kategoria: A600
[#1] Vampire V2 problem
Elo, jak zawsze na mnie musi trafić qfa, dostałem vampira, wcisnąłem na procka i co .... ?
i nic, obraz przez hdmi wyświetla logo silver core itp. na telewizorze przez złącze RGB + kabel zmieniają się kolorki jest zielony niebieski i tak na około. Odłączyłem dysk i wszystkie inne śmieci i mam dalej to samo, kondensatory wymienione jak by kto pytał. do early menu nie można wleźć, aha jak wyświetla tekolorki przez RGB to na hdmi nie ma obrazu.

Jak jest zielony kolor to dioda power szybko mryga, a jak niebieski to nie mryga :P

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 17:59:26 przez QUAD
[#2] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #1

Niech zgadnę, od Kippera ? Jak nie znajdziesz pomocy u producenta, to się nim z chęcią zajmę.
[#3] Re: Vampire V2 problem

@Architect1200, post #2

nie, od Majsty :)
[#4] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #3

Wyczyściłeś procesor ,styki, papierem wodnym, tylko bez wody:) 1000 np
[#5] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #1

Jak Ci nadal nie ruszy to jutro po pracy mogę podjechać z moją A600 do sprawdzenia karty na innej Amidze.
[#6] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #4

Jak narazie tylko izopropanolem, papieru nie mam pod ręka
Jak narazie dalej to samo :/

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 18:51:11 przez QUAD
[#7] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #6

Izopropanol nie usunie osadu pierwsze papierem później izo. Osad po tylu latach tam się uzbierał.

Też raz miałem zielony ekran. Jaki masz zasilacz.
[#8] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #1

Vampire V2

problem


Po co dwa razy pisać to samo?
[#9] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #7

zasilacz mam fajny markowy mocny jak cholera, papieru nie mam na razie, płyta wygląda jak nowa a luty się błyszczą jak psu kulki, mogę spróbować papierem machnąć, ale jakoś mam wrażenie że to coś innego :/
karta mocno wskakuje na miejsce i łatwo nie złazi
na karcie swieci zielona dioda, czerwona na ułamek sekundy zaświeci a potem jasno zielony obraz i niebieski na przemian
[#10] Re: Vampire V2 problem

@_arti, post #8

[#11] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #9

Nie szoruj papierem,tylko gumką "myszką";) a potem izo.
[#12] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #7

wyczyszczone styki takim miekkim delikatnym pilnikiem do paznokci, przemyte izopropanolem, dziwne bo na początku chociaż mi logo wyświetliło na drugim monitorze, a teraz nic tylko kolory
[#13] Re: Vampire V2 problem

@Grisza, post #11

no ja tak ino delikatnie i syf zszedł, bo na waciku miałem czarno a nóżki się lśnią :P
oczywiście nadal nie działa
[#14] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #12

Użycie pilnika oznacza unieważnienie gwarancji
[#15] Re: Vampire V2 problem

@Krashan, post #14

Do tej karty trza łom
[#16] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #12

Teraz to może być po gwarancji:) Trzeba było delikatnie papierem i kompresorem przedmuchać przynajmniej ja tak robiłem. zielony ekran miałem raz. Kartę systematycznie wygrzewałem teraz mógł bym zostawić Amigę na kilka dni i by chodziła.

W ciągu chodziła może 12 godzin nie katuje jej na razie, szkoda taka szybka że oszczędzam.
[#17] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #16

Halo, przecież karty nie dotykałem tylko procek hehe
[#18] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #1

Hej.

A kość z kickstartem wyjąłeś ?
Gdzieś na forach był ten temat wałkowany :)
[#19] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #17

To Joke był Majsta jest otwarty na reklamacje a jak nie to zawsze Ci ktoś pomoże. Do tego bym się upewnił na innej Amidze.

Ja kcika nie mam. Rev. mobo 1,5.
[#20] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #19

też mobo 1.5 z i bez kicka i 2 z kickiem bo bez nie testowałem ale pewnie nie da mi to spokoju i zara podłączę, z tym że za tą 2 nie jestem pewien bo kiedyś z nią miałem problemy i czeka na fachowca
ale ta 1,5 jest na 100% git i nowe kondzie ma itp :P
[#21] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #20

To ja mam 100% oryginał nic nie wymieniane. Do tego Indi ECS, Gotek, Karta eth i DSS8+. A i Cd-rom i Hdd 3,5 wywalone na zewnątrz. I spoko działa mi wszystko.
[#22] Re: Vampire V2 problem

@QUAD, post #1

Na Vampire żeby uzyskać obraz w systemie przez HDMI to jest tak jak na karcie graficznej, trzeba zaistalować RTG.

do early menu nie można wleźć


Takie rzeczy to tylko na BVision/CVision PPC
[#23] Re: Vampire V2 problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Ale to ja sobie zdaje sprawę jak to działa, monitor mam podpięty pod Rgb ale pisałem ze tam sie tylko wyświetlają kolory i wb nie startuje ani early menu nie da sie wejść

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 07:31:31 przez QUAD
[#24] Re: Vampire V2 problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Oraz G-REX z np. Voodoo3, też można wejść do early startup i widać obraz z karty graficznej, jak również CLI i inne proste rzeczy wyświetlane systemowo.
[#25] Re: Vampire V2 problem

@flops, post #24

oraz GBA 1000 z grafiką P++

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 09:08:54 przez Kilos
[#26] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #19

Sprawdzono dziś na trzech różnych Amigach 600.
Sprawdzono inne rozszerzenia na procesor i one działają poprawnie.
Ten Vampir to niestety padaka... kolejna.
[#27] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #26

Nie założyliście na odwrót pomysł

Nie no to też joke

No przecież nie moja wina że nie działa moja cały czas sprawuje się dobrze. Trzeba odesłać chyba. Może w transporcie jakiś wyładowanie ją dobiło.

Napisał bym do Majsta jakie są objawy i czekał na odpowiedz.

Ale jak wyświetla obraz przez HDMI to raczej żeś Cie nie założyli jej na odwrót. I jakaś wada produkcyjna mogła być.
[#28] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #26

Kolejny Vampir nie dotrwał do testów
[#29] Re: Vampire V2 problem

@TechNineWonder, post #27

Może w transporcie jakiś wyładowanie ją dobiło.
A może poszli do lasu?!

Robią słabe karty a najgorsze sztuki wysyłają do Polski i to jeszcze w kopercie bąbelkowej
w zdupiałym cienkim pudełeczku. Dodatkowo olewając testowanie przed wysyłką.

Tak ja to widzę
[#30] Re: Vampire V2 problem

@Vato, post #29

Pisaliście do Majsta że nie działa? Czy byliście już na tyle nie mili wcześniej że nie wysyła że teraz nie ma sensu pisać?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem