kategoria: A600
[#1] Naprawa/regeneracja obudowy A600
Witam,
Ostatnio nabyłem drogą kupna Amige 600. Wszystko jest cacy ale poprzedni właściciel zbyt mocno przyłożył się do wkręcania śrubek w efekcie czego w dolnej części obudowy powstały 2 mocne wypuklenia. Macie może jakieś pomysły jak to najmniej inwazyjnie zniwelować? Myślałem o "przeprasowaniu" tego żelazkiem, ale może ktoś ma lepszy pomysł?

https://zapodaj.net/93116a6edb264.jpg.html

<a href=https://zapodaj.net/93116a6edb264.jpg.html>ami.jpg</a>

(środek i prawy dolny róg)

Pozdrawiam
[#2] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@YoteZ, post #1

Żelazko wydaje mi się bardzo ryzykownym sposobem, to miejsce będzie się świecić, zniszczy się strukturę obudowy w tym miejscu. Chyba najlepiej tak zostawić :-/
[#3] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@flops, post #2

Dokładnie, zniszczysz fakturę plastiku, a to miejsce po wypchnięciu i tak będzie się różnić. Ja w jednej A1200 tak mam i mi to nie przeszkadza.
[#4] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@Architect1200, post #3

Też mi się udało tak zrobić, delikatnie ściąłem to nożem łamanym. Jak się wie, to widać, ale cóż, trudno.
[#5] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@Architect1200, post #3

Pewnie zostawię jak jest, choć zastanawiam sie jeszcze nad miejscowym lekkim przygrzaniem (suszarka/opalarka) tych miejsc i próbą "wciśnięcia" tych wybrzuszeń.
[#6] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@YoteZ, post #5

Test na zniszczonej obudowie jak reaguje?
[#7] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@YoteZ, post #5

To i tak spłaszczysz fakturę, być może pomogłoby naciskanie za pomocą papieru ściernego o podobnej gradacji, ale zabawa z opalarką może ci się skończyć deformacją reszty obudowy.
[#8] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@sanjyuubi, post #7

W takim razie odpuszczam - dzięki za porady.
[#9] Re: Naprawa/regeneracja obudowy A600

@YoteZ, post #1

Ja miałem to samo ściąłem to nożem delikatnie i w sumie tak zostawiłem.. choć pewnie można to lekko papierem ściernym potraktować ale małej gradacji i ewentualnie wtedy pomalować czymś białym a jak nie to nakleić na to jakąś naklejkę np z logiem amisi i nie będzie widać wtedy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem