kategoria: A4000
[#1] Kickstart do A4000D
Obecnie mam KS 3.0. Ktory KS wybrac do AmigaOS 3.9, tak aby uniknac dodatkowych restartow? Czy KS z linku:

link

to odpowiednik KS 3.9?
[#2] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #1

Tak, ten kickstart z linku będzie OK.
Unikniesz dodatkowych resetów (system wczyta się za pierwszym razem) i będziesz miał przy okazji kilka "lepszych"/nowszych komponentów niż w oryginalnym Workbenchu 3.9 ok, racja
[#3] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #1

tylko szkoda że nie ma workbench.library, czasem się przydaje już w romie.
ale widzę że poprawiono błąd z fdd, u mnie na A1200 stacja nie działała z tym romem.
[#4] Re: Kickstart do A4000D

@Risc, post #3

workbench.library chyba sie nie miesci ... czy Elbox nie robi takiej plytki drukowanej, ktora instaluje sie w slocie zorro i tam mozna wgrac KS?
[#5] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #4

kiedyś takie coś było,ale jak dla mnie szkoda slotu zorro.
Lepiej rom 1megowy.
[#6] Re: Kickstart do A4000D

@Risc, post #5

A czy 1megowy jest supportowany przez A4000D?

O tą karte mi chodzi:

link

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 21:16:26 przez tcz
[#7] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #6

nie tak bezpośrednio, ale do zrobienia przez amigowych elektroników.
[#8] Re: Kickstart do A4000D

@Risc, post #7

Ale chyba ta karta nie supportuje kickstart remaping'u. Ta opcja chyba bedzie lepsza:

link
[#9] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #8

Kickstart możesz skomponować generalnie sobie sam w/g potrzeby o wielkości 512KB, 1MB, 2MB oraz 4MB. Aby te większe pojemności zadziałały z opcją ramapingu konieczne jest posiadanie układu o nazwie "ROMY" osobiście posiadam ten układ lecz do 1MB ale swoją rolę spełnia doskonale z kickiem 3.9. Dodatkowo kontroler USB DENEB ma też pamięć flash ~4MB do której możesz wrzucić prawie wszystko co potrzebne i podczas rozruchu Amigi wszystko masz dostępne.
[#10] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #1

Aby śmigał jeszcze ROM 1 MB na A4000D trzeba dodatkowego układu na płycie głównej. Się to zwało rommy czy rommi czy romi jakoś takoś.
[#11] Re: Kickstart do A4000D

@pong777, post #10

Mam obecnie ROMY & KS 3.9 Cosmos. Odpalilem sysinfo i transfer SSD spadl z ~2980KB/s do ~2665KB/s. Czy Koledzy, ktorzy posiadaja podobny setup zauwazyli podobne zachowanie?
[#12] Re: Kickstart do A4000D

@tcz, post #11

Po zainstalowaniu BB 1, 2 (bez rom updatu - w moim przypadku ten update sprawia, ze Amiga zawiasza sie przy kazdym starcie) i 3&4 transfer jest na poziomie ~2860KB/s.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem