kategoria: A500
[#1] Problemy z A 500
Witam,
Mam problem ze swoja A500. Ostatnie kilka lat przelezala w garazu, wiec odpalilem ja po raz pierwszy od 2010. Niestety, pojawily sie 2 problem. Problem numer 1: stacja nie chodzi tak jak powinna I nie czyta wiekszosci dyskietek. Po przeczyszczeniu zaczela czytac dungeon keepera I workbench. I tutaj dochodzimy do problem nr 2: Amiga nie widzi rozszerzenia 512kb. Rozszerzenie nie posiada baterii, nie ma wiec mowy o wycieku. Moge zrobic zdjecie jesli pomoze. Plyte glowna przeczyscilem pobieznie z kurzu ale wciaz czekam na isopropanol z ebaya. czy ktos z szanownych forumowiczow moze mi dac porade co do stacji dyskow/rozszerzenia? Ani roszerzenie ani plyta glowna nie wygladaja na uszkodzone.

Mieszkam w UK
[#2] Re: Problemy z A 500

@tom1980live, post #1

Powyciągaj wszystkie układy (uwaga na agnusa) i włóż z powrotem, najlepiej jakby było spryskanie izopropanolem. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje szukanie przerw, słabych kontaktów za pomocą sprzętu elektronicznego, czasami może być potrzeba wymiany jakiejś podstawki jeśli się utleni.
[#3] Re: Problemy z A 500

@tom1980live, post #1

Co do stacji to przeczyść głowice delikatnie izopropanolem jak dojdzie. Jeśli dyskietki też leżały w garażu z tą Amigą to raczej nie spodziewaj się cudów bo takie warunki nie służą nośnikom.
Co do rozszerzenia to czy to rozszerzenie nie posiada baterii czy została ona zdemontowana?
[#4] Re: Problemy z A 500

@tom1980live, post #1

Może głupi trop ... może rozszerzenie jest wyłączone. Ja taką A500 z rozszerzeniem kiedyś dostałem, w której rozszerzenie nie działało, bo ... nie było jumpera.
[#5] Re: Problemy z A 500

@tom1980live, post #1

Dungeon keeper, podeslij chętnie zagram
[#6] Re: Problemy z A 500

@QUAD, post #5

Ja też! Jedynkę i dwójkę poproszę:). Chłostanie czarnej damy rulez:).
[#7] Re: Problemy z A 500

@Marcin74, post #3

No i dorobilem. Stacja zupelnie padla nie mam wiec mozliwosci nawet spawdzic czy Amiga widzi to rozszerzenie. A w tej sytuacji to zastanawiam sie czy jest sens naprawiac :(
Jesli naprawiac to juz chyba nie oplaca sie inwestowac w staje. Raczej w goteka. Jesli rozszerzenie nie ruszy mozna kupic inna Amige i tam zamontowac goteka.
[wyróżniony] [#8] Re: Problemy z A 500

@tom1980live, post #7

Poszukaj sobie jakiejś stacji od pc i przerób do amigi. Zwykle takie graty ma się pod ręką. Najłatwiej przerobić stację samsunga. Na yt jest sporo tutoriali. Są też tutoriale opisowe i obrazkowe.
[#9] Re: Problemy z A 500

@misiek2, post #8

Ja mam przerobioną sprawną stacje PC do amigi, mogę jedną sprzedać, jak Cię to interesuje to napisz, a na pewno się dogadamy szeroki uśmiech
[#10] Re: Problemy z A 500

@tom1980live, post #7

Ale co się dzieje - dyskietka ruszy i staje na obrazku z ręką czy stacja wywala błędy?

Bo jak rusza i staję na obrazku dyskietki z ręką to może być czujnik dyskietki brudny.
[#11] Re: Problemy z A 500

@Cadderlik, post #10

Stacja padla w ogole, nie ruszala dyskietek. Nawet izpopropanol nie pomogl. Kupilem inna uzywana z ebaya i ruszylo. Amisia czyta juz rowniez rozszerzenie 512 kb. Pojawil sie natomiast inny, zupenie nieoczekiwany problem: nie dziala ani myszka ani joystick, mam nadzieje ze porty nie padly. Myszka jest sprawna, podlaczalem pod atari st (wiem, ze niekompatybilne, ale pod atari st wykrywa ruch walkow, chociaz kieruje kursor w zupelnie glupie strony) wiec cos musi byc z portami. Niestety, taki urok starych sprzetow. No coz, isopropanol i do dziela...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem