kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#781] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #779

Kup 741mp i styka
[#782] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #779

chcesz dobry obraz bez scandobulera to NEC 1550M / ME
przy dobrej konfiguracji obraz rewelacja , porownywalny z Compserv Scandoubler
te co ty wymieniles to jeden wielki szajs migajacy obraz i bez ostrosci poprostu porażka mi gały od takiego czegos siadaja
[#783] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Blendor, post #782

No tylko nigdzie tego cudu technologicznego nie ma na aukcjach a jak się pojawi to z pewnoscia bedzie drogi jak cholera.....Dlatego preferuje jednak tańsze rozwiązanie....Na moim tv Samsung 42 cale led obraz co prawda był pikseloza ale bardzo wyraźny bez migotania ani żadnych przekłamań więc na takim małym powinno być lepiej zwłaszcza że to 17 cali tylko i nie będe nosem jeździł po matrycy tylko jakies 60-70cm ode mnie bedzie stał monitor...Bo amiga będzie stała na jednym biurku gdzie aktualnie mam PC tylko po drugiej stronie.
[#784] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Blendor, post #782

Do innych retro tego nie uzyjesz. W dodatku wymaga adaptera.
A z ciekawosci ten nec obrazu w grach nie obcina?
[#785] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #784

w niektorych ciut obcina ale jest to minimalne zjawisko , mnie nie wkurza a jestem wyczulony na jakosc obrazu i tym podobnych pierdół, na GBSa nie moglem dosłownie patrzec , tymbardziej ze w kazdej innej Amidze mam Scandoubler z stajni icomp , i niemieckie Compserv , Arxon a te zbudowane są naprawde na wysokiej jakosci podezespołach , z Compserv/Arxon obraz w Amidze 4000 to żyleta , Nec w grach sporo nie odbiega czyli jest naprawde dobrze
[#786] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #784

No właśnie to kolejny powód...Te monitorki chociaż maja wszystkie najpopularniejsze wejścia wideo i mozna do jednego monitora 3 konsole/komputerki podłaczyć przez scart Svideo czy component...no i cena atrakcyjna...Oczywiscie nie na allegro bo tam jak się pojawiajatakie monitory to automatycznie są niby dedykowane Amidze dzięki czemu sprzedają je po 300-400PLN a po za alledrogo znalazłem nawet 711mp za 50PLN a 741mp za 70 plus wysyłka.
[#787] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #786

No przeciez pisze, ja mam 710mp nawet 2szt i mi starczy.
A do A4000 mam NEC 71vm i tez mi na teraz wystarczy.
Adapter z buforem zrobilem sobie sam . Schemat ma Jenot :)
[#788] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #787

Ciekawa aukcja, box bez zawartości z podpisem Petro.
40 euro.


[#789] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #788

Panowie, mam pytanie do bardziej doświadczonych - miesięczniki typu "Amiga Magazyn", "Kebab", "Amigowiec" to powinienem na Allegro dać w dziale Stare komputery/Amiga/Literatura, czy Książki i komiksy/Czasopisma/Internet, komputery?
[#790] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@H4lik, post #789

Chłopie, do pieca wrzuć jak sam nie potrafisz określić gdzie amigowe i commodorowskie retro czasopisma wrzucić, które od stuleci nie są wydawane

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 22:57:31 przez Tom Rain
[#791] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #787

No wiem dlatego przyznałem Ci rację dopisując kolejna zaletę
Czytałem tutaj na forum był temat a nawet 2 bodajze i były porównania tych monitorków LG i Samsunga i kilka osob bardziej polecało LG za cyfrową redukcje szumów i drgan obrazu....Z drugiej strony mam telewizor i monitor oraz telefon Samsunga i nigdy nie narzekałem na jakośc obrazu i wiem że Samsung jest jednym z 2ch producentów który robi matryce także w ich produktach wszyskto jest własnoscia samsunga z kolei LG jak i inne produkty wykorzystują komponenty roznych producentów pod swoim brandem.

LG

Ten LG bardzo ładny jest chociaż Samsung 741MP też całkiem fajnie wyglada i teraz nie wiem który z tych 2ch bo oba sa w tej samej cenie
[#792] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tom Rain, post #790

OK
[#793] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@H4lik, post #789

ja chetnie odkupie kebaby OK
[#794] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@selur, post #793

Super zestawik A500

Bardzo fajny zestawik A500 i w niezłej cenie.Gdybym miał kupować a500 to wziąłbym od razu.
[#795] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #794

dzisiaj 03:13

niektórzy maja hopla na punkcie tego watku
[#796] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AmigaPL, post #795

No co chcesz, fajny zestawik
[#797] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #794

Faktycznie,
Gdybym szukał 500 na powrót po latach to całkiem, całkiem. Że tak powiem - brałby
[#798] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #756

Fajne karty, ale niektóre droższe od mojej wyrwanej Amigi 1200 za około 400zł:)

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 09:59:31 przez AD99
[#799] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #794

Ten sprzedający kupił ode mnie magnetowid SVHS nie dawno
[#800] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#801] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AmigaPL, post #795

Nie hopla tylko jako producent muzyczny dość często zarywam noce na produkcje czy aranzacje utworów...Może się wydawać że to przyjemna i leciutka robota bo robisz to co lubisz i Ci jeszcze za to płacą jednak wcale tak rózowo nie jest trzeb być dostępnym 24 na dobe praktycznie bo zawsze znajdzie się ktoś kto na ostatnią chwilę sobie przypomni że miałem mu zaaranżowac numer lub wysłać ślady do masteringu...Dlatego w przerwie gdy się renderują ślady przeglądam sobie aukcje z amigami i gdy znajduje cos ciekawego wrzucam tutaj.....ot i cała historyja :D

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 12:47:08 przez FeRu
[#802] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#803] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #801

Nie przejmuj się wypowiedziami AmigaPL, nie tłumacz się. Tak trzymajOK
[#804] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#805] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tom Rain, post #790

Chłopie, do pieca wrzuć jak sam nie potrafisz określić gdzie amigowe i commodorowskie retro czasopisma wrzucić, które od stuleci nie są wydawane

Ale ja prosiłem o odpowiedź doświadczonych Allegrowiczów, a nie specjalistów od pieców.
[#806] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@H4lik, post #805

Do Stare komputery/Amiga/Literatura
[#807] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#808] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#809] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#810] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem