kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#1141] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@fotoman, post #1140

[#1142] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1126

Dwukrotnie wyższej ceny nie skomentuję.


Ale skoro już skomentowałeś, to podeślij proszę link gdzie można taką obudowę kupić od ręki (najlepiej z wysyłką do Polski) w cenie dwu krotnie niższej.
[#1143] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@flops, post #1142

A czy cokolwiek z retro można kupić od ręki? Są sklepy retro?
Proszę, dajmy spokój, szkoda pisania.
[#1144] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1143

RetroAmi, EFuzine, IC Shop wymieniać dalej. A i zapomniał bym JanuszShop ALLEGRO.
[#1145] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #1144

Czyli jak nie można kupić obudowy od ręki, to można na niej zarobić - ot takie nie pisane prawo?
Jeżeli ktoś ryzykuje zakup niesprawdzonej karty turbo do A1200 i sprzedaje z zyskiem, to też wszystko jest super, ma prawo zarobić bo ryzykował?
Lecz jak firma skupuje niesprawdzone sprzęty, często je naprawią, doprowadza do dobrego stanu wizualnego, daje gwarancję, wystawiają paragony to... handlarzyna i ździerca, który zdziera z ludzi kasę?
Hipokryzja Panowie.

Teraz odnośnie sklepów. Czy to sklepy z retro sprzętem, czy też sklepy oferujące towar dla komputerów retro - to znacząca różnica.
EFuzine - oferują używane A500 i czym się różnią od handlarza na Allegro?
Przecież też handlują, też wystawiają paragony, też skupują używane, też je doprowadzają do stanu dobrego, też je naprawiają.
A teraz JnuszShop Allegro, czym on się różni od kogoś kto sprzedaje rzeczy dopiero co kupione, za wyższą cenę? Tym, że jest na Allegro i nie ma go na PPA? A może to kolejne niepisane prawo: co wolno "ppaowiczom", nie wolno nikomu innemu?

Pytania retoryczne PanowieOK
[#1146] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1145

Pytałeś o Retro Sklepy i takie są . Całą Historię dopisałeś sobie Sam. Czyli uderzmy w stół a szklanki spadną.

Po za tym to nowa obudowa do Amigi to nie jest Retro? Do tego kiedyś na głównej był info o Sklepie Retro. I eFuzine jest sklepem ze sprzętem Retro. Ceny mają trochę inne. Niż w JanuszShopie.

A rozumie że RetroAmi się nie liczy bo nowy sprzęt to nie retro to ciekawe.

Po za tym to nie są Janusze tylko JaMuszeToKupić.

Hipokryzja to jest właśnie to co napisałeś.


Tutaj Sklep o którym pisałem.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 22:25:54 przez TechNineWonder
[#1147] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #1146

Ja piszę hipokryzję? Coś naprawdę ciekawego. Opisując sytuacje wzięte z postów, ja piszę hipokryzję. To naprawdę coś ciekawego.OK
Flops chciał rozwinięcia odnośnie sprzedaży z zyskiem, więc ją rozwinąłem i nagle się okazuje, że można sprzedawać z zyskiem i nie jest to nic złego, a piętnowanie na każdym kroku handlarzy jest czymś normalnym - to jest hipokryzja.
WIKI: "Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów:

oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi"

Czy ja pisząc w poście byłem hipokrytą?
Miłego wieczoru
[#1148] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1126

Zbiórka miała miejsce w październiku 2015 i nie wiadomo było czy projekt w ogóle wypali.
Jak widać opłacało się zaryzykować, a ten kto się wtedy bał (lub szkoda mu było zamrozić 250zł na 17 miesięcy) niech teraz płacze i buli

Tak poza tym, to dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują. Pasjonowanie się pieniędzmi jest domeną kupców i burżuazji

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 22:36:20 przez tbone
[#1149] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1148

niech teraz płacze i buli

To handlarz nie ryzykuje kupując A500 za 100zł w opłakanym stanie, która jest niesprawdzona?
Doprowadza ją do dobrego stanu, często wydaje na naprawy, wystawia za 200-250zł, daje gwarancję, paragon to ma też napisać - niech kupujący płacą i płaczą?
Jak on ryzykuje, że kupi totalny złom to byście jeszcze napisali - dobrze mu tak, bo chciał zarobić na biednych.
Krótkowzroczność i hipokryzja - ot nic innego.
Przecież piętnowaliście takie zachowanie forumowicza Lekarz_med, który w taki sposób traktował innych a teraz sam tak piszesz?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 22:38:15 przez Canga
[#1150] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1147

Ale co mnie obchodzi obudowa Flopsa, piszesz że nie ma sklepów z Retro gdy jednak się okazuje że są. To zaczynasz coś pisać o jakiś Januszach. Wściekły I to nie jest hipokryzja. Wszystko zwalać na biednych Januszy. No jak tak można.

Po za tym co innego kupić sprzedać.

A co innego znaleźć pod drzewem wystawić cena zostaje podbita przez znajomych do granic możliwości może jakiś desperat się natnie. Jak się nie natnie to wystawić jeszcze raz. Albo nie sprzeda się to wystawiamy drożej z wyraźnym fochem w opisie. ok, racja
[#1151] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1147

Zostałem wywołany do tablicy i jedynie z tego powodu piszę w tym wątku. W dodatku podano, że obudowę kupiłem za ponad połowę ceny (lub też w domyśle można kupić za połowę), więc poprosiłem o dowód, bo obudowa wraz z prowizjami, wysyłkami na pewno nie kosztowała połowy ceny... Nie żebym się tłumaczył (bo to moja obudowa i nikomu do tego co i za ile kupiłem, nikomu też pistoletu do głowy nie przystawiam, żeby ów obudowę kupił), ale jak już piszemy o czymś lub o kimś, to postarajmy się sprawdzić najpierw wszystko, zanim wydamy osąd. I to na tyle z mojej strony.
[#1152] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1148

Tak poza tym, to dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują.


W pewnym stopniu, słowo „dżentelmen” oznaczało mężczyznę, który nie musiał pracować (wikipedia).

A jak już musiał to o wynagrodzenie nie pytał, bo dżentelmeni...

To powiedzenie jest tak głupie że szkoda słów.
[#1153] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #1150

To przeczytaj co napisałem wcześniej, a później się doszukuj.
Pisząc i porównując sprzedających z PPA z zyskiem do handlarzy, to porównanie a nie hipokryzja, chyba nie rozumiesz co piszę.
Wielu co handluje wystawia w kup teraz, masz jakieś wypaczone wizje na temat handlarzy na Allegro. Wrzucasz wszystko do jednego wora i w dodatku wypisujesz jakieś chore historie dodając to, że piszę hipokryzję.
Tak i wszystkie Amigi leżą pod drzewami, aż się proszą by je zabrać.
[#1154] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1145

... A teraz JnuszShop Allegro,...


Poszukaj na PPA wątków kto to jest "Janusz". A będziesz wiedział dlaczego tak negatywnie ludzie o "nim" piszą. Dla ułatwienia dodam - paragrafy, policja, oszustwo etc..
[#1155] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1153

Sam zacząłeś pisać o jakiś Januszach.

Ja wymieniłem tylko trzy sklepy i popularny serwis Aukcyjny. Gdzie Ty na to jakiś elaborat. I cytaty z wiki.

Jakie wizje. Jakie kup teraz jakie Historie. Ale kto zaczął pisać o jakiś serwisach ryzyku, podatkach? Co?

Po za tym nie każdy Janusz jest Januszem. Ktoś może mieć tak na imię

A hipokryzja to nie jest to co piszesz tylko w jaki sposób.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 22:59:04 przez TechNineWonder
[#1156] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #1154

Jak na razie określenia "Janusz" lub "Janusz Biznesu", ewentualnie "JanuszShop" czytam odnośnie handlarzy.
[#1157] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #1155

A hipokryzja to nie jest to co piszesz tylko w jaki sposób.


Coś nowego, zmień w wiki, bo się chyba myli
[#1158] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1157

Chyba nie.

Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością
[#1159] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1149

Nie mylisz mnie z kimś innym? Możesz mi wskazać post, w którym piętnuję kogoś za wystawianie drogo, czegoś co kupił taniej? Nie przypominam sobie takiej sytuacji. Skoro już wywołujesz wilka z lasu (sprawa lekarz_med), to bana dostał kiedy dopiero co się zapisałem na forum. Co prawda, błem niedawno aktywny w temacie dot. _arti'ego, ale aktywowałem się tylko z tego względu, że lekarz_med naginał fakty pod swoje tezy, a nie lubię gdy ktoś próbuje robić kurtyzanę z logiki.

A widzisz, wychodzi na to, że jestem opisanym przez Ciebie handlarzem. Na początku grudnia ubiegłego roku kupiłem Amigę 500 za 110 zł i sprzedałem za 250 zł! To nawet nie jest dwukrotność, to więcej! Jestem prawdziwym czesaczem frajerów. Oczywiście gdy tylko wrzuciłem ogłoszenie na FB pierwsze komentarze to było: "drogo/żadna okazja, itp.". Oczywiście każdy widział tylko cenę finalną, ale nie widział:
1. Kupienia samej jednostki A500 jako "nie mam jak sprawdzić" za 110zł + 30 zł wysyłka (kurierem K-EX, który wiózł paczkę osrany tydzień czasu).
2. Doprowadzeniu komputera do czystości.
3. Dokupienia zasilacza, myszki.
4. Dorobienia kabla rgb-euro.
5. Wlutowania w płytę 512kB pamięci.
6. Darmowej wysyłki kurierem do nabywcy.
Po wystawieniu na Allegro komputer poszedł w 5 minut z pocałowaniem ręki.
Więc proszę mi nie zarzucać, że kogoś piętnuję. Znam dobrze ten kawałek chleba. Wracając do ogłoszenia flopsa (lub kogokolwiek) - jego towar, jego kasa, jego sprawa.
[#1160] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #1158

Ale się zrobiło łajno...

Naprawdę. Siedzę na tym forum już ponad 10 lat i wcześniej nie było czegoś takiego jak teraz.
[#1161] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #1158

Cytuj całość a nie wyciągaj z kontekstu. Niespójność w wypowiedzi na temat handlarzy z ppa a handlarzy z Allegro?
Jeszcze raz napiszę - to porównanie. Gdzie masz tutaj jakąś niespójność.
Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych.
[#1162] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1161

Cała zabawa polega na tym aby wyrywać z kontekstu.

A czy cokolwiek z retro można kupić od ręki? Są sklepy retro?
Proszę, dajmy spokój, szkoda pisania.


A to
Proszę, dajmy spokój, szkoda pisania
to co to jest. Gdy ewidentnie takie sklepy występują.

I nikt oprócz Ciebie nie porównywał osób sprzedających na Allegro z osobami sprzedającymi na PPA.

Tylko czytając JanuszShop wyskoczyłeś z jakimś elaboratem.
[#1163] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1159

tbone chyba źle odczytałeś o czym piszę. Piszę dokładnie o tym czego ludzie nie widzą a piętnują innych w tym handlarzy na tym forum (nie było to bezpośrednio do Ciebie, gdyż nawet nie wiedziałem, że cokolwiek sprzedawałeś).
Problemem jest to, że nikt nie widzi jaką pracę niekiedy trzeba włożyć by coś co było istnym śmieciem, za który zapłaciło się konkretną kasę a ocenia, że ile to zarobił na sprzęcie. Ten problem jest tutaj i nie piszę o tym dokładnie podając kto (to ogólny problem tego forum - awersja do handlarzy).
Daleki jestem od sądów nad Twoim sprzętem, co kupiłeś i za ile sprzedałeś.
Stąd było inne zapytanie; skoro na tym forum handlarze na Allegro i handlarze retro sprzętem, są tak bardzo źli, to czym się oni różnią od osób z PPA, którzy również zarabiają na sprzęcie (tutaj wymieniłem kartę turbo, obudowę).
To było pytanie nie dla konkretnej osoby, a ogólne pytanie: czy cichy handel forumowiczów jest przyjęty a oficjalny handel na Allegro jest potępiony?
Podejrzewam, że Lekarz_med to samo pytanie chciał zadać, tyle że trochę poleciał po bandzie. Chciał się dowiedzieć o "ciche przyzwolenie" - ot taka hipokryzja.

Nie mam nic przeciw handlowaniu - życz a będzie Ci życzone.

@TechNineWonder chyba nadal nie rozumiesz o co mi chodzi, tłumaczyć dalej nie będę, bo nie czytasz dokładnie co piszę, wciskasz cytaty wyrwane z kontekstu, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.OK

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 23:31:16 przez Canga
[#1164] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1163

Jak zwykle g...oburza o nic :) Szkoda się denerwoać i ciagnąc dalej ten syf bo to nie jest wątek na tego typu problemy...Co zrobić większość z polaków cierpi na hipokryzję i niestety mało kto jest tego świadomy.

Wracajac do tematu Zamiana a1200

Bardzo fajny zestawik,takze jeśli ktoś posiada jakąś Atarynke i szuka A1200 to śmiało może się wymienić.

A tu z kolei ktoś wycenił pendrive 16GB,Goteka i karte CF z Wb na około 1k PLN....

A1200 z mega drogim osprzętem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 01:00:10 przez FeRu
[#1165] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1159

naginał fakty pod swoje tezy

Ta, jasne.
Przedstawić ludziom wszystko czarno na białym z linkami do źródeł a i tak dalej nie potrafią ogarnąć i zrozumieć.
Jako żywo ilustracja do powiedzenia o "rzucaniu pereł przed wieprze".

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 02:35:52 przez lekarz_med
[#1166] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@lekarz_med, post #1165

Heh, prosiłem w innym temacie byś mi sprzedał 1000 euro po kursie ~3.72 zł za euro, bo taki musiał być kurs zakupu, by wypisywane tezy o 100% zarobku były prawdziwe. Takie są fakty o perłach rzucanych pod nasze racice

A nic już nie będę chrumkał w tego typu kwestiach...

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 07:22:14 przez tbone
[#1167] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1166

Można gdzieś kupić płytki lub całe rozszerzenie takiej pamięci
[#1168] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #1145

A skąd wiesz, że go/ich nie ma na forum.
[#1169] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #1168

Cześć wszystkim, licytuje A1200 z turbo Blizzards 1230 (68030 68882 CPU i FPU), 16MB . W razie czego jesli wygram to chętnie odsprzedam owe turbo. Chętnych z ofertą zapraszam na PRIV. Nie piszę tutaj po to żeby coś sprzedać swojego tylko po to, ze wspólnie możemy wygrać aucie, ja biorę amigę a ty turbo. Wiec proszę bez nerwów.
[#1170] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #1169

Mam też do kupna Blizzard 1230iv 50 mhz scsi 128mb + 16mb fast ram . Jak ktoś chętny to mogę ogarnąć. Oferty priv
Tutaj cena bez licytacji kosmiczna 390euro. Ale na licytacji za tyle nie pójdzie. Wiec można próbować taniej wyrwać.

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 21:30:34 przez magnatt
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem