kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Pomocy przy uruchomieniu A600.
Witam was ,jestem nowy na forum.
Właśnie postanowiłem powrócić do przeszłości.Wcześniej jakieś 25 lat temu miałem commodore 64 (o amidze nie wspomnę w tamtych czasach ,commodore 64 kosztował 1.980.000zł a A500
4.500.000zł)postanowiłem kupić A600 myślę w dobrych pieniądzach za 150 zł. z zasilaczem i myszką.Wszystkie elementy przeszły gruntowny przegląd czyszczenie itp.po podłączeniu do telewizora jest wyświetlany obraz startowy z dyskietką ,ale nie mam dyskietek aby to sprawdzić.
Tutaj na forum (z resztą na you tube jest sporo filmików) widze że jest sporo różnych przeróbek i ulepszeń tych komputerów.Potrzebuje od was jakiejś porady.
Nie wymagam nie wiadomo czego w tym komputerze, potrzebuje pograć troche w stare gry i nie przeszkadza mi mieszanie dyskietkami , bo tutaj widze że montują różne stacje gotek itp. Na obecną chwilę brakuje mi kabla rgb, joystika , i sprawnych dyskietek z grami.Proszę was o jakieś porady z góry dzięki Pozdrawiam.
[#2] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #1

Po pierwsze napisz skąd jesteś.
Po drugie czekaj na kontakt, albo sam się odezwij do jakiegoś amigowca z okolicy.
Po trzecie udaj się do nowo poznanego amigowca z okolicy z czteropiakiem i pudełkiem zakupionych w papierniczym dyskietek by ci nagrał workbench'a odpowiedniego do posiadanego w amidze kickstartu.
Po czwarte zlutuj sobie odpowiednie kable (rgb, null modem), schematy na necie, koszt parę złotych, albo udaj się do amigowca posiadającego lutownicę ( nie zapomnij o czteropaku).
Po piąte zainteresuj się artykułami o przenoszeniu danych pomiędzy amigą a PC dostępnych na tymże zacnym potalu.
Po szóste, amiguj :)
[#3] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@Tomuś, post #2

Dzięki za informację , ja jestem z okolic Krakowa i chętnie bym poznał jakiegoś Amigowca z okolic Krakowa.
Co do tego kabla rgb ,skąd wziąć wtyczkę tą szeroką by podpiąć do amigi w port video.
[#4] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #3

Witaj

Ja mieszkam obok Krakowa.
[#5] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@Hubez, post #4

To spoko a dokładnie skąd ? Ja jestem z kocmyrzowa .A ty skąd ? Może jakiś nr. tel.
Jak byś pomógł mi poogarniać tego kompa to był bym ci wdzięczny.
[#6] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #1

Masz A600 to dołóż twardy dysk i zainstaluj Workbench OK
Jest trochę gier i masa programów, które mają instalatory HDD.
Dokup kartę PCMCIA + CF (koszt około 40zł) i łatwo wgrasz na HDD nowe rzeczy.
Podjedź na jakiś zlot - często idzie to kupić bezpośrednio od innych maniaków Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 08:44:31 przez Vato
[#7] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #5

Na naszym forum istnieje mapa amigowców. Wstaw namiary na siebie żeby inni mogli Cię znajdnąć w Twojej okolicy. A także na tej mapie znajdziesz sporo osób mieszkających koło Krakowa (mnie na przykład) :P Zapraszam do mnie z czteropakiem. :P
[#8] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #3

Co do tego kabla rgb ,skąd wziąć wtyczkę tą szeroką by podpiąć do amigi w port video.

Wtyczka DB 23 dziewczeńca, poszukaj na allegro, czasami się zdarzają, niestety drogo.
Tańszym rozwiązaniem jest udanie się do elektronicznego i zakupienie DB25 a później dopasowanie jej za pomocą szlifierki/brzeszczota/pilnika/siekiery czy czegoś co będzie pod ręką do amigi :)
[#9] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@Tomuś, post #8

Dzięki za informacje Pozdrawiam.OK
[#10] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #9

Witam was ,nie mogę wyszukać na forum tematu odnośnie podłączenia amigi do monitora z wejściami takimi jak;
-hdmi
-d-sub
-dvi , orza gniazdo komponentowe.
Czy są przejściówki jakieś ? Napiszcie jak to zrobić.
Monitor mam NEC 22WMGX opti clear.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
[#11] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #10

Są przejściówki ze złącza Ami do d-sub
na hdmi konwertery z compozite
Na dvi modulator-konwerter compozite hdmi-przejściówka hdmi dvi
Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 17:41:37 przez Rin2

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 17:42:21 przez Rin2

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 17:46:02 przez Rin2

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 17:48:15 przez Rin2
[#12] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@Rin2, post #11

[#13] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #12

Znalazłem na allegro kabel .Od strony amigi port szeroki RGB a z drugiej strony jest wtyczka d-sub. Myślę ,że na tym kablu podłącze moją amigę 600 ?
[#14] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #10

Nastręcza się pytanie czy ten monitor wyświetli tryb PAL? Z tego co widziałem w specyfikacji to nie. Czyli taki monitor to psu na budę jedynie a nie podłączać do Amigi 600.
[#15] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #13

Kup Indivision ECS i po kłopocie
[#16] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@sebbb, post #15

Scandoubler narazie odpada ,po prostu potrzebuje trochę pograć na w miarę spoko obrazie.Wydaję mi się, że muszę kupić kabel RGB i podłączyć do starego telewizora 21'' do złącza euro.A w miedzy czasie szukać jakiegoś monitora z gniazdem euro.
[#17] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #16

Bo puki co to mam tylko kabel euro i chincze.
[#18] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #16

Poszukaj małego TV. Ja mam 23" telewizorek LG Flatron, służy mi jako drugi monitor do laptopa i dodatkowo załatwia Amigę i inne retro-graty, którymi się bawię. Koszt rzędu 350 zł. Albo kup konwerter sygnału Euro/Cinch na VGA/DVI i też wystarczy.
[#19] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@perinoid, post #18

Właśnie telewizor posiadam 21'' philips i on posiada euro złącze. Kabel euro/cinch posiadam ,ale na kablu rgb jest lepszy obraz.Nie rozumiem po co ten konwerter sygnału ?
[#20] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@cinu77, post #19

Konwerter pozwoli ci podłączyć komputer bezpośrednio pod monitor. Tylko tyle. Takie zastępstwo scan doublera.
[#21] Re: Pomocy przy uruchomieniu A600.

@perinoid, post #20

Aha dzięki :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem