kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Z czym nie lubi się Ata3Prefs?
Mam mały problem z programem ustawień do kontrolera FastATA do Amigi 1200 (Ata3Prefs). Chodzi o to, że pod systemem (ClassicWB w wersji Lite) nie chce się uruchamiać. Dysk mruga kilka razy (czyli coś wczytuje), jednak dalej nic się nie dzieje, okno programu się nie otwiera. Gdy odpalam Amigę bez startup-sequence tego problemu nie ma, program odpala się normalnie, zapisuje ustawienia do pliku itp.

Próbowałem wyłączać różne ficzery z systemu (typu Smartwin, borderblank, stackattack itp.), żeby znaleźć ewentualny konflikt i nic... Bez efektu.

To samo dzieje się na sofcie do zarówno Fast ATA MK-1 jak i MK-4 (pozostałych modeli nie posiadam, ale zakładam, że jest tak samo).

Może ktoś wie z czym Ata3Prefs się nie lubi
[#2] Re: Z czym nie lubi się Ata3Prefs?

@mccnex, post #1

Odpal ClassicWB bez włączonego ata3.driver. Wtedy wlaczysz ata3prefs.
Problemem może być tez niewłaściwą czcionka systemowa, która nie pozwala uruchomienie gui
[wyróżniony] [#3] Re: Z czym nie lubi się Ata3Prefs?

@mccnex, post #1

czy ATA3.Driver uruchamiasz w trybie rezydentnym ?
[#4] Re: Z czym nie lubi się Ata3Prefs?

@AmigaPL, post #3

@Norbert, dzięki.
@AmigaPL, tak, w rezydentnym, z parametrami RESIDENT i QUIET.



Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 14:40:00 przez mccnex
[#5] Re: Z czym nie lubi się Ata3Prefs?

@AmigaPL, post #3

Odpaliłem bez RESIDENT'a. Działa. Dzięki! :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem