[#211] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #210

Super OK

Bardzo mnie budują różne zbiórki na PPA bo pokazują że Amiga się dla Nas liczy i warto wyłożyć kasę i zaryzykować, wiadomo z czym to się wiąże, bo tak naprawdę nie kupujemy klawiszy tylko finansujemy ich powstanie a w nagrodę za nasz wkład mamy je dostać. Mimo wszystko sam fakt wspierania ludzi którzy chcą coś zrobić dla dla Amigi czy poprzez takie finansowanie czy zrzucanie się na zbiorowe zakupy programów pokazuje, że jest moc :)

Ta wpłata sprawiła, że będą klawisze F i J wklęsłe, szczerze mówiąc nie wyobrażałem sobie aby było inaczej. Od lat piszę bezwzrokowo i brak oznaczenia tych klawiszy (może że były by w inny sposób) to wtopa.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 07:40:38 przez cossack
[#212] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #211

Hi Wojciech,
Thank you very much for the pledge and to all PPA.PL group members!
Really awesome!
Can you please confirm again that the number of Keycaps sets is correct in the reward?
Thank you again and best regards,
Phil
PS:
Sorry for late message.
I was between flights, going back to France, as sadly my mum passed away and i'm currently attending to everything :(
[#213] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #212

Wpadła płatność od superbonio
Pozostała jeszcze wpłata od ieble ;)
[#214] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #213

Miodzio :)
[#215] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #213

No i fajnie :)
[#216] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #212

Jeśli możesz to, złóż od nas kondolencje Philowi : /
[#217] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Ankuz MkOne, post #216

O ktoś doczytał do końca.

Przekaz od nas wyrazy współczucia
[#218] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@BULI, post #217

Złóż mu wyrazy współczucia od nas :(
[#219] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Raul, post #218

Panowie, wybaczcie moją niewiedzę - nie do końca ogarniam jak działa kickstarter a natknąłem się na waszą wspólną akcję zamawiania klawiszy. Czy jeszcze mogę się na to załapać, czy spóźniłem się? Zależało mi na czarnych klawiszach i czarnej obudowie A1200, a dopiero dziś się ocknąłem, że akcja na kickstarterze dobiega końca. Czy mogę prosić o szybkie wytłumaczenie co mogę jeszcze zrobić?
[#220] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Axel90s, post #219

Możesz iść na akcję kickstartera i z niej skorzystać.
Możesz też poczekać, aż klawisze zostaną wyprodukowane i zamówić je gdy będą dostępne w sprzedaży.
Tu już mamy sprawę zamkniętą.

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 07:30:12 przez Vato
[#221] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Axel90s, post #219

Było tanio na grupowych zapisach organizowanych w ramach PPA, ale ta zbiórka jest zakończona i środki przelane na konto kickstartera. Teraz jest jeszcze czas na zamówienie na stronie kickstartera w cenie rozsądnej.
link
Zapewne najdrożej będzie po rozpoczęciu komercyjnej produkcji.
Masz jeszcze szansę na załapanie się na zbiórkę kickstartera ale zostało tylko kilka godzin. Później może z rok poczekasz do produkcji komercyjnej.

Dla wyjaśnienia, pieniądze na kickstarterze to wsparcie które ma pomóc w stworzeniu możliwości produkcji tych klawiszy, nic się tam nie kupuje ale gdy wspiera się odpowiednią kwotą to można liczyć na nagrodę w takiej czy innej postaci, trochę to wygląda jak sklep ale nim nie jest. Wspiera się projekt i niczego się nie kupuje, później można dostać swoją nagrodę jak wszystko się uda.
Ryzyko jest, więc warto o tym pamiętać pewna część zbiórek nie dochodzi i realizacji ale jest wiele takich które się pozytywnie zakończyły.

Możesz prześledzić wątek z obudowami aby wyrobić sobie zdanie odnośnie tego jak wygląda cała procedura, oczekiwania, terminy i efekt tamtej zbiórki, rozdawanie nagród się rozpoczęło ale jeszcze do nas nie dotarły.
[#222] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Axel90s, post #219

Masz szansę załapać się jeszcze na "naszą" promocję :)
są dwa wolne zestawy zamówione przeze mnie - więc jeśli chcesz, mogę Cię dopisać na klawiszki.

Natomiast na obudowy to się raczej nie załapiesz bo czekamy już tylko na wysyłkę, chyba, że ktoś się chce czarnulki pozbyć z tych co zamawiali :)
[#223] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Axel90s, post #219

nie do końca ogarniam jak działa kickstarter


W skrócie:
- ktoś rzuca pomysł, że np. zrobi nowe obudowy do A1200;
- zbierają się ludzie chętni sfinansować projekt;
- ludzie wrzucają pieniądze na konto projektu w serwisie Kickstarter;
- jeśli zbiórka się uda, tj. wymagana przez organizatora kwota zostanie zebrana w z góry ustalonym czasie, są dwa wyjścia:
* albo organizator nie podoła/przepadnie z kasą;
* albo organizator da radę i wszyscy są zadowoleni mając nowe budy do swoich Amig;

Od 5 do 15% zbiórek kończy się sromotnym failem albo inwestor znika z hajsem. My jednak, jako inwestorzy już dwóch zbiórek, mamy póki co 50% sukcesu - obudowy do A1200 będą niedługo w Polsce. OK
[#224] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@_arti, post #223

KS pobral kase z karty
Niedlugo napisze dokladne rozliczenie i jak to wychodzilo
Powinnismy sie zmiescic ;)
[#225] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #221

Nie będzie drożej, tylko taniej...

Przecież wszystko zostało już przygotowane do produkcji, są projekty, matryce, jakieś prototypy...
Zatem cały ogrom kosztów przygotowania WDROŻENIA produkcji został już poniesiony, teraz pozostało już tylko produkować i jak najwięcej sprzedawać...

To samo jest z płytami muzycznymi - najdrożej jest w dniu premiery, a potem cena już tylko spada i spada, aż w końcu można kupić dany tytuł w koszu po 5 zł ...

Chyba, że wyprodukowano krótką serię, a popyt przewyższa sprzedaż...Wtedy istotnie bywa, że Z DRUGIEJ RĘKI jest znacznie drożej, niż na początku...

Ale akurat w przypadku tych obudów i klawiszy, to obstawiam na 99% , że będzie taniej, niż początkowo na Kickstarterze.

Swoją drogą , podziwiam Wasz optymizm Panowie, że pomimo nieotrzymania jeszcze obudów, daliście gościowi kasę na kolejne rzeczy. Oby Was nie wyrolował...
[#226] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Motyl, post #225

Nie będzie drożej, tylko taniej...


Pożyjemy zobaczmy. :) Jednak bym nie liczył, że w najbliższym czasie ceny spadną jestem pewien że prędzej poszybują, zwłaszcza dla osób które nie wsparły projektu.
[#227] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #226

Phill pisal, ze klawisze i obudowy rowniez, pozniej beda do kupienia od reki po dokladnie takiej samej cenie jaka byla jedna osobna sztuka do pledgowania na Kickstarterze. Jesli zrobi tak jak napisal to klawisze i obudowy bedzie mozna kupic pozniej drozej, a nie taniej porownujac oczywiscie cene do naszych zbiorek gdzie dostalismy niezly rabat. Wiec jesli ktos sie nie zapisal do zbiorowej zbiorki na ppa to nie zakupi ani klawiszy, ani obudow taniej.

Pozniej bedzie ten sam placz jak w przypadku Vampire2 , ktory ja osobiscie kupilem w preorderze za 90 euro, a teraz schodzi na eBay po 500-800 euro. Wtedy skladali recznie i bylo za 90 euro. Teraz pokupowali jakies maszyny i jest 3 razy drozej, gdzie na logike powinno byc taniej. Tak samo bedzie z obudowami i klawiszami. Nie wazne, ze bedzie juz forma i bedzie mozna szybciej wyprodukowac. Po prostu taniej nie bedzie. W naszym srodowisku absolutnie nic nigdy nie tanieje.

Dlatego dalej przystaje przy swoim, ze jak sie pojawiaja takiego typu akcje to trzeba ryzykowac i brac garsciami bo pozniej albo nie bedzie w ogole, albo bedzie 2-3 razy drozej.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 18:49:21 przez sordan
[#228] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Axel90s, post #219

Hej
w związku z tym, że Raul domówił jeden komplet - pozostał JEDEN wolny.
Zatem - jeśli chcesz, to daj znać - bo kto pierwszy ten lepszy :)
[#229] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #228

All
uzupełniłem arkusz o koszt, który zaksięgował KS - kwota pobrana z mojej karty.
Dodałem też wyliczenia pokazujące ile pozostało każdemu na przesyłkę (dwie osoby deklarowały odbiór osobisty).
Wychodzi ok 16,75 zł na głowę.

Jeśli kupię koperty bąbelkowe - link to powinny wystarczyć na pojedyncze zestawy - 50 sztuk to 50 zł. Więc pozostanie ok 16 zł za wysyłkę - powinno starczyć i na tą obiecaną skrzynkę piwa jeszcze.

Kwotę pozostałą jeszcze dzisiaj "zdeponuję" na konto, z którego nie zostanie ruszona do czasu otrzymania przeze mnie przesyłki z naszymi klawiszami :)
[#230] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #229

Ale wiesz, że za rok ceny wysyłek mogą być inne OK
Ja prawdopodobnie odbiorę osobiście.
[#231] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #228

Jako ze konto masz w pkobp przelałem z inteligo wiec masz już na koncie za 3 zeztaw.
Dzięki

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 10:14:25 przez Raul
[#232] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #229

Jeśli to miałoby coś pomóc to przykładowo moje klawisze mogłyby być wysłane do Jacka Świdnik, który to zamówił 2 komplety. Być może cena pojedynczej przesyłki nieznacznie wzrośnie (z uwagi na np. wagę), ale w względem dwóch odrębnych przesyłek będzie z pewnością taniej. Oczywiście to temat dosyć odległy.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 10:17:50 przez misiek2
[#233] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #229

Ja pewnie też jakoś na którymś SACP-ie odbiorę.
[#234] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Raul, post #231

Zaksięgowane - dzięki.
[#235] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@_arti, post #233

Nie przejmujmy się na razie kosztami wysyłki - to odległa kwestia :) Na pewno nikt nie straci/nie zyska - wszyscy będą zadowoleni.

Na przekór malkontentom, którzy twierdzą, że jesteśmy głupi, że daliśmy komuś naszą kasę :) (ja co miesiąc daję moją kasę innym ludziom, którzy ją defraudują - Zusowi, skarbówce... więc jestem przyzwyczajony :P)
[#236] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #235

Kwota na przesyłkę została zabezpieczona.

Potwierdzenie: link

Proszę również wszystkich o:
1) zweryfikowanie czy kolorki i układ się Wam zgadzają - odblokowałem te kolumny gdzie są te dane więc można jeszcze uzupełnić
2) przesłać mi na email (wjancz@gmail.com) adres do przesyłki - wraz z nickiem PPA.
[#237] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #236

Jenot serio chcesz UK a nie US?
link
[#238] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Vato, post #237

Tez biore 7x UK. Czemu pytasz? To przeciez tylko roznica w @ i ".
[#239] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sordan, post #238

aaa tak ino pytam bo chyba ja mu to tam wpisałem na początku tworzenia tej całej listy...
ale nie jestem już tego pewien.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 23:51:02 przez Vato
[#240] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Vato, post #237

Serio, serio :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem