kategoria: A1200
[#1] CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop
Witam
Chciał bym podłączyć CD-rom do klasycznej amigi 1200 czy jest taka możliwość bez ingerencji w oryginalną obudowę?
Jeśli tak to co potrzebuje aby taki sprzęt podłączyć?

pozdrawiam
[#2] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@diteer, post #1

Mam to obsluguje nawet DVD-ROM, zapytaj sprzedajacego czy to wersja plus? Polecam!
[#3] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@diteer, post #1

Ja mam wyprowadzone dwie metrowe taśmy IDE na zewnątrz A1200.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 19:01:41 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#4] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@_Skiba, post #2

Na amiga.resource.cx jest informacja o dwóch wersjach tego rozszerzenia, jedno cd1200 obsługije tylko kilka starych modeli CD, natomiast cd1200+ już ma pełny interfejs ISE, co ciekawe mówią tam o problemach z rozróżnieniem: link. Ta aukcja wydaje się, że przestawia model CD1200, ale nie jestem pewien. Pzdr
[#5] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@posylus, post #4

Dlatego warto zapytać się sprzedającego jaka to wersja.
[#6] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@posylus, post #4

To jest złom dla kolekcjonerów. Taśma IDE kosztuje tyle co piwo, nie ma problemów i są lepsze transfery. A do PCMCIA polecam karte sieciową.
[#7] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

To jest złom dla kolekcjonerów. Taśma IDE kosztuje tyle co piwo, nie ma problemów i są lepsze transfery

Tak jak kolega tutaj wspomniał że najlepiej podłączyć taśmą cd-rom. Taśma jakieś 5zł więc żadne pieniądze że tak powiem.

A jeżeli chcesz wszystko upychać w desktop... to bez sensu też bo Chamburgery tylko w mc donaldzie... więc pomyśl o jakiejś towerce jak chcesz więcej osprzętu
[#8] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@diteer, post #1

link
Proponuje link , można jeszcze zakupić przejściówkę
linkok, racja
[#9] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@Paul149, post #7

Nie koniecznie w desktop. Jestem z tych co wolą desktopu nie tykać bo to jednak oryginał.
Chciałem zrobić coś na wzór zewnętrznej stacji dyskietek, oczywiście z zachowaniem jakiejś tam estetyki wykonania.
[#10] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@diteer, post #9

Polecam coś takiego:) PicoTower a tutaj filmik. Będę chciał zrobić kilka obudów na sprzedaż, tylko kilka sztuk, wraz z odpowiednim 4xIDE pasującym do obudowy. Niestety z powodów niezależnych ode mnie nie mogę na razie tego zaoferować. Myślę, że w ciągu 6 miesięcy uda się mi przygotować taką obudowę. Będę pisał na forum, gdy będę gotowy.
[#11] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@Tomski, post #10

No bardzo Ciekawy projekt.
Tylko zastanawia mnie kwestia podłączenia tego do Amigi.
Jak miało by być to podłączone? W port Disk drive ?
[#12] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@diteer, post #11

Tak i nie:). DF1 podłączany jest do DiskDrive a urządzenia na IDE poprze taśmę IDE wystającą z niedomkniętej obudowy(ja tak mam to teraz podpięte). Albo jak ktoś ma ochotę przerobić tak obudowę Amigi aby zamontować złącze IDE na obudowie(raczej trzeba oszczędzać Ami, choć na dobrą sprawę można takie złącze zrobić np. w klapce obok stacji dyskietek DF0). Ale to już we własnym zakresie. Obudowa umożliwia jedynie zrobienie porządku na biurku a podłączenie do Amigi każdy musi rozwiązać sobie sam. PicoTower to tylko blachy i być może uda mi się do tego zrobić specjalną płytkę 4xIDE pasującą do obudowy. Cała reszta to do własnego rozwiązania. Oczywiście pokażę jak to ja mam/będę miał zrobione. Na pewno napisze na forum jak będę gotowy z gotowymi obudowami.
[#13] Re: CD-ROM jak podłączyć do A1200 desktop

@Tomski, post #12

Super
Zatem powodzenia życzę i chętnie przyglądnę się takiemu projektowi.
Z tym złączem w klapce to dobry pomysł ale z drugiej strony niektórzy mają tam wyprowadzony port DVI z MK2cr.

Ewentualnie można było by usunąć port Video, który i tak nie byłby używany w przypadku MK2cr.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 23:03:36 przez diteer
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem