kategoria: A600
[#1] Jaki system na Vampire V2 do A600
Co polecacie, karta do mnie dotarła i to w ładnym pudełeczku, śmiga elegancko, i tak się zastanawiam, postawiłem sobie 3.1 + magellan 2 ale korci mnie żeby zainstalować jednak 3.9, jakie jest wasze zdanie na ten temat, chciałbym sobie przybajerować system bo mocy nie powinno brakować
[#2] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

O 3.9 się tyle złego nasłuchałem, że nawet jakbym miał 2 Vampiry w SLI to bym został przy 3.1

PS. super że w końcu się doczekałeś na sprawną kartę szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 16:14:49 przez Vato
[#3] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

No extra że Twój "Wąpierz" działa jak powinien - w końcu. Mam nadzieję że stwierdzisz że warto było jednak czekać. Ja osobiście mam OS3.9 i jest OK. Ale myślę że jakiś trochę złatkowany 3.1 też będzie OK. Co kto woli. Ja mam Vampira w pracy bo w domu to za dużo czasu nie mam ( a i żona krzywo patrzy jak przed kompem siedzę ) Zazwyczaj robi jako jukebox z mp3. Czasami też jakieś internetowe radio zapuszczę. Chociaż nowy AmigaAMP ma chyba jakiegoś buga bo niektóre stacje (polskastacja) dodają jakieś zniekształcenia do dźwięku. A niektóre smigaja OK.
Na Vampirce mp3 jest nieodczuwalne - tzn nie spowalnia w zasadzie kompa. Więc mocy na OS3.9 jest wystarczająco. Tylko szkoda że tak mało czasu żeby się bardziej pobawić. Poduczyć bardziej tego 68k ASMa...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 19:52:34 przez pisklak
[#4] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@pisklak, post #3

ja mam złatkowany 3.1 i nie narzekam i się nie zastanawiam
[#5] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@Paul149, post #4

3.1 jest najlepszy i też może fajnie wyglądać. Mało który program wymaga 3.9. W razie czego są zamienniki, a nawet można dodać kilka plików z 3.9 do 3.1 i problem jest rozwiązany.

Docelowo czekałbym na AROSa 68k. Ale to jeszcze trochę potrwa.
[#6] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@Andrzej Drozd, post #5

Upiększaczy workbencha jest co nie miara :) zaczynając od syspic 4.0 który nie działa na os 3.9 a kończąc po scalosie który jest naprawdę super i fajnie się w nim pracuje.
[#7] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

Głupie pytanie, masz możliwość to instaluj i dziel się wrażeniami.
[#8] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

Ja na A600 + V2 używam ClassicWB (czyli Scalos) w wersji P96 z kilkoma modyfikacjami.
[#9] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@Davka, post #8

Scalos to zamiennik Workbencha. Istnieje też natywny Scalos dla MorphOSa, ale w życiu tego nie odpalałem nawet na Amidze, bo po co?
[#10] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

3.1 i 3.9 to systemy Amigowe, szkoda je kalać na jakichś tam dziwnych emulatorach i prawdziwych komputerach używanych jako zasilacze do emulatorów... Może Android jakiś pójdzie na tym dziwactwie?
[#11] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@Rax7777, post #10

W rdzeniu FPGA nie ma procesora ARM, żeby odpalić natywnie Androida tylko jest procesor 68000-68060.
[#12] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

Jakbyś mógł to amikit real i nagraj filmik na youtube żeby pokazać innym jak to pracuje.
[#13] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@HanSolo, post #12

Ja mam AKReal:). Pracuje fajnie.
[#14] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@HanSolo, post #12

Dobra, nagrałem film - z trzęsącej łapy, z sapaniem i słabej jakości - nie bijcie. Start od zera - to najbardziej pokazuje bolączkę przeładowanego lukrem AKReal - dłuugi start. Coś tam nawet nowego się pojawiło bo próbował sobie updata zrobić, ale jak widać coś go boli - do obadania później. Jest kawałek filmiku z rivy, jakieś radio netowe i przeglądarki. Ibrowse szatani, natomiast netsurf najnowszy nie bardzo:). Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Ekran w pliku konfiguracyjnym netsurfa ustawiłem dokładnie taki sam jak ekran wb - ta sama podziałka i głębia koloru. Oto moje dzieło:). Ps. Trzeba poczekać aż się załaduje, ja tymczasem pędzę do wyra. Pa ptysie:D.
[#15] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@fazior, post #14

Strasznie się to ogląda :/ Polecam opcję stabilizacji obrazu.

Tu NetSurf na nowszym, szybszym GOLD2 core beta:

link


Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 13:02:30 przez Artur Jarosik
[#16] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

można wiedzieć kiedy zamawiałeś? bo ja zadeklarowałem się przez stronę w połowie roku i nawet nikt do mnie nie odpisał do dziś
[#17] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@Cadderlik, post #16

Cześć, w zeszłym roku zamawiałem z preorderu na amibay chyba był to listopad, więc z grubsza rok czekania

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 21:35:32 przez QUAD
[#18] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #17

a ok dzięki za info
[#19] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

Hej

Co zrobić aby uruchomić w sysinfo > speed
Gry wcisnę speed to wysypuje mi się się workbench - nie mogę przeprowadzić tego testu
Mam zainstalowane sysinfo 4.0 oraz 3.24 na obu ten sam efekt albo zamraża ekran albo guru. workbench 3.1 bez "wodotrysków"
zainstalowana saga driver 0.11 oraz picasso.

proszę o pomoc
[#20] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@QUAD, post #1

Może taki system

[#21] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@harrik, post #19

Musisz mieć spatchowane Sysinfo - inaczej będzie się wieszało. Patch do ściągnięcia z Aminetu
[#22] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@waldiamiga, post #20

Taa EmuTOS+FreeMint chodzi na Amidze ( i Vampirce też) dzięki dobrej Robocie pana Vincenta Rivierea Thanks . W pewnym sensie może być to jakaś alternatywa Firebee dla mniej hardkorowych Atarowców...

PS: Chodzi lepiej niż AROS68k


Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 21:47:50 przez pisklak
[#23] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@pisklak, post #22

Spatchowałem i jest ok

dzięki OK
[#24] Re: Jaki system na Vampire V2 do A600

@waldiamiga, post #20

Opcja dla masochistów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem