[#1] Grabber
Cześć,

czy możecie polecić mi jakiś Grabber dla Amigi 500? Zastosowanie to zgrywanie obrazu (filmu) z AMI do PC - najlepiej karta PCI....
[#2] Re: Grabber

@BomberMAX, post #1

Hauppauge WinTV-PVR-150 TV, PCI, sprzętowy kodek MPEG, mam taką na zbyciu :)
[#3] Re: Grabber

@BomberMAX, post #1

Polecam:

WinTV PVR3100H (PCI) lub 3200H (PCI-E) - mam taki, działa bardzo dobrze, posiada sprzętowy enkoder do MPEG2 (nie męczy proca)
[#4] Re: Grabber

@makarsky, post #2

dzięki za odzew, ta Hauppauge WinTV-PVR-150 TV to jest wersja LF,FV czy tylko FV?
[#5] Re: Grabber

@BomberMAX, post #4

wejścia video: RF, cinch i s-video oraz dwa audio.
[#6] Re: Grabber

@BomberMAX, post #1

Zgrywanie obrazu z Amigi po composite video lub RF to słaby pomysł - jakość będzie kiepska. Po SVideo obraz będzie już o wiele lepszy, ale trzeba sobie zbudować odpowiedni konwerter do Amigi, ew. przerobić modulator. Ja osobiście zgrywałem obraz z Amigi stacjonarną nagrywarką DVD, a potem przerzucałem pliki z płyty na pececie. Plusem tego rozwiązania jest możliwie najlepsza jakość obrazu (wszystko szło po RGB), brak zgubionych jakichkolwiek klatek i idealna synchronizacja obrazu z dźwiękiem. Wadą było to, że jesteśmy ograniczeni formatem jaki oferuje płyta DVD, czyli nie ma mowy np. o bezstratnej kompresji w pełnych 50 klatkach.
[#7] Re: Grabber

@gorzyga, post #6

Teraz chyba łatwiej niż nagrywarkę DVD z wejściem RGB będzie kupić konwerter SCART-HDMI i grabber HDMI.
[#8] Re: Grabber

@gorzyga, post #6

To kwestia oczekiwań i budżetu. W podobny sposób zgrywałem stare rodzinne kasety vhs, najpierw przy użyciu tej karty i mediacentera, zaś kilka lat później przy użyciu pvr wbudowanego w przyzwoity telewizor. Za drugim razem efekt był kolorystycznie lepszy, technicznie oba zapisy były przyzwoite.
[#9] Re: Grabber

@Jenot, post #7

Jeżeli chodzi o nowy sprzęt, to nagrywarkę stacjonarną DVD ciężko kupić, ale używanych jest spory wybór i można coś fajnego trafić. W zasadzie większość firmowych sprzętów ma wejście RGB.

Makarsky, masz rację - wszystko zależy od oczekiwań - jednak za podobne pieniądze można mieć różną jakość. Ja zapisu na kasetach VHS bym z obrazem z Amigi nie porównywał - zupełnie inna jakość.
[#10] Re: Grabber

@gorzyga, post #9

Jakieś 3 m-ce temu oddałem za darmo nagrywarkę DVD LG w pełni sprawną bez pilota...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem