kategoria: Mediator
[#1] Mediator + Virge
Panowie, mały problem i nie wiem od czego zacząć, mam mediatora do A4000d tego czarnego, mam czysty system + picasso96, mediator zainstalowany, w picasso widać kartę jako virge, można utworzyć tryby graficzne ale jak daję test to jest zwis, jak dam save to po restarcie pojawia się w screenmode ustawiona rozdziałka ale po jej wybraniu, obraz z agi przełącza na virga (albo chce przełączyć) ale na drugim monitorze nic się nie wyświetla, i teraz nie wiem czy przypadkiem nie jest uwalony ten virge, nie mam innego żeby sprawdzić, a tego też nie mam gdzie sprawdzić ech.
Aha i jeszcze jedna sprawa ten virge ma ino 2MB (reszta kiedyś poszła do A600 :P )
[#2] Re: Mediator + Virge

@QUAD, post #1

Wydaje mi się że musi mieć 4MB
[#3] Re: Mediator + Virge

@PrzemasIII, post #2

No raczej nie bo w ustawieniach jest 2 i 4 mega
[#4] Re: Mediator + Virge

@QUAD, post #1

Mi na A3000D karta działała. Miałem chyba kartę S3 Virge DX 4MB.
[#5] Re: Mediator + Virge

@QUAD, post #1

Ja zaś miałem Virge'a, który po prostu - nie chciał działać z Mediatorem. Zamieniłem na inny i było OK. Może to samo jest u ciebie.

PS: teraz mam akurat takiego kapryśnego Radeona - który działa tylko w 16bit+ a przy 256 kolorach się wiesza

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 13:18:21 przez _arti
[#6] Re: Mediator + Virge

@_arti, post #5

link
Taki u mnie działał
[#7] Re: Mediator + Virge

@mwb113, post #6

Pamięta że troszke było z nim zabawy jak ruszył. Sterowniki trzeba było wziąć ze strony Elboxu i ustawienia rozdzielczości chyba z innej karty np. Voodoo
Chodzi o ustawienia picasso które są zapisane w Devs: - są one tworzone jako rozdzielczości ekranu w Pisasso.
Oczywiście na Mediatorze i A1200 z kartą apollo 040/060 na pewno mi działała

Na dole masz sterownik
link
S3 Virge by Nicolaus Mezentcev 2.0 24 Oct 2005
link

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 14:28:30 przez mwb113

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 14:28:41 przez mwb113

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 14:29:01 przez mwb113
[#8] Re: Mediator + Virge

@QUAD, post #1

A jak żadne czary mary nie pomogą, przypomnij się przed lutowym SACP'em to wezmę na imprezę kilka sztuk...
[#9] Re: Mediator + Virge

@*y, post #8

Jak juz tak lutowy zareklamowales ... to jaka data?
[#10] Re: Mediator + Virge

@mwb113, post #7

mwb113 > dzisiaj nie mam czasu ale jutro spróbuję jeszcze powalczyć i napiszę czy coś mi z tego wyszło, kiedyś miałem medka z Virgem i dałem radę wszystko zainstalować i chociaż to było chyba z 12 lub więcej lat temu, wiele rzeczy pamiętałem :)
tak czy inaczej dzięki za pomoc

*y > Dzięki, ale dzisiaj załatwiłem voodoo znajomego sacpowca :) tak że za kilka dni i tak s3 pójdzie do szafy lub na części :)
na przyszłość dobrze wiedzieć że masz takie rzeczy, zresztą czego Ty nie masz :)
[#11] Re: Mediator + Virge

@mwb113, post #7

szybkie info, zadziałało, jest kursor jako wielka czerwona kocha ale działa, wiem że to przez pamięć bo jest tylko 2 mb
Dzięki :)
[#12] Re: Mediator + Virge

@QUAD, post #11

Jak masz kutsor jak czerwona kostka to ustaw mmu na no i int na Yes albo jakoś tak. Musisz powalczyć.
[#13] Re: Mediator + Virge

@mwb113, post #12

To nie ważne ile masz pamieci ustawienia zmieniasz na virge w env
[#14] Re: Mediator + Virge

@WojT_GL, post #9

4.02
[#15] Re: Mediator + Virge

@madman15, post #14

To może by tak news na główną i do kalendarza? bo to już blisko :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem