kategorie: A1200, A2000/A3000, A500, A600, CDTV, Programy
[#1] [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)
Moja dystrybucja WB dla low-endowych Amig jest już prawie na ukończeniu, więc przyszedł czas na testy. Potrzebuje kliku osób z Amigami 68000-68030, które poświęciły by ze 2-3 wieczory, poklikały trochę, zgłosiły swoje uwagi oraz odpowiedziały na parę pytań. Chętni na priv. Udostępnie.

[#2] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #1

Czemu masz chipram tak sciety?
[#3] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #1

I który kick?
[#4] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@michal_zukowski, post #2

1MB, normalnie chyba, nie? Kick to 3.0/3.1.
[#5] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #4

Brakuje FBlita.
[#6] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Andrzej Drozd, post #5

No nie na 68000
[#7] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #6

robisz versję na cd32?
są opcje wybrania proporcji tv?
[#8] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #1

Jak zrobisz wersję bez WB to chętnie sprawdzę :).
[#9] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Mikrobi, post #7

CD32 bez chociaż 1MB fastu, to trochę kulawo będzie ale powinno zadziałać. Co masz na myśli pisząc o proporcjach TV?
[#10] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Mikrobi, post #7

Na CD32 jest takie coś jak Network Cd i tam jest WB botowalny z CD.
[#11] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #1

Ja niestety nie mam teraz czasu - najbliższa wolna chwila będzie pewnie w święta, ale chętnie bym sobie ten system opalił na Minimig.
[#12] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #9

Proporcje ekranu są ważne, bo domyślne 4:3 mogą być porozciągane na 16:9, a kazdy chciałby mieč workbencha na całej powierzchni ekranu.
[#13] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Mikrobi, post #12

Niezły pomysł... choć OCS/ECS jest biedny w tym względzie, to może coś mi się uda wykombinować. Coś ala 640x364 dla 16x9.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 12:49:25 przez _arti
[#14] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #13

Jeśli ktoś próbował już testować (Dzięki @Risc) CleanWb na 68000 na pewno zauważył, że system nie startuje (czerwone lub żółte guru). Problemy, które należy rozwiązać, są trzy. Mianowicie:

- należy użyć standardowego iPrefs zamiast FastIPrefs - zakomentować i odkomentować odpowiednie wpisy w S-S;
- wykomentować ładowanie icon.library (wersja 68000 również się wiesza, jeszcze nie wiem, dlaczego);
- wyrzucić MagicMenu z WBStartup, które w obecnym snapshotcie systemu jest w wersji 020. Wersja na 68000 działa w porządku;

Jeszcze jedno - okazuje się, że absolutne minimum dla systemu, to 2MB Fast. Spróbuje zejść do 1MB ale to już będzie naprawdę minimum-minimum - tak do dopalenia jednego programu na raz.


EDIT: I już wiem - wersja 68000 icon.library wymaga workbench.library w wersji 45.127, więc chyba trzeba będzie zrezygnować z obu na tym CPU. Co sądzicie?



Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 22:41:51 przez _arti
[#15] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #14

Ja jeszcze nie testowałem ale wymyśliłem już spod reklamowy

Tzn. Scena na której jakiś Youtuber pucuje Amige i tekst Lektora wyczyściłeś Amigę teraz czas na WorkBench i Ytuber bierze dyskietkę pucuje pucuje wkłada do stacji badblock reset badblock reset Guru. I głos Lektora najwyższy czas wypróbować CleanWB czysty WorkBench czysta Amiga do nabycia u najlepszych reselerów.

To jest jako spot Video.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 22:49:10 przez TechNineWonder
[#16] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@TechNineWonder, post #15

Na to przyjdzie czas
[#17] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #16

może wypadało by najpierw napisać po co i na co to komu.

pozdro.
[#18] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@groovebox, post #17

Ogólnie to jest dla ludzi, dla których:
- BetterWb jest zbyt ascetyczny i ograniczony;
- ClassicWb z kolei za bardzo napakowany;
- oraz dla bardzo początkujących, bo:
* system jest lekki i uruchomi się już na 2MB pamięci;
* będzie posiadał standardowy, systemowy instalator;
* będzie można zarządzać łatkami z poziomu WB;
* będzie miał zintegrowany stos TCP i USB - podpinasz dane urządzenie, wybierasz "uruchom" z menu i... już działa
[#19] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #1

Moja wiadomość na pw chyba została przeoczona
[#20] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@tbone, post #19

W przyszłym tygodniu powinienem udostępnić wersje dla 68000, więc wtedy ci wyśle.

PS: z 10 osób, którym udostępniłem paczkę, tylko jedna cokolwiek zgłosiła



Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 22:12:06 przez _arti
[#21] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #14

EDIT: I już wiem - wersja 68000 icon.library wymaga workbench.library w wersji 45.127, więc chyba trzeba będzie zrezygnować z obu na tym CPU. Co sądzicie?


Icon.library 68000 ruszy i baaardzo się przyda. Wrzuć workbench.library 45.127 i icon.library do Libs: do tego wrzuć Setpatch v44. Będzie działać. Chętnie bym potestował CleanWB. Właśnie buduję sobie system na A500+ 2MB chip i AlfaPower z 8MB/IDE.
[#22] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Sir_Lucas, post #21

Wiesz, ja mam dość luźny stosunek do praw autorskich jeśli chodzi o stary, amigowy soft ale wrzucanie workbench.library z OS3.5-3.9, to już nawet dla mnie jest przegięcie
[#23] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #22

Masz rację :) To wrzuć workbench.library tylko jako test, żeby sprawdzić czy system szybciej działa. Daj znać czy widzisz różnicę.
[#24] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #1

Kiedy final? Akurat mam system do zainstalowania i mógłbym użyć twojej dystrybucji. W ogóle jest jakiś opis, po co na co i co zawiera?
[#25] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Sokok, post #24

Niestety, jeszcze nie - brak czasu (słychać głębokie westchnięcie). Ale sama dystrybucja jest już całkiem używalna na 020+. Na 000 trzeba powyłączać łatki w S-S (są komentarze) + niektóre funkcje/programy się wieszają (np. robienie screenshotów, edytor tekstu, montowanie FF0:). Mam przygotowane alternatywy dla 68000 ale na razie tylko w wersji "wewnętrznej".

Aktualna wersję (0.66) można pobrać stąd.
[#26] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #25

Cześć arti pobawię się twoją wersją ale jak będziesz mógł to udostępnij wersję na 68000. A i gratuluję dzidziusia. Pozdrawiam.
[#27] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@Steishen, post #26

Mam praktycznie gotową wersję dla 68000, już taki
powiedziałbym "release candidate". Brakuje tylko instalatora,
więc trzeba po prostu zrobić partycje i skopiować zawartość.
Kto chcę?

Wymagania: Amiga z 68000, Kick 3.0, min. 1MB FAST.

[#28] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #27

chętnie sprawdzę w wolnej chwili, planujesz wersje pod 020/030
[#29] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@BlackTiger, post #28

Wersja 020 jest gotowa tylko wymaga poprawek. Spróbuje w tym miesiącu
[#30] Re: [cleanwb] Potrzeba ludzi do testów :-)

@_arti, post #27

Wyciągnę Furię i wsadzę 1MB fastu na pcmcia, to mogę teścić
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem