kategoria: A500
[#1] Brak sygnału SEL1 na EVEN CIA - prośba o pomoc...
Koledzy - zrobiłem boot selektor, który używałem i działał poprawnie jednak zdemontowałem go do dalszej rozbudowy RAMu w A500 +. Po zmontowaniu nie zwróciłem uwagi i zamontowałem boot selektor odwrotnie czyli miejscami lutowanymi w dół. Układ CIA wsadziłem prawidłowo. Odpaliłem Ami i użyłem na testy i sprawdziłem (użyłem) boot selektora. Oczywiście w jednej pozycji działa (bo nić nie zamieniał) w drugiej Ami zwieszka - biały ekran. Wtedy się pokapowałem. Wróciłem do poprawnej konfiguracji boot selektora i mam teraz tak, że w pozycji normalnej działa DF0 poprawnie jednak gotek na zewnątrz nie jest widzialny jako DF1 (brak sygnału SEL1?). Wcześniej był widziany jako DF1. Po przełączeniu switcha gotek pracuje poprawnie jako DF0 (sygnał SEL 0 - jest).
Sprawdzony boot selektor - właściwie przełącza.
WNIOSKI MOJE:
- boot selektor ok - przełacza,
- sygnał SEL 0 - jest generowany bo przełącza się między DF0 a DF1.
- wykluczam uszkodzenie przewodu do goteka oraz ścieżki bo stacja działa poprawnie gdy użyjemy boot selektor.
- bez boot selektora amiga zachowuje się tak samo tzn. nie widać stacji DF1.

Pytanie jak i gdzie szukać przyczyny braku sygnału SEL1 i czy tylko on może wpływać na brak widoczności DF1 połączonej na zewnątrz? Na jakiej podstawie układ generuje SEL1 - może ktoś wie? Podmieniałem układy EVEN i ODD (CIA) i efekt ten sam więc wykluczam uszkodzenie układu a bardzie ide w stronę braku generowania sygnału SEL1 ale nie wiem na jakiej podstawie układ go generuje. Proszę o pomoc w diagnozie i pomysły z Waszej strony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem