kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#1291] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #1290

Takie coś załatwiał interfejs w obudowie klawiatury micronika. Klawiatura od A1200 włożona w to coś mogła być podpięta do PC i działała.
[#1292] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jarob, post #1291

trup Uważajcie na Romka... Sprawdziłem dzisiaj wszystkie Amigi z oferty i tylko A500 wyświetliła obraz na TV. Raz- wsadziłem dyskietkę z WB1.3.3 wywaliło GURU i koniec. Zero obrazu po ponownym uruchomieniu. Jedynie dioda POWER mrugała. W A600 dioda POWER mruga na ekranie cykliczne zakłócenia, zero śladów normalnego obrazu. Ogólnie szrot pozklejany z kilku.

Jeszcze na drogę wyszedł z Amigą i czekał na mój przyjazd- że niby wezmę, złapię i uradowany pojadę- Mirosław sprzedaży złomu elektronicznego... Wysoce niezadowolony z konieczności sprawdzenia sprzętu.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 20:20:01 przez kubaslonka
[#1293] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1292

Ale o co chodzi? 140 za a600 w stanie nieznanym to dobra cena. Nawet dala samej plyty i klawiatury zakup sie oplaci.
[#1294] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1292

Same ogłoszenie wygląda baaaaarrrrrrdzo podejrzanie. Napisał że świeci dioda - a niby brak zasilacza, myszki... i niby rzekomo przeleżało długo w szafie... niezły kit, ale glupich nie sieją...
Kolega szuka frajera na totalny złom tymbardziej że na 2-gim zdjęciu ewidentnie widać że była Amiga modyfikowana. I ten tekst "brak możliwości sprawdzenia"... ewidentny wabik na jelenia.
[#1295] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@PWS, post #1294

Ok ale ja dalej twierdze ze jak nawet trup to za 140 sie oplaca. Proponuje nie marudzic tylko brac.
[#1296] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #1295

jak A600 trup za 140 PLN to okazja to ile kosztuje(powinna kosztować) działająca?
[#1297] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #1296

Jacek ma rację, powiedzmy, że dostaniemy za to obudowę, klawiaturę, kickstarty z przełącznikiem, a reszta to gratis. W najgorszym wypadku wybielanie i mamy skorupę do RPi z Keyrah.
[#1298] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #1296

No nie wiem, nie wiem. Za śnieżnobiałą A600 bez zasilacza i mychy zapłaciłem w 2013 120zł na licytacji. Amiga po umyciu (a już na zdjęciach aukcji była biała) zabijała swoją bielą najbielszą koszulę Hajzera ze znanej reklamy. Ile może być teraz warta, jak takie trupy, przechodzone, poklejone i składane z wielu kosztują taką kasę?
[#1299] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #1296

To ile kosztuje a ile powinna kosztować to zupełnie 2 różne kwestie....Wg mnie jak i wielu innych działąjąca amiga 600 powinna kosztować maks 200PLN w bardzo ładnym stanie z pudełkiem i pełnym osprzętem (dlatego ze się łatwo robudowuje i jest kompaktowa), gdzie a500 warta jest około stówy przez to ze to wyjątkowo popularny model takze nie jest to cenne znalezisko a A1200 maks 400PLN...Czyli jak było jeszcze z 6-7 lat temu....
Obecnie ceny mamy jakie mamy, każdy je widzi i szkoda się rozwodzić dalej nad tym tematem.

W środę kupiłem (w czwartek wysłał) od tego pana drugą a600 za 100PLN plus 30 wysyłka A600 takze nawet jeśli to szrot to nie załuje zakupu,prawdopodobnie recap wystarczy by ja reanimować a jeśli nie to taniej będzie dorwać płyte główną. W ostateczności sprzedaż na części także zupełnie zwróci zakup zwłaszcza po wybieleniu całości.
W poniedziałek amiga dotrze takze zobaczymy co się kupiło.


EDIT: Tutaj pokazała się zadbana A600 i mimo że jeszcze 13 dni do końca to już cena ponad 500PLN A600 zadbana
Ciekawe czy dobije do tysiaka.....No cóż widać jest popyt na dobrze zachowany karton :D



Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 22:42:33 przez FeRu
[#1300] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #1295

Ktoś z forum wziął wszystko hurtem
[#1301] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #1299

*

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 00:17:55 przez Chador
[#1302] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #1299

.....No cóż widać jest popyt na dobrze zachowany karton :D


Dobrze zachowany karton świadczy o dobrym dbaniu o sprzęt. Skoro karton jest w dobrym(lub lepszym) stanie to i Amiga jest zapewne w perfekcyjnym stanie. Świadczy to o pedantyzmie właściciela. Skoro zwracał uwagę na "głupie pudła i styropiany" to jak dbał o Amigę? Przynajmniej można być pewnym, że Amiga nie jedzie fajkami jak z "wędzarni".
[#1303] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #1302

a jaką masz gwarancję, że karton należy do Amigi, z którą jest sprzedawany?
[#1304] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #1302

Możliwe, nie przeczę temu często jednak można spotkać dobrze zachowany karton bo lezał na strychu czy gdzieś w głebi szafy kilkanascie lat nieruszany.
Sam w swojej amidze 600 która kupiłem rok temu (i sprzedałem 2 miesiące temu) też miałem bardzo ładnie zachowany karton z jednym pęknięciem sklejonym taśmą.
Przeleżało to rok za fotelem w pokoju,a u poprzedniego właściciela na poddaszu pod innymi pudłami.
Z resztą na tej aukcji typ wyraźnie pisze że nie jest to karton z tej amigi,także trudno powiedzieć czy faktycznie amiga jest taka jak pisze.
Nie chcę od razu wyzywać nikogo od kłamców jednak po ostatnich przejściach do wszystkiego podchodzę sceptycznie.

Cytat z aukcji:
Karton nie jest od tej Amigi ale takiego zestawu żal sprzedawać bez pudełka.
Ogólnie cały zestaw wygląda jak nowy!


Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 00:47:07 przez FeRu
[#1305] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #1304

W środę kupiłem (w czwartek wysłał)

W poniedziałek amiga dotrze

Nie chcę od razu wyzywać nikogo od kłamców jednak po ostatnich przejściach do wszystkiego podchodzę sceptycznie.


Czy tylko ja zauważyłem tu pewien paradoks?
Skąd ta pewność, że w ogóle wysłał i że przyjdzie skoro do wszystkiego podchodzisz sceptycznie?

chyba, że już kupowałeś od niego, bo coś wspomniałeś, że drugą a600 teraz kupiłeś. Jak było z tą pierwszą?
[#1306] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@zmiennik, post #1305

1.Mam taka pewność ze dostałem skan z kwitu nadania z poczty opcją paczka 24 z piecżatkami i nr nadania gdzie wszystko się zgadza.

2.Amigę kupiłem od niego po raz pierwszy i jestem ciekaw czy faktycznie trup czy działa.

3.Miałem wcześniej a600 która kupiłem od zupełnie innego faceta i miałem ja rok czasu,jednak sprzedałem 2 miesiace temu, bo zbierałem pieniądze na turbo do a1200 a ostatecznie kupiłem zestaw a1200 z blizkiem 1230IV i monitorem phillips i masą osprzetu,która to okazała się być Amigą Czesława aka Mr Larmera.

4.Sceptycznie podchodzę do aukcji po wydarzeniach z A1200 która wyleciała przez okno i potem nagle w całości zmaterializowała się na allegro (a właściciel 3m osobom mówił że jestem wariatem i na kilku innych forach na kilkunastu kontach opowiadam tą samą historię i ze mi proponował inną amige za flaszke w zastępstwie, ale przez dume się nie zgodziłem i jeszcze kilkaa innych ciekawych historii o których moge opowiedzieć przez PW)

Gdzie tu paradoks? Czytajmy ze zrozumieniem,nie w pośpiechu bo to powoduje tylko takie a nie inne nieporozumienia. Może i piszę zawile czy mało czytelnie jednak mozna to "zatrybić" bez ukrytych znaczeń czy podtekstów.
Nigdzie nie wspomniałem że u tego gościa już coś kupowałem,chyba że źle widzę albo mam zaniki pamięci krótkotrwałej, to wskaz mi ten fragment OK
Takze faktycznie kolega ma dość specyficzny punkt widzenia....ale ponoć punkt widzenai zależy od punktu siedzenia......
Zdrówko.
[#1307] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1300

I niech mu służy... Myślałem nad tym chwilę ale złomu nie potrzebuję a nie wiadomo co w środku siedzi. Kolejne coś-cokolwiek w domu i mnie nie ma... Niby kickstarty są ale nie wiadomo- skąd on wie? Obudowa skręcana wkrętami z PC (łeb 6-cio kątny i nacięcie na krzyżak), w dole zbyt długie bo wybrzuszyły plastik. W a500 z pamięcią bateria wylana. Cała reszta ma skorodowane ekrany. Ogólnie szrot. Za 460+wysyłka. Może na części się zwróci. FDD w A600 nie opada i ma problem z wypluwaniem. W A500 raz zmieliła i klapa.
[#1308] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #1307

szczerze to na kilka kupionych Amig 600 w tragicznym stanie (jedna nawet byla trzymana w jakims piecu, grillu, bo pelno popiolu w srodku) zadna nie byla nie do odratowania. Kwestia wylacznie nastawienia, czy mamy duzo czasu i checi, ktorych wymaga taki 'projekt'.
[#1309] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@charliefrown, post #1308

Masz rację. Ja mam dwójkę i trzecie w drodze także czasu coraz mniej...
[#1310] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Amiga 1200 za 100zł już trzecia jego aukcja z amiga za 100zł, jedną kupiłem zobaczymy co przyjdzie czy to jakieś oszustwo czy co...
[#1311] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vegeto, post #1310

To jest w zasadzie sama obudowa z klawiaturą. Widać, że nie ma panelu z diodami, a i brak śrub mocujących płytę główną do obudowy od spodu (powinna być co najmniej jedna). W widoku "od spodu" powinno być widać zarysy gniazd, a widać jedynie otwory na śruby mocujące stacje dyskietek. Obudowa wygląda na niezły stan, aczkolwiek jak jest z zatrzaskami - oczywiście nie wiadomo. No i stacja w stanie nieznanym.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 22:42:12 przez perinoid
[#1312] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@perinoid, post #1311

dzwonilem do niego i mowil ze plyta glowna jest w srodku
[#1313] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vegeto, post #1312

No to ktoś kupił
[#1314] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@perinoid, post #1313

ja kupiłem jedną, wystawił jeszcze 3 takie same aukcje z tymi samymi zdjęciami, nawet jesli to tylko obudowa z klawiatura to i tak cena atrakcyjna

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 22:45:06 przez Vegeto
[#1315] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vegeto, post #1314

Też kupiłem, zobaczymy co będzie ...
[#1316] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vegeto, post #1314

Niestety jest tylko ta jedna aukcja. A wlasnie szukam A1200 w rozsadnej cenie do nowej obudowy :(
[#1317] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@SuperBuster, post #1316

I 4ta... link
[#1318] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1317

Beznadziejny tytuł ogłoszenia, może przez to jeszcze wisi ?

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-monitor-comodor-z-grami-CID99-IDl2vR8.html#27a80ac985
[#1319] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@SuperBuster, post #1316

wszystkie aukcje się już zakończyły, jedną wystawił sprzedała się i wystawił następną i tak kilka razy... Nie martw się być może to jakaś ściema i wyrzuciliśmy pieniądze w błoto, być może dostaniemy worek kartofli albo nic xD Strasznie podejrzane...
[#1320] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #1317

Ktoś tu w bambuko leci, bo nie da się kupić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem