kategoria: A4000
[#1] CyberVision64 Picasso96mode
Witam,

Moja konfiguracja? zerknąć w stopkę.
A problem dotyczy mojej niewiedzy.

Zainstalowałem na os3.9 sterowniki ze strony http://amiga.resource.cx/exp/cybervision64
CyberVision64-218.dms

cv ruszyła i w screenmode pojawiły się kolejne tryby.
Wszystko działa, lecz wszystko co ustawie powyżej 8bit-ów to strasznie zamula.
Postanowiłem więc zainstalować picasso96 z płytki os3.9.
Instalacja typowa, tak jak leciało.
Karta wyraźnie przyspieszyła ale.
w pref teraz pojawił mi się Picasso96mode.
Odpalam go i mam cały wachlarz parametrów, ustawiam sobię pożądany tryb, robię test i jest ok. Biorę save i po resecie mam z powrotem to co było ostatnio ustawione w screenmode.

Czy któryś z kolegów mógłby wytłumaczyć mi jak to działa? bym świadomie instalował sterowniki a nie po przez te instalatory ?

Głównie chodzi mi o to gdzie i jakie biblioteki są umiejscowione i jak sprawdzać z jakich aktualnie system korzysta.
[#2] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #1

Dodam tylko że w devs/monitors mam :
CyberVision
CVision64
PAL

a w screenmode mam dużo trybów CyberVision oraz reszte z AGA.
[#3] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #2

W takim razie będzie to monolog.

Doszedłem iż, sterownik o nazwie CyberVision to sterownik pochodzący od picasso96.
Natomiast sterownik CVision64 to pochodzący od instalatora CGX.

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Więc, jak zostawiłem sterownik od CGX to po restarcie mam tylko logo CyberGrafix loading a chwile po ciemność.

Jak zamienię na cyberVision to startuje elegancko zgodnie z ustawieniami w screnmode.

No nic , walczę dalej.
[#4] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #3

Ja nigdy nie instalowałem CGX u siebie, tylko P96 i nigdy nie miałem powyższych problemów. Może te 2 systemy się gryzą ze sobą, szczególnie że wersja z tej dyskietki którą podlinkowałeś pewnie nie jest najnowsza.

Ja instaluje poprawionego P96 stąd:
http://lilliput.amiga-projects.net/Picasso96.htm

Lub oryginalnego stąd:
http://aminet.net/package/driver/video/Picasso96
[#5] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Davka, post #4

No ok. a gdzie ustawiasz sobie rozdzielczość ekranu? w screenmode czy w picasso96mode?

Pozdro.
[#6] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #3

Nie instalujemy obu systemów jednocześnie (chyba, że jesteśmy obcykani w systemie). CGX z tej strony jest archaiczny (ver.2). Instalujemy ten z aminetu (ver. 3) albo ten komercyjny (ver. 4).
[#7] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #5

Rozdzielczość się ustawia w systemowym ScreenMode,
w P96Mode się tworzy/edytuje listę rozdzielczości które potem są widoczne w ScreenMode.
Można sobie np. podciągnąć częstotliwości jeśli korzysta się z monitora CRT lub zmieniać inne parametry ale nie polecam się bawić jeśli się nie rozumie jak to działa bo łatwo sobie zrobić niedziałające tryby. Ten program ogólnie jest nieintuicyjny. Jeśli już grzebałeś w tym i zapisałeś ustawienia to polecam skasować plik P96Settings (lub podobnie) i zainstalować od nowa P96 żeby dał domyślne ustawienia.
[#8] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Davka, post #7

Aha , zaczynam kumać.

Po pierwsze, zainstalowałem ten CGX bo od tego zacząłem, nie miałem wiedzy więc ładowałem co było pod ręką.

Ok ale wywaliłem go z devs/monitors i mam nadzieje że to wystarczy.

A teraz robię w p96mode swój tryb, nadajem mu nazwę, robie test, przykładowo pasuje mi to.
Biorę save, reboot i po ponownym uruchomieniu systemu w screenmode nie ma mojego trybu.

Czy coś tam musze jeszcze ustawiać?
[#9] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #8

Tam trzeba przypisać tryby do karty wybierając z menu Boards swoją karte z tego co pamiętam.
Ale jak już mówiłem nie ma potrzeby grzebać w tym programie. Po zainstalowaniu P96 wszystkie normalne tryby będą widoczne bez dodatkowych zabiegów.
[#10] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #8

Czy coś tam musze jeszcze ustawiać?


Tak. W ustawieniach CGXa definujesz nowe tryby, ich częstotliwość, paletę, itd.
Możesz sobie np. stworzyć tryb 640x256. Jeżeli karta graficzna na to pozwoli, to możesz uzyskać PAL i odpalić ten tryb nawet na TV.

Ustawienia CGX są podobne do P96.
Z CGXem mam kontakt na Amidze z BVision, a z P96 na WinUAE. Generalnie konfiguracja ich przebiega podobnie, ale wizualnie nieco inaczej to wygląda.
[#11] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Andrzej Drozd, post #10

O! Gapa ze mnie. Zapomniałem dodać że dodatkowo z CGXem mam także styczność na Amidze 1200, na MOSie 1.4.5, natomiast z P96 na AOS4.1 FE.
Oczywiście na Blizzardzie PPC + BVision.
[#12] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Andrzej Drozd, post #11

Ale z tym CGXem to mam problem , bo jakiejś biblioteki brakuje i dałem sobie spokój z nim.

Próbuje to zrobić w picasso96mode ale na razie bez rezultatu.
[#13] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Davka, post #9

Tak jest jak ty mówisz.
Ale chciałem sobie zmienić częstotliwość poziomą.
A w screenmode tego juz się nie da.
[#14] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #13

No bo skrinmołd nie jest od zmiany częstotliwości, tylko od wybierania trybów wcześniej ustalonych w prefsach CGX/P96.OKOKOK
[#15] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Andrzej Drozd, post #14

ok.
Rozumiem.

Cóż, pozostaje mi czytać i walczyć.
Jak coś wymyślę to dam znać.
[#16] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #15

Fajnie że masz takie bierne podejście do tej sprawy. Nic się nie martw. Kiedyś nabierzesz profesjonalniejszego wymuszania informacji z forum.OK
[#17] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Andrzej Drozd, post #16

Hehe.
A bo ja mam taką swoją złotą myśl co do takich spraw.
To jest Amiga, ona ma kaprysy.
Tu muszą być problemy, bo rozwiązywanie tych problemów to czysta przyjemność.
To nie może się za szybko skończyć, bo co po tym?

Ja wręcz celowo się nie spieszę ;)

Ale przyjdzie kiedyś taki dzień że będzie wszystko cykać jak należy.

No tylko czasem potrzebuje pomocy.
A tu już wkraczacie Wy szeroki uśmiech
[#18] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #17

Gratuluję świetnej karty:). Ja męczyłem Cybervisiona wieki temu, ale pamiętam że najlepsze rezultaty jednak miałem na cgx v4.
[#19] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #1

Ja też nie dałem rady z CGFX przy OS 3.5. Ładne logo przy starcie, a potem różne cuda. CGFX przy WB3.1 śmiga, a z OS3.5 nie dałem rady tego poustawiać.
Z P96 rzeczywiście najpierw trzeba ją znaleźć w menu board... Dużo czasu mi to zajęło. Potem ustawiasz tryby, zapisujesz i po resecie powinny być dostępne. Jak znajdę chwilę to spróbuję sobie to przypomieć. Chyba, że już wszystko działa?
[#20] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Rafał A-3000, post #19

No nie, właśnie nie działa.

Po tym zapisie w p96mode nie mam tych trybów w screenmode.

Tak sobie myślę że może te sterowniki od CGX kolidują?
Niby usunąłem go z devs/monitors ale pewnie instalator biblioteki gdzieś porozrzucał.

Ale najlepsze jest to że mam kolejny problem haha :)
Nic nie moge zainstalować bo mi się wiesza kom.
Kocham amige haha

Idę toczyć tą nierówną walkę.
[#21] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #20

Spróbuję więc znaleźć .log z instalki i pliki które używa. Może gdzieś zostały, bo też kilka dni z tym walczyłem. Szczegolnie z mediatorem kiedy dwie gfx chciałem uruchomić. szeroki uśmiech CV64 i Radeona.
[#22] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Rafał A-3000, post #21

To ja w miedzy czasie opiszę co zrobiłem i jakie wnioski wyciągnąłem.

Po zainstalowaniu sterowników które zaproponował kolega Davka , CV64 przestała działąć
mimo że w dev/monitors był sterownik. A p64mode twierdzi że nie mam fizycznie zainstalowanej karty. Tam po drodze wystąpił błąd biblioteki asl.library V44 ale podmieniłem ją z os3.9.
Nic to nie pomogło, nie mogłem odpalić cv64.

Więc usunąłem sterownik, odinstalowałem pakiet p96 i wrzyciłem jeszcze na próbę w dews/monitors CGX.
Jak wcześniej pisałem , nie mogłem go uruchomić bo ciągle wyświetlało się bootlogo loading.
Ale co ciekawe zauważyłem że amiga nie wisi tylko coś tam mieli dyskiem.
Zorientowałem się że to CV64 nie przepuszcza sygnału z AGA bo wyświetla to bootlogo.
Tak więc Podłączyłem AGA przez scandoubler do drugiego monitora i oczom mym ukazał się blat. Odpaliłem screenmode i były tam tryby do CGX :)

I działa CGX !!!

Opisuję tą sytuacje , bo może zdarzyć sie że kogoś też tak może to zrobić w konia.

Ale p96 nie odpuszczam.

Muszę porównać te dwa rozwiązania i wybrać ten który mi leży lepiej.
[#23] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #22

To może z A1200działa lepiej. Przy A3000 wieszało mi się właśnie na logo i koniec.
Jak miałeś to podłączone? Aga wchodzi w CV64, czy osobny sygnał i przełączałeś kabel do monitora? U mnie ECS jest przelotowo z A3000 przez CV64 i karta przełącza tryby. Może jakiś błąd blokował to przełączenie. Nie wiem.
P96Api.library mam 2.3. Wyższa wersja biblioteki jest ,wyłączona'.

Znalazłem jakiś log z instalacji. Mogę podesłać jak podasz na priv e-maila (choć pewnie u Ciebie wszystko przebiega tak samo). Może być jedynie różnica wersji instalki.
[#24] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@Rafał A-3000, post #23

Ja u siebie mam podłączone to tak:
Ze złącza video przewodem do scandoublera który jest wbudowany w A4k , ze scandoublera kabelkiem VGA do CV64 i z CV64 do monitora CRT za pomocą VGA.

Wszystkie tryby scandouber automatycznie conwertuje i podaje na wejście CV64.

No a co do tego tematu to nadal mi nie chodzi P96pref ale udało mi się zainstalować w końcu te sterowniki co kolega Davka podał linka.

Udało się ustawić fajny tryb który mnie już satysfakcjonuje .

1120x832 16bitów odświeżanie 64Hz i poziome 56kHz.
Monitor CRT LG Flatron 19''

Nie wiem jak tu dodać zdjęcie to bym Wam pokazał jak to wygląda.

W grafiti wrzuciłem na próbę zdjęcie A4k.


http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/4600/moje-ciastko

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:58:14 przez owner1

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:58:40 przez owner1
[#25] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #24

Też mam obecnie 030. Sprawdzę jeszcze u siebie jak chodzi P96pref.

Jeśli nie chodzi to może być jeszcze jakiś problem z konfiguracją. Np. przy 060 bez koprocesora na OS3.5 nie mam ,menu dock'. Po wyjęciu A3640 menu wraca.
[#26] Re: CyberVision64 Picasso96mode

@owner1, post #24

U mnie działa normalnie. Nawet jakieś wpisy z Radeona zostały.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem