[#121] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@amigowiec0, post #113

Kolega ma chyba bardzo niewielką wiedzę o Amidze.

[#122] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@micromars, post #120

Napisałem o tym w poprzednim komentarzu.

ofkoz zrobione przez poprzednią Faze.
[#123] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sebar27, post #121

Nie, po prostu zbiera na bana
[#124] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sebar27, post #121

Ale o co ten cały offtop?
To tym bardziej LOL że "taki znawca" a złączy użytych w co najmniej 2 rodzajach kart dla 4 rodzajów Amig nie umiał rozpoznać.
Chyba raczej to powinno wywołać ogólny śmiech a nie mój komentarz.
Do tego groźby bana przez moderatora za wykazanie niewiedzy... Aż strach się bać.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 20:52:31 przez amigowiec0
[#125] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@amigowiec0, post #113

Napisałem, że nie do A1200, bo zakładałem, że do tych Amig naturalnie hipotetycznie powstaną nowe karty. A3000 i A4000 nigdy nie widziałem z bliska (choć A4000 chciałbym mieć nawet w najbardziej podstawowej wersji) stąd moje braki w wyglądzie złączy, ale co to ma do wiedzy? To że ktoś potrafi złożyć PC-ta i zna na pamięć nazwy slotów i ich pinologie, nie znaczy, że potrafi coś stworzyć albo naprawić. Zdziwiłbyś się jak wiele konstruktórów i projektantów elektroniki, nie zajmuje się serwisem elektroniki, bo... nie umieją (to dwie różne dziedziny), tacy spece. To tak samo jak twierdzić, że programista ma 0 wiedzy, bo nie umie naprawić sobie komputera.


Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 21:19:27 przez sanjyuubi
[#126] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@micromars, post #120

[#127] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Sir_Lucas, post #1

Możliwość powrotu całego portfolio phase 5 na rynek, naprawy starych produktów i opracowywanie nowych jest podniecająca dla każdego amigowca. Zawartość komentarzy na profilu FB stwarza taki obraz. Jednak czy jest to wytwór kogoś kto [...] żyje w swoim świecie, czy jest to prawda dowiemy się (amigowym zwyczajem marketingowym) na święta.
P.S.
Jak dotąd podany numer EORI nie istnieje - link
Co do reszty danych, to trudno zaufać komuś, kto rejestruje firmy:
- Amiga Technologies UG
- Commodore Büromaschinen UG

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:40:57 przez moderator
[#128] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@hakonwpz, post #127

Jak dotąd podany numer EORI nie istnieje - link

link
[#129] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@hakonwpz, post #127

Hakon! Nie umisz ;)
Jak wklejasz ten numer ze spacja po "DE" to obcina ostatnia cyfre ;)

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/eos/eori_validation.jsp?Lang=pl&EoriNumb=DE403766047313997&Expand=true
[#130] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #129

Dzięki chłopaki. Przepraszam, wzrok coraz gorszy, nie zauważyłem że ucina cyfrę, ach te unijne interfejsy za miliony euro...
[#131] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@skipp, post #129

Należałoby się zastanowić jaka jest opłacalność takiej firmy, na pewno długo nie pociągnie na sprzedaży odświeżonych blizzardów, chyba, że to "hobbysta" ala Jens, który na co dzień robi co innego.
[#132] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@sanjyuubi, post #131

a Jeans co robi oprócz amigi?
[#133] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Agrabowski, post #132

C64 np: ma też coś tam. Po za tym pooglądaj Foto z targów z DE z lat 90 i zobaczysz tam Jensa. Jens to stara wyga w Świecie Amigi.
[#134] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Agrabowski, post #132

Z tego co wiem projektuje elektronikę dla poważnych biznesów, a przy okazji po godzinach robi retro stuff, podobnie jak Elbox.
[#135] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@flops, post #134

Jensowi bliżej do Lotharka niż praktycznie martwego Elboxu.
[#136] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@hakonwpz, post #127

Możliwość powrotu całego portfolio phase 5 na rynek, naprawy starych produktów i opracowywanie nowych jest podniecająca dla każdego amigowca.


Dla mnie, użytkownika BlizzardaPPC nie jest. Starodawny sprzęt z 1997/2000 był fajny tylko w tamtych latach. Oczywiście cenię sobie to, ze na tym starodawnym sprzęcie poznałem takie systemy ja MOS i do dzisiaj używam AOS4, ale, aby wyprodukować nowe karty PPC w cenie 3 tyś PLN z G4/G5 potrzeba chętnych którzy to..kupią? Jest ktoś chętny? No to amiłapka do góry!.
Nie ma? Oooo...co za pech. OK

Marzenia są fajne, ale rzeczywistość jest taka, jaka jest.
[#137] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@michalmarek77, post #135

Czyli tak dokładniej? :) Zawsze interesuje mnie taka tematyka około firmowo amigowa. A Elbox cóż..... cisza w temacie działalności, jakieś tam podrygi
[#138] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Agrabowski, post #137

Wracajac do tematu, pojawily sie jakies zdjecia stykow z wygrawetowanymi czy naklejonymi numerami serii. Z tym ze jezeli dobrze zaobserwowalem sa to styki pasujace do porturozszerzen a1200 a napis opiewa na cs- costam czyli jak rozumiem, cyberstorm. W dodatku styki te nie sa pod katem prostym jakby to bylo wymagane by przylutowana karta pasowala plasko pod klapke. Zna ktos wyjasnienie?
[#139] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@wawrzon, post #138

To nie są złącza do A1200. Gdyby gość pokazał krawędziówki do A1200 to byłaby mała sensacja.
[#140] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #139

Taa... na samych krawędziówkach nowe P5 mogło by nieźle zarobić... może gdzieś tam w spadku po starej P5 jakiś magazyn odkopali...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 17:00:05 przez pisklak
[#141] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@pisklak, post #140

A ja jeszcze zahaczę o PPC. W poprzednim poście chodziło mi o to, aby nie reaktywować produkcji starych kart PPC. Jednak gdyby pojawił się Vampire z dodatkowym "koprocesorem" w postaci G4/G5, to wcale nie byłoby tak źle. Jednak po przemyśleniu...
Pod warunkiem też że chodzi o cenę Vampire + koszt "tylko" za procek G4 lub G5 + "tylko" 300 zł za dolutowanie.
Mimo że ja uważam że trzeba rozwijać drogę 68k, to jednak...na BlizzardziePPC wciąż używam AOS4, a do 68k mam drugą Amigę z Apollo 040.
Jaka jest aktualna cena procesorów G4 i G5?

Jeżeli taka karta kosztowałaby: Vampire + G4/G5 + 300 zł za dolutowanie dodatkowego G4/G5, to czemu nie?
Nikt nie oczekuje że od razu coś na tym zacznie działać. Zresztą na BPPC i CSPPC też było podobnie w latach 2000.
Jaka jest realna cena takiej karty? Czyli Vampire + G4 lub G5?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 18:27:10 przez Andrzej Drozd
[#142] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Andrzej Drozd, post #141

G5? Na zloty trzeba będzie butlę ciekłego azotu zabierać. ;)
[#143] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Jenot, post #142

..., ale G5 nikt już nie robi, IBM teraz PPC Power9, czy lepiej do serwerów wkłada, stąd zamiast G5 w AOX1000 PA6T czy jak tam w środku.
[#144] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@Andrzej Drozd, post #141

Do oglądania filmów HD? Prościej i taniej byłoby zrobić nową karte graficzną w miejsce BVision i wsparcie dekodowania przez GPU w mplayerze.
[#145] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #139

To nie są złącza do A1200. Gdyby gość pokazał krawędziówki do A1200 to byłaby mała sensacja.


No wiec co to sa za zlacza bo z tego co widze to rowniez nie sa zlacza do karty cpu a4k/a3k
[#146] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@wawrzon, post #145

Nie? A mi się wydaje, że tak. A konkretnie - duże do CyberStorma a małe - do CyberVision. Ale mogę się mylić.
[#147] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #146

No moze, wydawalo mi sie ze to jedno i to samo zlacze w dwoch ujeciach bo wygladaja prawie rownych rozmiarow. Dziwna perspektywa ale chyba musisz miec racje..
[#148] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@wawrzon, post #145

Na poprzedniej stronie podawałem link do złącz z opisem.
[#149] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@_arti, post #103

Mam założyć firmę "Amiga Poland" [...]? Czekaj, daj mi dwa dni.


Arti, wciąż czekamy! ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:42:33 przez moderator
[#150] Re: Czy Phase5 powróciło na rynek?

@recedent, post #146

Nie? A mi się wydaje, że tak. A konkretnie - duże do CyberStorma a małe - do CyberVision. Ale mogę się mylić.


Nie mylisz się.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem