[#1] AOS3.9 a pamięć CHIP
Tak jak w temacie. Zainstalowałem AOS3.9 i pamięć CHIP jest pożerana przez ten system. Mam FBlita - pomogło trochę(przy starcie jest o ~500kB więcej). Przy próbie wylistowania np.: szuflady C powoduje zżarcie całej pamięci CHIP, zostaje jakieś ~20kB i nie można dostać się np. do menu Workbencha(nie ma nic na belce). Fakt, że dałem SuperHires Interlaced i 256kolorow:). System bez karty graficznej. Coś można z tym zrobić? Czy to tak być musi?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:03:38 przez Tomski
[#2] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Tomski, post #1

ZTCP to Workbench przy pokazywaniu zawartości katalogu alokuje bitmapę takiej wielkości, żeby się wszystkie ikonki zmieściły – niezależnie od wielkości okienka. Może warto z Magellanem spróbować?
[#3] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Krashan, post #2

Zastanawiam się czy korzystać z AOS 3.9 czy też z AOS3.1+Magellan II 5.82. Magellan II wyłącza kilka funkcji w AOS3.9(m.in animowane ikony) tak przynajmniej wyczytałem w FAQ do AOS3.9. Zatem nie biorę pod uwagę łączenia AOS3.9 z Magellanem II 5.82 :/ .
[#4] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Tomski, post #3

U mnie AmigaOS3.5 czasami zżera pamięć CHIP. Ja na Twoim miejscu został bym przy Amiga OS3.1 i DOpusie, chyba że jakaś funkcja z OS3.9 Ci jest potrzebna.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:29:52 przez Hexmage960
[#5] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Hexmage960, post #4

Wiesz. Jestem na etapie eksperymentowania ze wszystkim:). Kiedyś zamierzam coś działać na polu programowania. A inaczej pisząc to nie zależy mi na jakichś konkretnych funkcjach AOS3.9. Po prostu chciałbym korzystać w miarę możliwości z najnowszej wersji systemu.
[#6] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Tomski, post #5

Jeżeli chcesz programować na klasyka i to ma być soft systemowy, to proponowałbym Ci raczej jako „wspólny mianownik” wziąć system 3.1.
[#7] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Tomski, post #1

A nie ma tam opcji "odrysowywania" w pamieci FAST? Jest cos takiego chyba w katalogu Prefs.

Jak nie ma, to trzeba poinstalować BoingBagi

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 10:13:49 przez SuperBuster
[#8] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Tomski, post #1

Aby tapety były trzymane w pamięci FAST należy ustawić w preferencjach "Workbench Preferences" opcję "Other Memory" jak tutaj:

[#9] Re: AOS3.9 a pamięć CHIP

@Tomski, post #1

FBlit standardowo patchuje tylko niektóre rzeczy. W instrukcji jest opis jak ustawić aby patchował wszystko. Może to coś pomoże?
Dodatkowo wypróbuj CGX AGA. FBlit i CGX AGA mogą być odpalone jednocześnie.

Ja używam AOS3.0/3.1, ponieważ nie lubię się denerwować przy Amidze.
PS. Dużo rzeczy możesz sobie powyciągać z 3.9 i dodać je do 3.1.OK

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 17:18:46 przez Andrzej Drozd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem