[#31] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@NeckUno1, post #27

Potwierdze tylko co NeckUno napisał:
Też mam Gotek z HxC w A500 (ale wycinałem lekko obudowę).
Działa bez najmiejszego problemu od pierwszego uruchomienia. Menu w HxC jest wygodniejsze od Cortexowego (też miałem, ale mi się spalił).
Jestem mocno zadowolony. Jak chcę pograć na szybko to mam ulubione gry w ustalonych slotach. więc włączam zmieniam slot i gram. Bardzo wygodne.
[#32] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@_arti, post #12

ja zamontowałem kiedys goteka w a500 i z tego co pamiętam obyło się bez większych problemów...nic nie musialem wycinac czy przerabiac, ani wyciągać przycisków na zewnątrz... Przyciski sa dostepne ze szpary na stacje dyskow, tylko trzeba je wciskac jakims dlugopisem / srubokretem czy czyms w tym stylu... ale je widac, wyswietlacz (częściowo) tez...

co do montażu to trzeba miec jedynie ta blache od oryginalnej stacji dyskow i z tego co pamietam zdjac gorna obudowe od goteka - to wszystko.

Szkoda, że nie można obsługiwać menu po prostu klawiaturą...


gdzie nie mozna sterowac klawiatura?
poza tym to akurat nie jest fajna opcja. Np w cdtv nie kazdy ma klawiature, ale większość ma pilota czy joya... to jest najwazniejsze wg mnie. Ile masz gier z wykorzystaniem klawy ws do tych sterowanych joyem? Sterowanie joyem jest priorytetem.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 16:57:01 przez zmiennik
[#33] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@g0trek, post #30

Nazywa się to hxcmount (min. to kick 2.x )
Tu masz więcej na ten temat. http://torlus.com/floppy/forum/viewtopic.php?f=5&t=1853

Zrobilem do tego GUI.
Minimalne wymagania gui to kick3.x, ale to dlatego ze GUI4CLI tego wymaga.
[#34] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Norbert, post #33

Dzięki. Przetestuję (mam kick 3.1).
[#35] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@_arti, post #29

hmm, przez moment była. to fota z SACPu. Nieważne. Dotarłem do domu i w takim razie fota jak to mam obecnie podłączone. Docelowo ma być bootselector i gotek pod DF1 podpięty.

[#36] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@zmiennik, post #32

Pal licho czy klawiatura czy joy. Jakby się dało czymkolwiek, to te przyciski zamknięte w obudowie nie byłyby problemem po prostu.
[#37] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@_arti, post #36

ale... koledzy mówią zdaje się o obsłudze oprogramowania goteka joyem/padem... potem podczas wymiany slotow celem podmiany dyskietki to juz tylko na kneflach... chyba że jest na to jakiś inny myk którego nie znam. Dlatego zawsze trzeba było mieć dostęp do panelu Goteka żeby naciskać.
Widziałem też na jakimś filmiku z UK jak gostek zrobił sobie takie dwa wielkie buttony w podkladce z dyskietek, wyciągnięte na zewnątrz a samego goteka miał zamkniętego w obudowie całkiem. Fajnie to wyglądało ale to wszystko samoróbki są. Oficjalnie to albo pudełko jak wyżej, albo od Lotharka wersja na karty SD chyba, też bardzo gustowna obudowa i do tego z wyświetlaczem większym na nazwę adfa załadowanego.
[#38] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Norbert, post #33

Czy to GUI działa tylko z HxC SD, czy może też zadziała z Gotekiem z firmware HxC?
[#39] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@perinoid, post #38

Ja zrobiłem sobie tak. Wiem, że dla niektórych to może być profanacja, ale:
a) mam mało miejsca na biurku (C64, Ami, Atari, laptop)
b) nie cierpię majtających się kabli/taśm
c) mam zapasówkę obudowy :)



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 10:58:17 przez Drakon
[#40] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Drakon, post #39

Serce pęka jak sie widzi takie popromienne mutacje.
[#41] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Aniol, post #40

Pewnie, o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie sprzęt ma być funkcjonalny, spełniać moje oczekiwania i zajmować mało miejsca. Przy korzystaniu z Amigi nie jest dla mnie priorytetem, by miała wszystkie zatrzaski i oryginalne śrubki, bo na śrubkach i zatrzaskach nie robię muzyki. Co kto lubi :)
Wracając do tematu - mam Goteka z oprogramowaniem HxC i od kiedy z niego korzystam, nie zdarzyło się z nim nic złego, wszystko działa jak złoto. Niestety nie porównam z Cortexem, ale dla mnie plusem jest fakt, że mogę go włożyć zarówno do ST, Ami jak i Amstrada czy czegokolwiek innego.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 14:16:13 przez Drakon
[#42] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@perinoid, post #38

Hxcmount działa z firmware hxc. GUI to tylko nakładka na program i ma ułatwić obsługę.
Testowane na gotku i hxc sd
[#43] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Drakon, post #39

Drakonie, czy możesz zrobić zdjęcie ze zbliżeniem na przyciski pod lekkim kątem? Wydają się być bardzo ciekawe, może z wyjątkiem koloru.
[#44] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Norbert, post #42

Dziękuję. Będzie trzeba wypróbować
[#45] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@perinoid, post #44

A ja mam tak zrobione, że dodałem dwa dodatkowe mikroswitche "w górę" i "w dół" do których umocowałem na sztywno dopasowany przycisk udający przycisk dyskietki. W zależności od naciśnięcia w bardzo wygodny sposób i całkowicie nieingerujący w obudowę można zmieniać sloty goteka.


https://goo.gl/photos/DK5DQh1a1Vrrpr7N6


Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 20:47:30 przez amigachelm
[#46] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Umpal, post #43

Jasne, ale to już po świętach. Cały majdan mam pochowany jeszcze przez dwa dni.
[#47] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@TechNineWonder, post #21

Za ok 25zl można zakupić tez moduł RC i pilota na sc2272. (alledrogo)

Fajny zestawik , tylko szkoda ze wysterowywane jest 5v a nie masa.
Jak tako zmodyfikować, aby pasowało do goteka ?
[#48] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Norbert, post #47

Od pięciu dyszek zaczynają się moduły z pilotem na cztery przekaźniki czyli dało by się jeszcze podpiąć reset:)



link

Co do tego co zalinkowałeś to nie wiem, lepiej kupić gotowy zestaw jak by miała Amiga wybuchnąć
[#49] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@amigachelm, post #45

Ja mam tak:




Mikrostyki wyciągnięte ze starej myszki.
[#50] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@robertos231, post #49

OK
[#51] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@TechNineWonder, post #48

Ale rozumiem że wiesz że ten moduł pracuje w trybie bistabilnym, a nie mono jak zakładasz.
Do tego co potrzebujesz przekaźnik nie możne się załączać na stałe tylko na moment, bo zanim naciśniesz i wyłączysz to już z pierwszej pozycji zrobi się dziesiąta. Lepiej zrobić na małym uC jakiś układzik do sterowania tym.
[#52] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Architect1200, post #51

Właśnie nie wiem ale wiem że łatwiej jest napisać że to nie będzie działać niż podać działający przykład lub gotowe rozwiązanie. To był post przynęta


A tak poza tym to wydaje mi się dało by się zrobić i na tym wystarczyło by "sygnał" puścić przez dzwonek
[#53] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@TechNineWonder, post #52

Po co piszesz takie głupoty i mącisz ludziom w głowach i w temacie ?
Może szam napisz to i będzie z bańki ?
[#54] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Architect1200, post #53

Ale w poście #21 podałem już linki do tematów gdzie są schematy do gotowych urządzeń.
[#55] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Architect1200, post #53

A tak poza tym to wydaje mi się..


Myślę, że ten cytat idealnie auto-definiuje autora ok, racja
[#56] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Norbert, post #47

Wystarczy zastosować Transoptor.



link do video
[#57] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@TechNineWonder, post #56

Jaki to transoptor? Model
[#58] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Norbert, post #57

Transoptor PC123 Sharp ale to wyciągnąłem z zasilacza z monitora. A masz już pilota? ja kupiłem w telmal ale w hipros_market teraz patrzyłem i tam ma tańsze Transoptor-y. Tak że tam gdzie będziesz kupował pilota sprawdź pozostałe aukcje i wybierz sobie jakiś Transoptor To głównie chodzi oto jakie napięcia są potrzebne, tak że na takie zapotrzebowania to większość powinna być dobra.

Tu masz filmik tam ziom tłumaczy i opisuje zagadnienia w datasheet.

I nie gwarantuje Ci że mój Transoptor jest odpowiedni ale działa, jutro albo poszukam albo zamówię nowe.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 23:05:23 przez TechNineWonder
[#59] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@TechNineWonder, post #58

A nie prościej poprzez bramkę zanegować sygnał ?
[#60] Re: [emulatory fdd] Gotek a HxC

@Architect1200, post #59

Tzn żeby wygenerować ten sygnał? nie wiem nie chciałem jakoś ingerować w Gotek aby go nie zjarać bo mam tylko dwa, w ogóle to nie mierzyłem jakie tam jest napięcie na tym przełączniku na Goteku.

Wydaje mi się że proste rozwiązanie z tym Transoptor z tym pewnie że można to zrobić bardziej profesjonalnie a co za tym idzie znając życie jeszcze prościej. No ale... to co bo.

Rozumie że chodzi o układ z rodziny 74..



Czyli podpinamy do pinu 1-2 sygnał z goteka a do pinu 3 sygnał z pilota?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem