[#1] Goła Amiga - Dyskietki
Witam
Jestem nowy na tym forum więc się przywitam

Zostałem ostatnio posiadaczem Amigi 600 - niestety nie mam żadnego softu

Dlatego szukam Amigowca który chętny by był nagrać kilka dyskietek, najlepiej ktoś z okolic Nowego Sącza, Gorlic, Grybowa itp (chętnie podjadę). Proszę o info pod postem albo na priv.
[#2] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #1

Często bywam w Gorlicach (nawet wczoraj byłem), chociaż w Tym miesiącu już pewnie nie będę.
Jak nikogo nie znajdziesz do lutego to daj znać co Ci nagrać, podrzucę i odbierzesz sobie w Gorlicach.

A jak odległości nie straszne to zapraszam do Rzeszowa :)
[#3] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@Tomuś, post #2

@Tomuś nikt prócz ciebie się nie zgłosił także będziemy w kontakcie :)
[#4] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #1

Nie przepadam za "ami-handlarzami", ale wiem, że na popularnym serwisie olx są "koledzy" (łatwo ich znajdziesz), którzy za kilka złotych nagrają Ci praktycznie każdą grę na Amigę. Być może w Twoim wypadku będzie to najszybsze i najwygodniejsze wyjście. Nie mniej nie ręczę za nich, gdyż nigdy nie korzystałem z ich usług.
[#5] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #1

Zainwestuj w Goteka. Dyskietki to zuo!
[#6] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #1

Sprawdź jaki kickstart masz - jak 37.300 wzwyż, to możesz bootować z dysku twardego - ten sobie możesz przygotować na pececie. Dołóż konwerter IDE-SD i będzie Ci jeszcze łatwiej przenosić dane między Ami a pecetem. No i ADFy sobie będziesz nagrywał na dyskietki z poziomu Amigi.
[#7] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@teh_KaiN, post #6

A no przecież tak dysk można podpiąć ha ha zapomniałem
ROM mam nawet 37.350

Taka przejściówka + taśma będzie???

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-sd-sdhc-do-ide-44-pin-i5072612530.html
[#8] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #7

Witam, nie chcę zakładać dla szybkiej czyjejś odpowiedzi nowego wątku, dlatego zapytam tutaj, jak odinstalowuje się zainstalowane gry z dysku, klika się raz na dany plik(szufladkę) i w górnym pasku wybiera sie opcję DELETE? czy w jakiś inny sposób, dodatkowo zapytam, zainstalowałęm nie w pełni grę (cannon foder) i przy 3 dyskietce przerwalem instalację(nieczytelna dyskietka) i w danym folderze została utworzona szufladka BLUE... a w niej rozne śmieci dotyczące danej gry, rownież wystarczy zaznaczyć i kliknąć DELETE? czy jakies pliki instalacyjne ukrywają się gdzies w systemie WB poza wybranym przez nas miejscu.
[#9] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@magnatt, post #8

Tak
[#10] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #7

Ta konkretna wersja adaptera nie ma wyrzutnika w gnieździe SD. Mnie to doprowadzało do szału. ;) Z kolei ta z wyrzutnikiem ma przypadłość ciągłego świecenia LEDem dysku - jak się nie boisz lutowania, to fix sprowadza się do jednego tranzystora, a jak się boisz to Krashan sprzedaje kątówkę, która to naprawia.

W tej co podałeś nie pamiętam jak było z LEDem. Fajnie by było jak by ktoś potwierdził. Oba dostępne warianty działają bez zarzutu, prędkość raczej taka sama.
[#11] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@teh_KaiN, post #10

A więc kupiłem ten adapter + taśma.

Teraz problemem jest wgranie systemu na kartę.

Kieruje się tym artykułem:

http://valwit.net/uaehd.html

Ale podczas formatowania dostaję taki błąd: "Format failure - not a valid DOS disk"

Korzystam z karty SD 16GB Kingston (z tego co się dowiedziałem należny najpierw usunąć partycję z tej karty).

Ludzie pomocy!!!
[#12] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@_arti, post #5

Zainwestuj w Goteka. Dyskietki to zuo!


Ja się pytam kto mu dał prawo do moderowania tego forum?!?!?!? Zbanować go!!!!
[#13] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #11

Uruchamiasz emulator jako administrator? Z jakiego korzystasz systemu?

W jaki sposób podpinasz kartę do PC, RDB się wgrało , partycja jest tylko nie chce jej sformatować?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 18:53:22 przez TechNineWonder
[#14] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@TechNineWonder, post #13

A właśnie WinUAE uruchomiłem normalnie. System to Windows 7 x64.

Kartę wkładam do czytnika kart (czytnik lepszej jakości - nie kosztował 2 zł szeroki uśmiech ) a czytnik do portu USB z tyłu komputera. Zrobiłem partycję w HDToolBox'ie (2 GB). Rozumiem że RDB to taki Amigowy odpowiednik MBR w PC? A w którym momencie powinienem go wgrać. Tak partycja jest ale podczas formatowania leci leci i jak jest inicjowanie to wyskakuje ten błąd.

Tak RDB jest : https://snag.gy/bPNGVU.jpg

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 19:15:42 przez BigZ25
[#15] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #14

Właśnie tego nie ma w tym how-to



Powinieneś kliknąć w change drive type > delete old > red new.

Uruchom UAE jako Admin.

Ale co wgrywałeś je sam czy nie dałeś od razu partycjonowanie? Może daj pierwsze.

change drive type > delete old > red new. później załóż partycje i nie 2gb bo tyle raczej nie za działa w FFS. Ja bym dał 200 mega jak chcesz to daj sobie 500 i na koniec szybki format.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 19:22:52 przez TechNineWonder
[#16] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@TechNineWonder, post #15

Partycja może mieć do 2 GB, ważne aby nie przekroczyć limitu 4 GB dla wszystkich partycji na dysku.
[#17] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@teh_KaiN, post #10

Ta konkretna wersja adaptera nie ma wyrzutnika w gnieździe SD. Mnie to doprowadzało do szału. ;) Z kolei ta z wyrzutnikiem ma przypadłość ciągłego świecenia LEDem dysku - jak się nie boisz lutowania, to fix sprowadza się do jednego tranzystora, a jak się boisz to Krashan sprzedaje kątówkę, która to naprawia.
Hmm? Kupiłem dokładnie ten sam model u tego samego sprzedającego i chyba nawet w tej samej aukcji... I ma wyrzutnik karty, oraz ma problem z LED. Patrząc po eBayu widzę, że ten model wyparł zupełnie wcześniejszy, który poznawało się po dwóch układach scalonych zamiast jednego. Ten wcześniejszy był 3 razy droższy, ale nie miał problemu z LED, nie wiem czy był wyrzutnik.

Jest też możliwe, że producent montuje gniazda SD jak mu akurat z magazynu schodzą, z wyrzutnikiem, albo bez...
[#18] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@TechNineWonder, post #15

Udało się system zainstalowany

Teraz niech mi ktoś powie jak wrzucić na ten dysk .ADF'y i program do nagrywania ich na dyskietki??? Bo totalnie nie wiem jak się "dobrać" do tego dysku
[#19] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #18

Pliki, które ma zobaczyć potem Amiga wrzucasz z poziomu WinUAE. Ja to zniosłem przez tydzień, potem kupiłem adapter PCMCIA/CF, do tego adapter CF/SD i kartę SD 2 GB, złożyłem to do kupy, sformatowałem na PC w FAT-32, po czym ostatni raz starą metodą przeniosłem na Amigę pakiet CFD i Fat95. Teraz przenoszę dane kartą SD poprzez PCMCIA. Dzięki temu po pierwsze nie muszę rozkręcać Amigi za każdym razem, po drugie na PC nagrywam pliki na kartę z poziomu Linuksa czy Windowsa.
[#20] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@Krashan, post #19

Dobra ogarnąłem
[#21] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@teh_KaiN, post #10

fix sprowadza się do jednego tranzystora


Zarzucisz linkiem? Będę wdzięczny! OK
[#22] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@Krashan, post #19

a mówiłem, daj 120zl a będziesz miał w tej cenie kartę , adapter , WB, WHD load, wszystkie potrzebne programy, milion gier i wiele innych rzeczy, wiem że najlepiej zrobić wszystko samemu, bo w ten sposób rozszerzasz swoje umiejętności ale czasem lepiej za 40zl oszczędności mieć wolną głowę od właśnie takich problemów, czas który straciłeś na kombinowania czytanie milionów artykułów mógł byś wykorzystać na lepsze sposoby.
[#23] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@magnatt, post #22

Tak masz racje ale satysfakcja jest

Tylko jest kolejny problem Nie mam myszki i nie mam jak za bardzo poruszać się po systemie, joy od C64 niestety nie działa. A da się jakoś klawiszami???
[#24] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@BigZ25, post #23

Da się. A + kursor - ruch myszki, z shiftem szybszy ruch, A + alty - kliknięcie odpowiednio lewym i prawym klawiszem myszki .
[#25] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@Krashan, post #17

Tak, biję się w pierś, też mam aktualnie taki i ma wyrzutnik. Porypało mi się w pamięci jak wygląda ta starsza konstrukcja i byłem zbyt leniwy żeby podejść i sprawdzić w swojej Ami. ;)

@Drakon: proszę.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 22:54:57 przez teh_KaiN
[#26] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@km-l, post #24

no niestety będziesz chyba zmuszony kupić adapter jak to ja zrobiłem ponieważ ceny myszek porównywalne są do cen adapterów TOM lub JERRY. Później pokombinuj sobie z WHD Load. jeśli zależy Ci na zaliczeniu wielu tytułów gier.
[#27] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@teh_KaiN, post #25

@teh_KaiN: Dziękuję!
[#28] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@magnatt, post #26

będziesz chyba zmuszony kupić adapter jak to ja zrobiłem ponieważ ceny myszek porównywalne są do cen adapterów TOM lub JERRY
Poza tym nawet myszka optyczna za 10 zł z Auchana działa nieskończenie lepiej niż oryginalna mysz z kulką. Mam oryginalną myszkę „Amiga” czarną w dobrym stanie, ale i tak kupiłem sobie Rysia i tanią mysz optyczną.
[#29] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@Krashan, post #28

Polecam adapter TOM, Ryś jest znacznie droższy i starszej generacji. Funkcje niemal te same.
[#30] Re: Goła Amiga - Dyskietki

@magnatt, post #29

Ryś jest znacznie droższy i starszej generacji
Na czym polega ta starsza generacja?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem