kategoria: A500
[#31] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@poweredjj, post #30

Mam ROM 37.299 więc startuję z dyskietki potem dopiero rusza dysk, w zasadzie na 68000 ruszyła mi większość tytułów jakie uruchamiałem, ale z wyjściem do WB już jest gorzej, wyczytałem, że 68000 ma z tym kłopot (a dokładnie z wykonaniem instrukcji wyjścia), też przestawiłem wyjście na F10, niestety sporo demosceny i niektóre gry trzeba potraktować resetem całej Amigi. Nie zauważyłem, że coś wolniej działo niż z dyskietek, za to odczyt jest szybki.
[#32] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@poweredjj, post #30

Za dużo tytułów nie sprawdzałem, te które wymieniłem - odczuwalnie wolniej działają.
Taka Dune 2 na 68000 w 7 MHz tak czy inaczej działa tak wolno, że trzeba mieć dużo cierpliwości i czasu.
Another World - jak ktoś dużo gra to czuje, że gra (postać) nie reaguje tak jak grając natywnie z dyskietek czy przez WHDLoad na szybkim procku.
To akurat testowaliśmy na mojej pierwszej proteinie na RetroKomp 2016.
Bałem się że coś się z nią stanie jak będzie 30-40h non stop włączona w turbo na zwykłej
motoroli i na początku działała w 7 MHz. Może w Stardust czy Project X grało się łatwiej, ale były
narzekania graczy właśnie na AnotherWorld - problem zniknął po włączeniu trybu turbo, a
proteina działała tak od piątku do późnych godzin nocnych z soboty na niedzielę.
Sam z ciekawości sprawdzę jeszcze Mortala 2, bo to może być katastrofa bez tych 13,20 MHz...
[#33] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@Raybeez, post #32

W tym MK2 to może chodzić też o różnicę między moim dyskiem talerzowym 80GB (w użyciu 4GB) a kartą CF 4GB. Z kartami CF ponoć im większa tym lepiej, nie wiem na ile to ma znaczenie dla procesora.
[#34] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@Maniekk, post #1

jakbym miał jeszcze żywą A500 zostawiłbym bez przeróbek.... :)

wrzuciłem do A600 goteka i....fascynacja gotekiem przeszła mi szybciej niż mi się wydawało

szkoda mi A500 - braciszek zajechał, a było tam 0,5 + 2,0slow i ufo ocs na 5 dyskach działało (jedna w ram dysku)

tak samo jakoś tak fajniej się grało jak w A1200 siedział talerzowy 1,7GB ;) z cf jakoś nie to samo

nie wiem czy to jest do dostania, ale do A500 kiedyś kumpel miał podłączany przez pciamcia dysk 20GB...nie wydaje mi się żeby cokolowiek wolniej chodziło...w każdym razie eob2 przeszliśmy (zamiast ryć do egzaminów)

zostaw tę A500 ;) no chyba że nie masz dyskietek :) do rozbudowy to chyba lepiej A1200 + powiedzmy jakąś kartę 030 i już można się pobawić :)
[#35] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@Raybeez, post #32

Another World z dyskietek też wolno chodzi na A500 7MHz. Podobnie jak MK2 - w porównaniu np. z wersją PC (albo MAME) framerate jest strasznie niski - na Amidze każda klatka animacji jest w locie dekompresowana, inaczej by się w 1MB wszystko nie pomieściło).
[#36] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@Raybeez, post #32

Kończąc już temat protezy - zrobiłem test na A500 1MB Chip, wersja płyty 6A
Proteina 8 MB Fast, karta CF 4GB Kingston FFS,Kickstart 3.1 V40.63
WHDLoad 18.3.5814 Beta

Czas do wczytania walki od momentu kliknięcia na ikonkę do wypowiedzenia Fight!
7.09 MHz - 1:36.2
13.20 MHz - 1:18.1
Wszystkie ekrany tytułowe pomijałem tak szybko jak się da.
Podczas walki żadnej różnicy nie odczułem, a czasem zdarza mi się grać.

Ciekaw jestem czy coś do jej clockportu udało się komuś podłączyć. To tyle odnośnie proteiny, którą za taką kasę polecam.
[#37] Re: Tani upgrade Amigi 500.

@poweredjj, post #30

pomyliło mi się

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 19:23:47 przez TechNineWonder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem