy
[#31] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Jenot, post #30

Brałem to pod uwagę, spróbuje w domu sformatować pena na fat32 a jak to nie pomoże to spróbuje inny pen
[#32] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #29

"Niestety po odpaleniu amigi na wyświetlaczu zamias upragnionego 000 pojawily mi sie litery hxc. A amiga zaladowala system z dysku. Co zrobiłem nie tak?"

nie podłączyłeś przypadkiem taśmy od flopa odwrotnie? ;) Kiedyś tak miałem.
[#33] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@charliefrown, post #32

Założyłem z góry że da się tylko w jeden sposób podpiąć taśmę :P Skoro da się odwrotnie tudzież do góry nogami to też to sprawdzę.
[#34] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #33

HxC oznacza błędny pendrive. To jest niezależne od podłączenia taśmy. FAT32 i pen 8 do 16 GB.
Każdy Gotek jest sprawdzany przed wysyłką.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 16:57:20 przez pong777
[#35] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #34

to wina Pendrive
trzeba jeszcze raz sformatować

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 17:00:03 przez Dorian3d
[#36] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #34

No to by wyjaśniało sprawę pen który podłączyłem ma 4gb.

Jeszcze jedno pytanie jak dokładnie użyć pliku do aktualizacji? Odpali się automatycznie gdy podepnę odpowiedni pen?

Każdy Gotek jest sprawdzany przed wysyłką.

W to akurat nie wątpię a nawet byłem pewny że to ja coś sknociłem :P

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 17:13:49 przez Szynsz
[#37] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #36

Oprogramowanie hxc może pracować w trzech trybach.
Na jaki tryb się zdecydowales i które pliki wgrales na pendrive ?
[#38] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Norbert, post #37

Szczerze to zaskoczyles mnie mowiac o trybach, bo nawet nie wiem gdzie to sprawdzic. Natomiast pliki wyslal mi pong jako konieczne do dzialania. Podejrzewam ze wina nie czytania pena byl system plikow, prawdopodobnie byl to NTFS.
[#39] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #38

Ale już śmiga Gotek?
[#40] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #39

Nie wiem w pracy jestem do 8 rano, jak wrócę do domu to mam już przygotowanego pena 8GB i będę testował. Chciałem się tylko upewnić pen 4GB nie będzie działał?
[#41] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #40

Generalnie powinien działać ale może być ciut mało wydajny = niestabilna praca. Gotek potrzebuje szybkiego pena. Ja używam sprawdzonych SanDisków Cruzer Switch 8 lub 16 GB.
[#42] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #41

To sprawdzę tą 8-ke.

A zapytam jeszcze raz, jak użyć tego pliku do aktualizacji?


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 23:52:08 przez Szynsz
[#43] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #42

W tym momencie nie trzeba nic aktualizować, bo Gotek jest w wersji 3.0.8.2a czyli najnowszej.

O tym czy pojawi się nowa wersja proszę dowiadywać się na:

link

w dziale: USB Stick STM32 HxC Floppy Emulator

lub pobierając plik:

link

Procedura aktualizacji wygląda tak:

Usuwamy z pendrive'a plik *.upd. Pobrany plik z powyższego linku i rozpakowujemy na wierzch/root pendrive'a bez katalogów. Wrzucamy na pendrive (pod PC/MAC). Pendrive wrzucamy do Goteka w Amidze. Amigę wyłączamy. Wciskamy obydwa przyciski na Goteku i nie puszczając ich włączamy Amigę. Po około 2 sekundach zwalniamy przyciski i czekamy 20-30 sekund. Będzie trwać procedura aktualizacji firmware. Jeśli wszystko pójdzie dobrze ekran zamruga trzykrotnie napisem "000". Odczekujemy jeszcze 10-20 sekund i wyłączamy Amigę. Za moment ponownie włączamy startując meneger (pozycja 000 na wyświetlaczu). Sprawdzamy czy menedżer wykrywa nową wersję firmware w lewym dolnym rogu,

Prócz firmware może wyjść nowy obraz dysku menedżera. Nazywa się on autoboot.hfe i również znajduje się on archiwum z plikami aktualizacyjnymi. Wystarczy go podmienić z tym, który już znajduje się na pendrive - tak wygląda aktualizacji software.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 00:11:36 przez pong777
[#44] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@pong777, post #43

Ok dzięki wielkie :) Czyli plik .upd służy tylko do aktualizacji i nie muszę go mieć ciągle na penie?
[#45] Re: Gdzie kupię najtańszy emulator FDD?

@Szynsz, post #44

Dokładnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem