[#1] [vivaamiga] dyskusja o filmie
Jako, że od dziś można zakupić i obejrzeć film, otwieram oficjalny panel dyskusyjny dot. VivaAmiga U mnie na dysku już jest, widziałem pierwsze kilka minut i zapowiada się miodzio. Seans o 20:00. A, i są polskie napisy, co mnie miło zaskoczyło OK



Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 11:50:19 przez _arti
[#2] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #1

Na dysku tej A2000?
[#3] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@BULI, post #2

Ha! Świetny pomysł - zrobić wersje FLI czy tam Anim5 z dźwiękiem w 8svx i puszczać na eventach z Amigi OK
[#4] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #3

O tym samym pomyślałem. Ale może CDXL, albo Full Motion Video na Amidze CD32? pomysł Jak film o Amidze to powinien działać na Amidze.

Zakupiłem ale mam problem z wyświetlaniem napisów w Windows Media Player. Na Vimeo napisy są.
[#5] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #4

Jak film o Amidze to powinien działać na Amidze.


Minniat, weź przestań.
Mamy 2017 rok, nie 1991. Obudź się w końcu.
[#6] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #1

No i fajnie! Dakti czekamy na seans :):)
[#7] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #4

Zmień nazwę pliku z napisami na tą z filmu. U mnie pomogło.
[#8] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #7

A zastosowałeś jakieś rozszerzenie?

Czy jest jakiś SnoopDOS dla Windows?
[#9] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #8

To, co było - SRT.
[#10] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #8

Sciagnij vlc. WMP chyba nie obsluguje napisow.
[#11] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #9

@_Arti
@MichałMarek77

Mi ściągnął plik z napisami o nazwie "Viva" bez rozszerzenia.

Rzeczywiście, chyba WMP ma problem, choć teoretycznie obsługuje napisy (jest opcja w menu). W AVS Media Player (zainstalowałem w międzyczasie) napisy po zmianie nazwy i rozszerzenia pliku działają. Dzięki.
[#12] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@michalmarek77, post #10

Obsługuje. Chyba, że ktoś używa WMP z 1994 roku
[#13] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@SuperBuster, post #12

Ja sie nie znam. Ostatni raz film na komputerze ogladalem z dekade temu :p
[#14] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@michalmarek77, post #5

Bez problemu mogę zrobić i przetestować wersję Video CD na cd32
[#15] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Mikrobi, post #14

To akurat rzeczywiście nie problem

mencoder -oac lavc -ovc lavc -of mpeg -mpegopts format=xvcd -vf
    scale=352:288,harddup -srate 22050 -af lavcresample=22050 -lavcopts 
    vcodec=mpeg1video:keyint=15:vrc_buf_size=327:vrc_minrate=1152:
vbitrate=1152:vrc_maxrate=1152:acodec=mp2:abitrate=224:aspect=16/9 -ofps 25
    -o viva.mpg viva.mp4


...ale wg. mnie trzebaby najpierw przygotować zwykły plik, w dowolnym formacie ale z przyklejonymi napisami i w rozdzielczości zbliżonej do PAL, czyli coś ala 240x135 (uwzględniając aspect-ratio samego filmu). Poźniej zrobić z tego CDXL. Przy odrobinie szczęścia całość wejdzie na dwie płyty CD i odpali nawet na nierozbudowanej CDTV. Problemy są dwa - ponad gigabajtowy film ciężko będzie odpalić na Amidze bez CD-ROMu/USB. Napisy przy tej rozdzielczości mogą być słabo czytelne.

+ konwersje do CDXL trzeba zrobić na Amidze



Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 15:01:51 przez _arti
[#16] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #1

Jak już obejrzycie, dajcie znać jakie wrażenia i jak sprawdza się film w odniesieniu do "From bedroom to billions - The Amiga years". (Absurdalnie świetny dokument dla każdego interesującego się gamedevem, a w szczególności tym jaki Amiga wywarła na niego wpływ w Europie).
[#17] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@michalmarek77, post #16

Pierwsze 5 minut filmu, na zachęte OK Przygotowane tak, jak mogłoby to wyglądać na Amidze - KLIK! (50MB)

EDIT: na 060 da się to nawet obejrzeć


Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 15:42:19 przez _arti
[#18] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #15

odpali nawet na nierozbudowanej CDTV


Przy rozdzielczości 240x135 to będzie 6 klatek/s i 11 Khz mono. Nie przeskoczysz 150 KB/s CD-ROM-u.
[#19] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@cholok, post #18

W sumie tak. Wychodzi circa 16kb na klatkę + dźwięk. Lipa zatem. Ale przy jakimś napędzie x2/x4 byłoby już spoko.



Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 15:58:46 przez _arti
[#20] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #17

Heh.
Może i fajna ciekawostka.
Skądinąd fajnie byłoy to wrzucić tez na VHS i zrobić sobie taki seans na stareńkim TV CRT :)
Na małe amigowe party jak znalazł.
[#21] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #19

Na CDTV były kompakty z filmami. Wiem, bo miałem CDTV. Na CD32 również. Ten sprzęt był stworzony do oglądania filmów i ogólnie interaktywnych multimediów.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 16:29:02 przez Hexmage960
[#22] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #1

Co do ceny: retro nawet wkradło się do sklepów z filmami i wersja SD (8,99 Euro) jest "tańsza" od HD (6,99 Euro) ))
[#23] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #21

Guzik wiesz.
Mylisz fakty i tyle.
Filmy na kompaktach to Video CD - można to było odtworzyć na CD-32 jak się miało dekoder MPEG. Jak nie to, sorry, no bonus.
Na CDTV? Na CD single speed? Filmy? LOL. Może widziałeś słynne demo Psygnosis i coś Ci się pomieszało.
[#24] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #21

Nie było. Najwyżej animki CDXL jak ta tutaj - jak sam widzisz - bez dźwięku i bardzo nierówne 6-10fps.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 16:40:28 przez _arti
[#25] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #24

Dźwięk był z CD.
[#26] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@_arti, post #15

Nawet,nawet.
Teraz weź się do poważnej roboty i wrzuć tego klipa w rozdziałce i dźwięku Video CD, po dwuprzebiegowej kompresji. Teraz nie jest płynny.
Jeszcze trzeba spróbować .mov przez moovida. Ta rozdzielczość pójdzie na pewno na 040@40
, a może i na 030@50 po kombinowaniu, ale plik będzie "kobylasty"
pozdr
[#27] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@michalmarek77, post #23

"Guzik wiem"? Miałem wiele lat CDTV więc wiem. To nie były takie co potrzebowały procesora do dekodowania, nie porównuj z MPEG. 68000/7MHz wystarczył. CD x1 również.

To Ty mylisz tamte filmy ze współczesnymi MP3/MP4 które potrzebują ogromnych mocy do dekodowania.

Amiga przy swojej mocy wspierała kinematografię i sprawdzała się doskonale we współpracy z telewizją. A CDTV jeszcze bardziej do tego się nadawała, bo miała CD-ROM w standardzie. Na ówczesne standardy nieziemska pojemność.

Kolega Fenio, też PC-towiec mówił tu raz, że "epoka gier na CD rozpoczęła się dużo później" i tak samo myli gry na PC-CD od tamtych produkcji na CDTV.
[#28] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #27

Ech, Minniat. Nie ty jeden miales cdtv.
Wiekszosc pewnie bedzie miec lepsza pamiec i wiedze o tym jak dystrybuowano filmy kiedys.
Inna sprawa, ze tez pewnie nie beda mylic filmow z animacja w cdxl czy innym animowanym iffie...
[#29] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Hexmage960, post #8

Oczywiście , że jest odpowiednik SnoopDOS pod Windows, i to od kilkunastu lat - ProcessExplorer z pakietu SysInternals...

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/Sysinternals_Suite.html


Pod Windows wszystko jest , a co więcej - zazwyczaj wszystko działa jak należy

P.S.
Naprawdę chce się Wam kaleczyć ten film do tragikomicznej jakości , i marnować czas, żeby tylko poszedł na Amidze ? Po co to ?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 18:25:18 przez Motyl
[#30] Re: [vivaamiga] dyskusja o filmie

@Motyl, post #29

Oczywiście , że jest odpowiednik SnoopDOS pod Windows, i to od kilkunastu lat - ProcessExplorer z pakietu SysInternals...

Dobrze wiedzieć. OK

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 18:26:18 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem