[#91] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Krashan, post #86

Panowie FPGA z gumy nie jest. JA wiem że chcielibyśmy wszyscy FPU+AltiVec (czy tam Vector to się miało nazywać roboczo)+AGA+3D Core + + + itp... Więc jak na razie jest CPU+ SAGA bez AGA (RTG)+ AMMX ( ulepszona wersja MMX z PC - co ma swoje zalety bo łatwo przeportować kod, przynajmniej w teorii). Czekamy na FPU (który jest w zasadzie gotowy lecz niezintegowany z resztą CPU). Co do reszty życzeń.... zobaczymy czy się to wszystko pomieści w 40k LE na Cyclone3. A rozkazy AMMX są już dodane choć trzeba przyznać że trzeba je lepiej przetestować... mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć że ostatnio do Teamu dołączyła osoba z bardzo interesującym projektem ( o ewentualnej dużej użyteczności) która chce wykorzystywać rozszerzenia AMMX i ściśle współpracuje z Gunnarem, więc to będzie dobra okazja do przetestowania
Niestety tym razem naprawdę nie mogę powiedzieć co to będzie za soft - zostałem poproszony o dochowanie tajemnicy. Więc jeśli ktoś pomyśli że znowu kiepsko próbuje stopniować napięcie to bardzo przepraszam ale to nie jest tak.

PS. Krashan ja wiem że "Kra$hcore istnieje tylko teoretycznie" parafrazując "klasyka" ale ... chyba mogę trzymać kciuki żeby ta teoria się zmaterializowała co ?

PS2. A co do powrotu P5... jakos śmiem wątpić.... ale z drugiej strony chciałbym zostać mile zaskoczony.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 09:48:50 przez pisklak
[#92] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@pisklak, post #91

Ludzie tego chcą, ale to Gunnar zaczął mówić o tych wszystkich funkcjonalnościach. Lepiej z nim porozmawiajcie, żeby nie rozbudzał zbyt wielkich, nierealistycznych nadziei - bo w końcu rozczarowani ludzie zaczną hejtować na forach (popatrz, co się stało po podniesieniu ceny Vampire'a) i tylko zniechęcą zespół do dalszej pracy.

Ja chcę przede wszystkim tego, co wykorzysta już istniejące oprogramowanie - FPU, AHI, Paula, AGA, MMU, dopracowanej obsługi slotu SDHC, może jakiegoś odpowiednika MapROMu.

3D core to będzie pewnie potworek, którego opracowanie zajmie mnóstwo czasu i pochłonie mnóstwo zasobów w FPGA - a ilość oprogramowania, które z niego skorzysta, będzie znikoma. AMMX, SSE, itp. to może i fajne rzeczy, ale... co ja, jako użytkownik, mógłbym obecnie dzięki nim zyskać? Obawiam się, że na razie - nic.
[#93] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #90

Nie wiem gdzie to napisali... Nie ważne. Pytajcie ich też czy naprawią stare karty. Czy otwierają serwis pogwarancyjny starych modeli :) Ciekawe co odpiszą :)
[#94] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Cedrat, post #92

A może tak zostawmy ten wątek na sprawy związane z tą akcją wokół Phase5?
O Vampire i FPGA jest już sporo gdzie indziej dyskutowane
[#95] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Jacques, post #94

Ja tam obstawiam że nic z tego wskrzeszenia P5 nie będzie. Niby mają/twierdzą że mają potrzebne rzeczy by wyprodukować nowe Blizzardy - świetnie. Tylko jakoś procków brak w rozsądnych cenach chyba. Sprawa nie wygląda na taką prostą w każdym razie. No może chociaż serwis starych kart mogą robić...



Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 12:43:27 przez pisklak
[#96] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@pisklak, post #95

Tylko jakoś procków brak w rozsądnych cenach chyba.


Zawsze mogą kupić w cenie nierozsądnej, a koszty przerzucić na odbiorcę pomysł
[#97] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #93

Andrzej Vato

Can you repair my old 060 Blizzard for Amiga 1200?


phase 5 digital products

We are going to offer repairs, but you will need an RMA Number (Return Merchandise Authorization) in order to send in your Blizzard PPC. Repairs will be done if a repair is possible. This means for example if a cracked, bent or slightly melted PCB is send in, a repair is impossible. Also for other serious issues, like a broken CPU. Repair times for old products will be between 4-8 weeks and therefore higher than for new products. More information on the procedure will be found on our new Website.




Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:37:25 przez Vato
[#98] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Vato, post #93

To jest tytuł wątku w którego klikasz na EAB w tym poście i masz cały wątek.
[#99] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #98

[#100] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #99

Ale słaby [...].

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:38:19 przez moderator
[#101] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #100

To ja jak wrócę do domu wyciągnę mojego Blizza IV, ustawię przed pudełkiem i zrobię zdjęcie z podpisem:

"Nowa, ulepszona wersja Blizzarda IV - w pudełku, przygotowana do wysyłki w świat. Przed pudełkiem jest przykładowy Blizzard z wcześniejszej serii produkcyjnej".
[#102] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #101

Też nie wierzę, że coś zrobią... ALE!
Proponuję zasypywać ich pytaniami o to zamiast klepać kolejny serial na forum.
Ja pytałem o kilka rzeczy i otrzymałem odpowiedzi (które tu wkleiłem).

Proponuję aby ktoś ogarnięty w temacie zapytał ich np. o prawa do "wsadów" układowych. ok, racja
[#103] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #29

Mam założyć firmę "Amiga Poland" i się zweryfikować na fejsiku? Czekaj, daj mi dwa dni.
[#104] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #99

Wszyscy widze sceptycznie podchodzą. Dajmy im trochę czasu to zobaczymy może jednak będzie inaczej. Z drugiej strony i tak jesteśmy już przywyczajeni do długiego czekania na różne produkty :)
[#105] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@player_sct, post #104

To taki amigowy zakład Pascala - jak wierzysz w Phase5 i nic się nie stanie, to nic nie tracisz, a jak coś faktycznie zrobią, to zyskujesz nowy amigowy sprzęt
[#106] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@okejokej, post #105

Ja już zamówiłem
[#107] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #101

"(...) the cards on the picture are just an example of older production runs. The 2 cards on the left side are from old phase 5 Production and the card to right side is from a DCE Production run back in time. The boxes behind include significant new RoHS compliant parts fabricated in August 2016 for the new production run."
[#108] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #107

Czyli dokładnie to co napisałem. Stara karta na widoku, a kot Schroedingera w pudełku.
[#109] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #108

Ja zrozumiałem, że tam są części, które już pokazywali link, nie karty.
[#110] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #109

Tylko, że żadne z tych złączy nie jest do A1200. A1200 ma klucz po 50 pinach, to dolne złącze ze zdjęcia ma klucz po 40 pinach, a górne na środku. W dodatku są to złącza do montażu przewlekanego do wlutowania w płytę, nie do krawędzi, nie widać frontu, więc to nawet nie musi być złącze krawędziowe, w dodatku ma takie dziwne progi po bokach.



Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 21:06:36 przez sanjyuubi
[#111] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sanjyuubi, post #110

napisz do nich. może jeszcze nie wiedzą, że źle zamówili.
[#112] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sanjyuubi, post #110

No bo Cyberstorm PPC nie jest do A1200.
[#113] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sanjyuubi, post #110

Kolega ma chyba bardzo niewielką wiedzę o Amidze.
Te dłuższe złącza to złącza do karty procesora w A3000 i A4000, natomiast te krótsze to złącze do karty graficznej CyberStormPPC.
[#114] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sanjyuubi, post #110

Ale tam napisali, że to do Cyberstorma. To dłuższe to pewnie do płyty głównej, a krótsze do Cybervision PPC. Ale i tak jakoś nie wierzę w zmartwychwstanie Phase5.
[#115] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@amigowiec0, post #113

Kolega ma chyba bardzo niewielką wiedzę o Amidze.
I tu byś się chyba zdziwił.
[#116] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@amigowiec0, post #113

.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 22:00:58 przez _Skiba
[#117] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@amigowiec0, post #113

Aleś przypier%$#*ł.
Kolega Rafał jest m.in. autorem karty turbo 9T do Amigi 600.
[#118] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@waldiamiga, post #117

Nio, zaczął pokazywać proto.... ofkoz zrobione przez poprzednią Faze.

[#119] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@waldiamiga, post #118

To jest coś konkretnego/zaprezentowano chociaż częściowo działający prototyp? Bo nalepić trochę elektroodpadów na PCB + napisać cuda wianki z palca to każdy potrafi :P
Wybaczcie mój sceptycyzm, ale sami rozumiecie, że charakterystyka środowiska i podobnych projektów go wymusiła :P

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 18:28:53 przez Geekboy68k
[#120] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@waldiamiga, post #118

To Prototyp z Roku 1996! Niestety
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem